دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی زیبا و آرامش بخش با استفاده از رنگ سبز

undefined
Sakhtemoon
دکوراسیون داخلی زیبا و آرامش بخش با استفاده از رنگ سبز

در صورتی که خواستار دکوراسیون داخلی زیبا هستید که آرامش بخش نیز باشد، رنگ سبز یکی از بهترین گزینه ها است که برای تمامی قسمت های خانه قابل استفاده می باشد.


رنگ سبز از آن دسته رنگ هایی است که انتخاب طیف وسیعی از افراد می باشد. سبز را معمولا هر سلیقه ای می پسندد. علاوه بر این از قدیم تا حالا همیشه از آن به عنوان رنگی آرامش بخش یاد شده که همین بر محبوبیت اش افزوده است. پس چنین رنگی در فضای داخلی و دکوراسیون داخلی خانه هم اگر استفاده شود حتما هارمونی زیبایی ایجاد خواهد کرد. همچنین می توان در کنار رنگ سبز از رنگ های زیاد دیگری نظیر زرد، قهوه ای، آبی و... استفاده کرد. به همین دلیل در این مقاله وبسایت ساختمون به نکات مورد توجه هنگام استفاده از رنگ سبز خواهیم پرداخت و این که چگونه از این رنگ برای ساختن دکوراسیونی خاص و جالب توجه کمک بگیریم.

پیش از هر چیز به معرفی مزایای استفاده از این رنگ می پردازیم. رنگ سبز در دنیای رنگ ها و رنگ شناسی مختص سبک خاصی از طراحی و دکوراسیون داخلی نیست. همین موضوع سبب می شود بتوانید از این رنگ زیبا برای دکوراسیون داخلی هایی با سبک های مختلف استفاده کنید. پس فرقی ندارد خانه ای به سبک مدرن و یا سنتی دارید. شما مجاز هستید در قسمت های مختلف خانه رنگ سبز را استفاده کنید.

رنگ سبز را می توان به آسانی با رنگ های دیگری ترکیب کرد. پس با توجه به این ویژگی می توان رنگ های مختلف را برای ایجاد طیف وسیعی با رنگ سبز ترکیب کرد و ست های زیبایی به وجود آورد.

رنگ سبز در اتاق کودکان

تحقیقات انجام گرفته نشان می دهد که رنگ سبز سبب افزایش سرعت مطالعه در بین دانش آموزان می شود. از سوی دیگر آرامش بخش بودن این رنگ فضا را برای یادگیری و آموزش مناسب تر می کند. پس می توانید از رنگ سبز برای دکوراسیون داخلی اتاق کودکان دانش آموز خود استفاده کنید. چون رنگ سبز مختص جنسیت خاصی نیست این امکان را دارد که با خیال آسوده اتاق فرزند دختر و یا پسر تان را طراحی کنید.

رنگ سبز در اتاق خواب

آرامش پیش از خواب موضوع مهمی است. اگر پیش از خوابیدن در فضایی باشیم آرام و به دور از استرس مسلما خواب راحت تر و البته بهتری خواهیم داشت. رنگ سبز استرس را کاهش می دهد و در روحیه افراد افسرده تاثیر مثبت زیادی دارد. وقتی عصبی باشید با پناه آورن به اتاقی که با رنگ سبز دکوراسیون داخلی اش چیده شده، حتما به آرامش خواهید رسید. در اتاق خواب رنگ آمیزی دیوار ها ایده خوبی است ولی اگر امکان رنگ دیوار ها وجود نداشت می توانید از روتختی ها و کوسن های سبز و یا حتی پرده های سبز رنگ کمک بگیرید. مهم این است سبز را به دکوراسیون داخلی اتاق خود بیاورید، این که چه قسمتی از اتاق سبز باشد چندان اهمیتی ندارد.

رنگ سبز در اتاق نشیمن

عناصر تزیینی خانه معمولا در اتاق نشیمن هستند. یکی از این عناصر گل ها و گیاهان هستند که در هر خانه ای که باشند زیبایی را چندین برابر می کنند. به کارگیری گیاهان و درختان تا اندازه ای خودش مصداق استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون داخلی خانه است. اما در کنار آن گیاهان زیبا می توانید با کوسن های سبز رنگ، موارد کاربرد این رنگ آرامش بخش را بیش تر هم بکنید.

رنگ سبز در آشپزخانه

هیچ فکر کرده اید داشتن کابینت هایی به رنگ سبز تا چه اندازه بر نشاط و هیجان شما خواهد افزود. رنگ سبز رنگی شاد به حساب می آید در عین حال که رنگی سنگین و همه پسند است. سبز با جنب و جوش بخشیدن به فضا هر محیطی را دچار تغییر و تحولی اساسی می کند. گاه امکان استفاده از کابینت های سبز رنگ وجود ندارد. در این صورت به سراغ پرده آشپرخانه و روکش صندلی های داخل آشپزخانه بروید و به دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود نمایی خاص و چشم گیر ببخشید.

چگونه رنگ سبز را در دکوراسیون خانه به کار ببریم

مسلما هیچ رنگی را نمی توان به تنهایی به کار برد. بلکه نیاز است از رنگ های دیگری که در کنار رنگ سبز به خوبی هماهنگ می شوند استفاده کنیم. شاید شناختن رنگ های مکمل و تاثیرات آن ها روی هم کار سختی باشد و مستلزم مطالعات زیاد ولی همین که چند رنگ را بشناسیم که در کنار سبز زیبا هستند برایمان کافی است.

یکی از این رنگ ها رنگ آبی است. آبی هم در دسته رنگ های آرامش بخش قرار می گیرد و معمولا وقتی از آن در کنار سبز استفاده می کنیم ترکیب زیبایی ایجاد خواهد شد.

یکی دیگر از رنگ هایی که در چرخه رنگ ها، کنار سبز قرار می گیرد رنگ زرد است. این دو رنگ در کنار یکدیگر فضایی صمیمی ایجاد می کنند. حتما شما هم تا به امروز قرار گرفتن این دو را در کنار هم دیده اید.

سفید رنگی خنثی است. به همین دلیل در کنار اغلب رنگ ها به راحتی قرار می گیرد. سفید را می توانید در هر قسمتی از خانه که سبز بود، به کار ببرید. مثلا اگر مبلمان و وسایل خانه را از رنگ سبز انتخاب کرده اید بهتر است انتخاب تان برای دیوار ها رنگ سفید باشد.

اگر طرفدار ایجاد تضاد هستید، قرمز را در کنار رنگ سبز به کار ببرید.

رنگ قهوه ای هم مکمل خوبی برای رنگ سبز است که البته باید حواس تان باشد از این ترکیب برای اتاق کودکان استفاده نکنید.

وبسایت ساختمون علاوه بر ارایه مطالب مفید ساختمانی در مورد خرید مصالح مختلف از قبیل انواع مدل های سقف کاذب، پنجره های دو جداره (پنجره upvcپله گرد ها، ساندویچ پنل ها، کرکره های برقی، سازه های پیش ساخته مختلف و کاربرد های آن ها، وبسایتی قابل اطمینان در زمینه سبک های مختلف طراحی دکوراسیون داخلی است. شما می توانید از مطالب مفید ارایه شده در زمینه تغییرات دکوراسیون، رنگ شناسی، سبک های مختلف چیدمان وسایل از آن بهره گرفته و وقت کمتری را به جست و جو در این زمینه ها اختصاص دهید.

تهیه و تدوین توسط سایت ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای