دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

همه چیز درباره دکوراسیون داخلی به سبک با شکوه ویکتوریایی

undefined
Sakhtemoon
همه چیز درباره دکوراسیون داخلی به سبک با شکوه ویکتوریایی

از انواع سبک های دکوراسیون داخلی می توان به سبک ویکتوریایی اشاره کرد که زیبایی خارق العاده ای دارد و برای فضا های مختلف نیز قابل استفاده می باشد.


هرچه جلوتر می رویم تمایل افراد به تنوع و شناختن زیبایی ها بیش تر می شود و اغلب افراد دل شان می خواهد خانه ای با دکوراسیون داخلی زیبا و متفاوت داشته باشند. همین سبب می شود طراحان دکوراسیون داخلی به فکر ساختن ایده های بهتر و پیاده کردن دکواسیون های متفاوت باشند. پس با الهام از طرح های قدیمی و سنتی و تلفیق سبک های مختلف، زیبایی های خاص و چشم نوازی را به خانه می آورند. در این مقاله وبسایت ساختمون به بررسی یکی از انواع طراحی دکوراسیون داخلی خانه به نام سبک ویکتوریایی پرداخته ایم. اما پیش از هر چیز باید بدانیم این سبک چیست و چگونه به وجود آمده است.

سبک ویکتوریایی چیست؟

سبک ویکتوریایی که یک سبک تلفیقی از اروپا، خاورمیانه و آسیا است. این سبک با تاکید بر هارمونی و هماهنگی بین اجزا، موجب ایجاد محیطی عاشقانه و پر احساس می شود. طراحی به شیوه ویکتوریایی در قرن 19 و در زمان ملکه ویکتوریا، در انگلستان شکل گرفت به همین جهت نام آن را سبک ویکتوریایی نهاده اند. در این سبک از وسایل و اشیای تزیینی و زیبا بسیار استفاده می شود تا جلوه و شکوهی خاص به محیط بخشیده شود. تا به الان دو قرن از شکل گیری این سبک پرشکوه گذشته است ولی هنوز هم می توان با به خرج دادن اندکی خلاقیت، مدل های تازه و درجه یک و خاص طراحی کرد. به همین سبب این روزها برای افرادی که به دنبال جزییات زیبا در کنار کلیات هستند استفاده از طراحی دکوراسیون داخلی ویکتوریایی پیشنهاد می شود.

مدل های مبل مورد استفاده در طراحی ویکتوریایی

همان طور که پیش از این گفتیم در این نوع طراحی به دنبال شکوه و زیبایی هستیم پس باید از مبلمانی خاص با طراحی خاص استفاده کنیم. معمولا مبل هایی که در این نوع دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرند دارای کنده کاری و نقش و طرح های زیاد هستند.

وسایل تزیینی

در طراحی به سبک ویکتوریایی از مجسمه ها و وسایل تزیینی سلطنتی و گران قیمت در گوشه و اطراف خانه به وفور استفاده می شود. یا حتی تابلو های نقاشی گران قیمت هم در این سبک طراحی جایگاه ویژه دارند.

طراحی پنجره ها و شیشه ها

شیشه ها و پنجره های ساده در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک ویکتوریایی جایی ندارند و در قسمت های مختلف خانه معمولا از پنجره هایی با شیشه های رنگی و زیبا استفاده می شود. حتی پرده هایی هم که برای پوشاندن پنجره ها به کار می رود ساده نیستند و معمولا دارای نقش و طرح گل و گیاه می باشند. نباید فراموش کرد که پرده در سبک ویکتوریایی جز المان های مهم به حساب می آید که باید به آن توجه ویژه داشت. حتی جنس پرده هم در این سبک با سایر سبک ها اندکی متفاوت است. به دلیل اعتقادی که طراحان شیوه ویکتوریایی داشتند و آن مضر بودن نور آفتاب برای انسان بود، لذا حتما پرده ها را از پارچه هایی ضخیم و کلفت انتخاب می کردند. اگر رعایت همه اصول در طراحی به این شیوه برای تان مهم است باید به سراغ پرده هایی بروید که نور آفتاب را به خانه راه ندهند و در واقع قید ورود آفتاب به خانه را بزنید. پارچه ای که برای دوختن پرده ها استفاده می شود باید حتما با رویه مبل ها و رنگ زمینه و کاغذ دیواری ها هماهنگی لازم را داشته باشد و از همان طیف انتخاب شود. چون در طراحی به این سبک از کاغذ دیواری هایی با طرح گل و گیاه و یا راه راه استفاده می شود لذا باید به وجود هارمونی بین این اجزا توجه داشت که نه فضا شلوغ شود و نه خیلی ساده باشد.

فرش ها در سبک ویکتوریایی

هیچ فرشی به اندازه فرش های شرقی و اصیل نمی تواند شکوه و جلال مورد نظر در این سبک را به دکوراسیون داخلی خانه بیاورد. معمولا برای این طراحی، چه برای فضای اتاق نشیمن و چه برای سایر اتاق ها از فرش های گران قیمت و اصیل استفاده می شود.

رنگ در سبک ویکتوریایی

رنگ های مورد استفاده در این سبک معمولا رنگ های تیره نظیر ارغوانی، زرشکی و سرمه ای می باشند. چون سبک ویکتوریایی بر پایه ایجاد هماهنگی استوار است بایستی به نقش رنگ ها و هماهنگی آن ها با سایر وسایل خانه به خوبی توجه کرد.

شومینه و گچ بری در سبک ویکتوریایی

گچ بری های تزیینی که روی سقف اتاق ها و یا دیوار ها نصب می شوند در دکوراسیون داخلی به سبک ویکتوریایی کاربرد فراوانی دارند. اگر می خواهید در خانه از شومینه استفاده کنید باید آن را از سنگ مرمر انتخاب کنید که با سایر وسایل باشکوه خانه هماهنگ باشد.

سبک ویکتوریایی برای کدام قسمت خانه مناسب است؟

خوشبختانه برای اجرای دکوراسیون داخلی به سبک ویکتوریایی محدودیتی وجود ندارد. شما می توانید از المان ها و طرح های زیبای این شیوه خاص طراحی دکوراسیون، در اتاق خواب، اتاق نشیمن، سرویس بهداشتی و حتی آشپزخانه استفاده کنید فقط کافی است که هنگام اجرا اصول مربوط به هر کدام را با دقت رعایت کنید تا در نهایت دکوراسیون داخلی خاص و بی نهایت زیبایی داشته باشید.

وبسایت ساختمون علاوه بر ارایه مطالب مفید ساختمانی در مورد خرید مصالح مختلف از قبیل انواع پرده ها (پرده زبرا، پرده کرکره، کتیبه ای و....)، سقف های کاذب مختلف، پارتیشن بندی فضا های مختلف و کاربرد های آن ها، وبسایتی قابل اطمینان در زمینه سبک های مختلف طراحی دکوراسیون داخلی است. شما می توانید از مطالب مفید ارایه شده در زمینه تغییرات دکوراسیون، رنگ شناسی، سبک های مختلف چیدمان وسایل از آن بهره گرفته و وقت کمتری را به جست و جو در این زمینه ها اختصاص دهید.

ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 امتیاز ۱ز ۰ آراء