دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

ترکیبی ایده آل برای خانه ی کوچک

logo
Sakhtemoon
ترکیبی ایده آل برای خانه ی کوچک

موثرترین فاکتور در دکوراسیون داخلی رنگ است. ترکیب یک رنگ گرم مثل نارنجی با رنگ کرم، یک ترکیب ایده‌آل برای آپارتمانی با متراژ پایین است؛ زیرا هم حس سر زندگی و نشاط را در محیط القا می‌کند و هم به فضای کوچک آپارتمان شما روح می بخشد.


تکنیک خطوط افقی، جزء تکنیک‌های موثر برای بزرگ جلوه دادن فضاهای کوچک است زیرا به طرز شگفت آوری محیط را عریض جلوه می دهد. پارکت‌های نارنجی رنگ، با سایه روشن‌های عنابی و کرم که با ورقه‌های نسبتا باریک به صورت کاملا منسجم کنار هم قرار گرفته‌اند، باعث گسترده‌تر جلوه کردن کف اتاق شده‌ و حس گرما و تحرک را القا می‌کنند.
در نظر گرفتن فضایی برای تلویزیون روی دیوار در قالب یک تورفتگی می تواند به میزان قابل توجهی در صرفه جویی فضایی موثر باشد.
برای نشیمن خانه های کوچک یک نیم‌ست با رنگی متناسب با رنگ دکوراسیون به همراه یک میز شیشه‌ای و ظریف کفایت می‌کند. زیاد بودن وسایل تنها باعث شلوغی و کوچکتر به نظر رسیدن فضا می شود.
می توانید یکی از پرده‌هایی که در این خانه نصب می شود را کاملا ساده در نظر بگیرید. همین ساده بودن طرح، به بازتر شدن فضا کمک می‌کند. پرده دیگری که در این خانه نصب می شود نیز می تواند دارای ستون‌های عمودی از دو رنگ متناسب با رنگ فضایی باشد که در آن نصب شده‌ است. وجود ستون‌های عمودی نیز باعث می شود ارتفاع سقف بیشتر از آنچه هست به نظر برسد.
ناگفته نماند که نور به اندازه رنگ و طرح در دکوراسیون موثر است.
برای اتاق خواب می توانید از رنگ عاجی روشن استفاده کنید که باعث بازتر جلوه کردن فضا می شود. نکته مهم دیگربرای بزرگ سازی فضا، نصب آینه در اتاق است زیرا منعکس شدن تصویر اتاق در آن باعث می‌شود وسعت فضا تقریبا دو برابر شود. یک لوستر نسبتا بزرگ، چند هالوژن و کنار تختی نورانی، همه ابعاد نورپردازی اتاق خواب را تشکیل می دهند.
وجود طبقات عمودی و افقی نیز باعث می شود که اتاق، هم از نظر ارتفاع و هم از نظر پهنا بزرگتر به نظر برسد.
برای سرویس های بهداشتی این خانه هم بهتر است الگوی طراحی عمودی را لحاظ کنید تا باعث کشیده‌تر جلوه کردن دیوارها شود. قرار دادن لامپ بالای آینه باعث انعکاس نور شده و فضا را دو برابر آنچه باید نورانی می‌کند.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای