عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

کاربرد لوستر در دکوراسیون داخلی و راهنمای انتخاب آن

undefined
Sakhtemoon
کاربرد لوستر در دکوراسیون داخلی و راهنمای انتخاب آن

نورپردازی یکی از اساسی ترین اصول طراحی داخلی ساختمان است وانتخاب لوستر به عنوان یکی از تجهیزات کاربردی نورپردازی، دارای اهمیت ویژه ای است.


لوستر یکی از المان های مهم در دکوراسیون های داخلی نور پردازی می باشد. نور پردازی می تواند به دکوراسیون داخلی ظرافت و زیبایی خاصی ببخشد. همچنین نور پردازی توسط وسایل مختلف و به شکل های مختلفی انجام می شود، یکی از انواع تجهیزات و ادوات نورپردازی داخلی ساختمان، لوسترها می باشند. لوسترها نوعی نورپردازی سقفی هستند و از گذشته تا به امروز مورد استفاده بوده اند. در این مقاله ساختمون قصد داریم در ارتباط با لوسترها به ویژه لوسترهای خطی صحبت کنیم.

شایان ذکر است که لوسترها علاوه بر نورپردازی به دلیل داشتن ظاهری زیبا به چشم نوازی دکوراسیون داخلی شما کمک می کنند. لوسترها دارای رنگ های مختلف و مدل های متنوع هستند که این امکان را به شما می دهند تا به راحتی بتوانید متناسب با دکوراسیون داخلی لوستر ایده آل خود را انتخاب نموده و خریداری فرمایید. در گذشته استفاده از لوستر محدود به چند فضای خاص از قبیل پذیرایی ها، سالن های بزرگ و غیره بوده است، اما امروزه استفاده از لوستر محدود به فضای خاصی نبوده و می توان در قسمت های مختلف ساختمان از جمله لابی ساختمان، سقف کاذب راهروها و به عنوان آویز از میان پله گرد ... از این وسیله استفاده نمود. لوستر از متریال های مختلفی از قبیل شیشه، فلز، چوب و موارد مشابه دیگر یا به صورت ترکیبی از این متریال‌ها ساخته می شود. همانطور که قبلا بیان کردیم لوستر شامل مدل های مختلفی مانند مدل های شاخه ای، لوسترهای خطی مدرن، سقفی ها و مدل های دیگر می باشند. لوستر خطی مدرن مستطیل شکل بوده و معمولا به صورت خطی صاف طراحی می گردد که این امر موجب می گردد این نوع لوستر در مقایسه با مدل‌های دیگر بسیار منعطف تر بوده و به راحتی با فضا منطبق شود. نوع خطی این محصول را در هر فضایی می توان نصب کرد و برای نصب آن هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد به طور مثال از لوستر های خطی می توان در بالکن ها، سرویس های بهداشتی، اتاق خواب، آشپزخانه و فضاهای دیگر نیز استفاده کرد. لوسترهای خطی از لحاظ ظاهری ساده و شیک بوده و در هر فضایی که نصب گردند جلوه ای خاص به آن می دهند.

نکات مهم در انتخاب لوستر در دکوراسیون داخلی

برای انتخاب لوستر در دکوراسیون داخلی باید به یه سری نکات دقت داشته باشیم تا لوستر علاوه بر نورپردازی، بتواند نقش خود را به عنوان عنصری دکوراتیو در دکواسیون داخلی دارا باشد.


متناسب بودن لوستر با فضا

یکی از نکاتی که حتما در هنگام انتخاب محصول مذکور باید مورد توجه قرار گیرد، تناسب طرح و مدل لوستر و فضای مورد نظرتان است. اگر فضای مورد نظر شما کوچک می باشد شما می توانید لوسترهایی که کوچک بوده و تعداد لامپ های آن کم است را انتخاب نمایید. جنس بلوری نیز به علت انعکاس نور فضا را تا حدی بزرگتر نشان خواهد داد. در هر صورت پیش از انتخاب لوستر به ابعاد فضایی که قصد نصب لوستر را دارید توجه کنید. همچنین اگر فضای مورد نظر شما بزرگ می باشد شما می توانید از لوسترهایی که بزرگ هستند و دارای شاخه های متعدد و لامپ های بیشتری هستند، انتخاب نمایید. در صورتی که نوع لوستر و فضا متناسب نباشد جلوه بصری زیبایی نخواهد داشت و به صورت چشم گیری از زیبایی دکوراسیون داخلی شما می کاهد.


انتخاب رنگ لوستر متناسب با دکوراسیون داخلی

رنگ لوستر بهتر است به گونه ای انتخاب شود که با نمای خانه مطابقت داشته باشد. در واقع می توان رنگ لوستر را متناسب با طیف رنگی وسایل خانه و پرده ها ( پرده زبرا و پرده پارچه ای و ...) نیز انتخاب کرد. البته دقت نظر داشته که اگر لوسترهایتان را با فاصله زمانی کوتاه مدت تعویض نمی کنید رنگ آن را به گونه ای انتخاب نمایید که بعد از گذشت زمان، لوسترهای شما همان زیبایی اولیه را داشته باشد. در این گونه موارد توصیه ما استفاده از رنگ‌های خنثی و پرهیز از انتخاب رنگ‌های شاد و شارپ است.

تطبیق سبک دکوراسیون داخلی با لوستر

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب این محصول باید به آن توجه گردد، نوع سبک فضا و یا منزل شماست. به طور مثال اگر سبک دکوراسیون منزل شما سنتی است، می توانید مدل هایی که متناسب با دکوراسیون سنتی است را انتخاب کنید و از انتخاب سبک‌های مدرن و مینیمال دوری کنید . به طور مثال می توان به مدل هایی که در آن ها ار متریال های نقره، برنج، برنز به کار رفته است انتخاب نمایید. این سبک حال و هوای سبک سنتی منزل شما را بسیار خاص و جذاب جلوه می دهند. همچنین اگر سبک منزل شما مدرن و مینیمال می باشد شما می توانید از لوسترهایی مانند لوسترهای خطی مدرن ، لوسترهای ساده و موارد مشابه دیگر استفاده کنید. این نوع لوسترها در عین سادگی حالت مدرن بودن خانه شما را به خوبی نشان می دهند. در صورتی که سبک منزل شما سلطنتی باشد، توصیه ما استفاده از لوسترهای کریستالی است. دلیل این انتخاب این است که این محصول به دلیل انعکاس نور از درون کریستال، بسیار لاچکری بوده و نمای سلطنتی بودن منزل شما را چندین برابر می کند.

محل نصب مناسب
محل نصب  و میزان نور دهی از مواردی است که حتما باید به آن توجه گردد. در صورتی که محل نصب محصول مناسب نباشد نوردهی آن کم می گردد و این امر سبب می شود بر روی میزان زیبایی دکوراسیون داخلی تاثیر گذار خواهد بود. پس حتما باید در زمان نصب لوستر به مکان نصب آن و متناسب بودن لوستر با آن فضا دقت گردد تا هم زیبایی آن مکان دو چندان شود و هم نور دهی فضا به مقدار کافی باشد.

کاربرد لوستر در دکوراسیون داخلی و راهنمای انتخاب آن
5 (1 votes)
ارسال دیدگاه یا سوال, درباره کاربرد لوستر در دکوراسیون داخلی و راهنمای انتخاب آن