دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

بازسازی و نوسازی خانه اصول و قواعد آن

undefined
Sakhtemoon
بازسازی و نوسازی خانه اصول و قواعد آن

بازسازی و نوسازی خانه یکی از بدیهی ترین و رایج ترین گزینه ها برای خانه های مسکونی فرسوده و یا قدیمی به جای خرابی کامل و یا تعویض خانه است.


 بازسازی و نوسازی خانه به منظور ایجاد تغییرات برای تنوع، تعمیر بنا و یا انجام مجموعه اقداماتی برای حفظ آن صورت می گیرد. نوسازی خانه می تواند بخش خاصی از خانه و یا کل خانه را شامل شود و شامل تغییرات جرئی و یا کلی و ساختاری باشد.

برای بارسازی و نوسازی خانه و یا ساختمان، باید چندین نکته و اصل را در نظر بگیرید تا هم به نتیجه دلخواه تان برسید و هم در هزینه و وقتتان صرفه جویی کرده باشید. یکی دیگر از مزایای نوسازی خانه، افزایش ارزش افزوده بنا است. با نوسازی خانه به علت افزایش طول عمر مفید بنا، نو شدن ظاهر آن و کاربردی تر شدن فضا، خانه مورد نظر از لحاظ قیمت گذاری با  ارزش تر می شود. البته باید توجه داشت که اگر نوسازی خانه تان به منظور افزایش ارزش افزوده آن است و قصد فروش خانه بعد از نوسازی را دارید، ملاحظات و نکاتی وجود دارد که باید به آن توجه کنید.با این مقاله ساختمون همراه باشید.

نکات مهم در بازسازی و نوسازی خانه برای فروش آن

- در نوسازی خانه های قدیمی و فرسوده، افزایش مقاومت خانه در برابر حوادث مختلف، بازسازی قسمت های فرسوده و در کل کارهای زیربنایی اهمیت زیادی دارد و باید در راس کار قرار بگیرند.

- شدر تمامی مراحل نوسازی داخلی که به منظور زیبا سازی و کاربردی کردن فضاها صورت می گیرد، باید توجه داشت که سلایق مثل هم نیست، درصد هزینه ای که برای هر بخش باید در نظر گرفته شود  از دید هر خانواده و یا فرد متفاوت است، برخی بخش های خانه اهمیت بیشتری دارند و برخی کم تر و ... . این موارد می توانند شما که مالک فعلی خانه هستید را سر در گم کنند. برای اینکه به مشکل بر نخورید و در ازای هزینه ای که می کنید دچار ضرر نشوید، مشاوره با افراد مرتبط با این کار و پیمانکاران مجرب می تواند راهنمایی بزرگی برای شما باشد.

گاهی هزینه صرف شده تماما به شما بر نمی گردد.

نمی توانید صد در صد انتظار داشته باشید که هزینه نوسازی تمام و کمال در هنگام فروش به شما برگردانده شود. معمولا مالکین خانه های نوساز شده این تصور را دارند. باید توجه داشته باشید بخش عمده هزینه شما برای بازسازی و نوسازی خانه می تواند الزاماتی باشد که شما در طی چندین سال انجام نداده اید و این هزینه ها روی هم انباشته شده اند و در نهایت الان مجبور به انجام آن شده اید.

هزینه های بسیار متغیر

در هنگام نوسازی خانه به منظور فروش، با دامنه متغیری از هزینه ها برای هر بخش مواجه می شوید. توجه داشته باشید که شما در آینده مالک خانه نیستید و لازم نیست همه چیز کاملا نو و مطابق میل شما و شامل تغییرات چشمگیر باشد.

اصول کلی در بازسازی و نوسازی خانه

اولویت با استحکام خانه باشد. هر بنایی هر چه قدر هم که نمای ظاهری آن زیبا باشد، اگر دارای استحکام  نباشد نمی تواند در دراز مدت قابل سکونت باشد. قبل از هر اقدامی محل هایی از خانه تان که نیاز به نوسازی زیر بنایی دارد را شناسایی کنید و نسبت به تعمیر و نوسازی آن ها اقدام کنید. این موارد می تواند دیوار فرسوده، لوله کشی های پوسیده، چارچوب های خراب و یا مواردی پایه ای نظیر این ها باشد.

نوسازی کلی یا جزئی، مسئله این است. گاهی تصمیم دارید که کل خانه را تغییر دهید اما نمی دانید که این تغییر در چه سطحی می تواند باشد. در نظر بگیرید که تغییرات مد نظرتان برای تنوع، کاربردی کردن فضا و یا تعمیرات پایه ای است. در نظر داشتن این سه گزینه می تواند کمک زیادی برای برنامه ریزی شما در هزینه و زمان بندی نوسازی خانه تان بکند. تعمیرات پایه ای گاها نیاز به تغییر ظاهر کار نیز دارند در صورتی که تغییراتی که به قصد تنوع انجام می شوند عمدتا دست صاحب خانه را در رابطه با هزینه و وسعت کار باز می گذارند.

برآورد هزینه بارسازی و نوسازی

هزینه مهم ترین بخش در نوسازی خانه است. قبل از هر اقدامی ابتدا هزینه های ممکن را برآورد کنید. معمولا به علت خرج های ناخواسته و یا نیاز به زیرسازی در نوسازی بخش هایی مثل آشپزخانه و سرویس های بهداشتی و حمام، هزینه های نوسازی این بخش ها بیشتر از حد در نظر گرفته شده می شوند. پس باید برای نوسازی این بخش ها انتظار بیشتر شدن هزینه و حجم کاری را داشته باشید.

تغییرات کم با تاثیر زیاد

در مورد آشپزخانه، حمام و سرویس های بهداشتی، مزیت مهمی که وجود دارد امکان ایجاد تغییرات کوچکی است که در نمای کلی تاثیر زیادی دارند. برای مثال تعویض شیرآلات، دستگیره های کابینت ها، سرامیک های دیوار و یا کف و یا روکش های کابینت ها می تواند نمای آشپزخانه تان را به کلی عوض کند.

برنامه زمانی

این مهم است که شما در نوسازی خانه تان فعالیت های شغلی و حرفه ای و زندگی شخصی تان را مختل نکند. انتخاب زمان مناسب برای این کار به نحوی که بتوانید به فعالیت های خود ادامه دهید و یا اینکه از لحاظ شرایط آب و هوایی امکان انجام نوسازی وجود داشته باشد، همه این موارد از نکاتی اند که باید در نظر داشته باشید.

تناسب

اگر قصد نوسازی کلی را دارید و یا نوسازی جزئی، رعایت تناسب بین بخش های مختلف اهمیت زیادی دارد. این نکته در نوسازی داخلی بیشتر خود را نشان می دهد. برای مثال نوسازی بخش خاصی از اتاق خواب به منظور ایجاد کمد نباید در تضاد با بخش های دیگر اتاق و یا خانه از لحاظ تم و یا نوع ساختار داشته باشد. ترکیب سلیقه شخصی، نظر افراد مجرب در زمینه نوسازی و تناسب بین بخش ها، نتیجه نهایی را لذت بخش تر و قابل قبول تر می کند.

مشورت بگیرید

مشورت گرفتن از افراد متخصص در زمینه بازسازی و نوسازی، افرادی که به تازگی خانه شان را نوسازی کرده اند و حتی فروشندگان اقلام مربوط به نوسازی می تواند کمک زیادی به شما بکند و دید بهتر و موثر تری به شما در ابعاد مختلف نوسازی مربوط به خانه تان بدهد.

با خدمات "ساختمون" آشنا شوید:

وب‌سایت ساختمون مختص تبلیغ انواع کالاهای ساختمانی اعم از کالاهای دکوراسیون داخلی (مانند انواع شومینه و انواع پرده)، انواع درب‌ها (مانند انواع درب ضد سرقت یا درب‌ اتوماتیک شیشه ای و درب داخلی)، انواع پنجره و توری پنجره (مانند پنجره دوجداره یا پنجره UPVC)، انواع مصالح ساختمانی (مانند چوب، گچ و سیمان، پوکه معدنی و ...)، انواع سقف (مانند سقف عرشه فولادی و سقف کاذب)، انواع ابزار و یراق و ماشین آلات (ابزار آلات برقی و دستی، قفل، کلید و پیچ و مهره و ...)، انواع کفپوش‌ها (مانند کفپوش بتنی، پارکت و ...)، انواع پله پیش ساخته، پله گرد، انواع نمای ساختمان (مانند نمای کامپوزیت) و سایر کالاهای ساختمانی است. شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت ساختمون با انواع اقلام ساختمانی مورد نظرتون و با فعالان در این زمینه‌ها آشنا شوید.

بازسازی و نوسازی خانه اصول و قواعد آن
4.0  (1 vote)
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب