دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

نکته های ظریف در دکوراسیون منزل

undefined
Sakhtemoon
نکته های ظریف در دکوراسیون منزل

چند نکته ظریف برای دکوراسیون منزل


چیدمان راحت مبلمان

بزرگ یا کوچک بودن یک اتاق آنقدر در میزان راحتی آن موثر نیست، بلکه انتخاب نوع مبلمان و نحوه چینش آن است که فضا را برای ما تبدیل به محیطی راحت می کند.

اتاق نشیمنی با در و پنجره زیاد ، شومینه در مرکز
در چنین اتاقی بهتر است مبلمان در وسط اتاق قرار گیرد. برای راحتی مهمان ها، بهتر است مبل و کاناپه رو به روی هم باشند. زیر مبل ها و میز وسط آنها بهتر است یک قالیچه زیبا بیندازید. برای پر کردن اطراف اتاق، می توان از انواع صندلی ها، میز، کمد و یا قفسه استفاده کرد.

اتاقی که پنجره رو به بیرون دارد ، بدون شومینه
اگر اتاق نشیمن شومینه ندارد، باید المان دیگری به عنوان پایه چیدمان مورد استفاده قرار گیرد. این المان می تواند یک تلویزیون یا پنجره بزرگ باشد. یک تابلوی بسیار بزرگ نیز  می تواند، نقطه کانونی در اتاق ایجاد کند.

راحتی و صمیمیت
مبل و صندلی ها نباید در فاصله بیشتر از 5/2 متر از هم قرار گیرند تا مهمان ها بتوانند راحت با یکدیگر صحبت کنند و نزدیک هم باشند. برای زیبایی بیشتر می توانید دو کاناپه بزرگ را رو به روی هم در وسط اتاق بگذارید و صندلی ها را در انتهای طرفین آنها قرار دهید تا فضای مناسبی برای گپ زدن فراهم گردد.

شلوغ اما جذاب
بین مبل و صندلی ها باید حداقل 75 سانتیمتر فاصله باشد تا بتوان براحتی میان آنها رفت و آمد کرد . بین میز و مبل هم باید 36 تا 46 سانتی متر فاصله باشد.

فضای باز
در اتاق های بزرگ که فضای باز و فاصله مبل ها از هم بیشتر است، باید برای راحتی بیشتر مهمانان برای هر مبل و کاناپه یک میز عسلی در نظر گرفته شود. حتی می توانید از دو میز گرد بزرگ در بین مبل ها استفاده کنید که به چیدمان زیباتر فضا هم کمک می کند.

انبار وسایل
کمدها یا بوفه های بزرگی که در کنار دیوارها قرار می گیرند می توانند بهترین گزینه برای انبار وسایل ریز و درشت اتاق باشند. میز تلویزیون را هم می توانید طوری انتخاب کنید که کمد داشته باشد.

توجه به بازی و سرگرمی
تلویزیون را باید در محلی قرار دهید که انعکاس نور آفتاب از روی آن باعث آزار نشود. فاصله مناسب برای تلویزیون های استاندارد حدود 2.5 الی 3.5 متر است. زاویه مناسب دید نیز کمتر از 30 درجه است. مبلمان و صندلی ها را باید طوری بچینید که مانعی برای دید دیگران ایجاد نکنند.

ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 امتیاز ۱ز ۰ آراء