دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

استفاده حداکثر از فضا با قفسه بندی کمدها

logo
Sakhtemoon
استفاده حداکثر از فضا با قفسه بندی کمدها

طراحان معمولا کمدهای‌ لباس را به عنوان مهمترین عنصر انبار کردن در خانه ها در نظر می‌گیرند. یکی از بهترین راهکارها برای این منظور، استفاده از کمد های چند منظوره است که در ابعاد و انداز ه های مختلف ساخته می شود.


می توانید با طبقه بندی کردن انبارها یا کمد های خانگی خود، فضا را بهینه تر سازید.

- برای قرار گیری بلوزهای پشمی و لباس های زمستانی، هیچ جایی بهتر از یک کمد کوچک با چند کشو نیست.
- اگر نمی‌ دانید با کتاب های‌ اضافی‌ و ظرف و ظروف عتیقه ای‌ که سالها برای جمع آوریشان زحمت کشیده اید چه کنید، شاید بهتر باشد که یک ویترین نردبانی‌ به عنوان کتابخانه، میز تلویزیون و ضبط صوت سفارش دهید. اما به یاد داشته باشید فاصله طبقات بسته به نوع وسیله ای‌ که در آن جای‌ می‌گیرد، باید متفاوت باشد. برای صرفه جویی در فضا بهتر است کمد هایی انتخاب شود که علاوه بر داشتن درهای شیشه ای و طبقات برای قرار دادن اشیاء تزئینی، حداقل دو طبقه با درهای چوبی برای قراردادن اشیاء ضروری که دوست ندارید دیده شوند داشته باشد.
- هنگام خرید کمد، حتما به کشو های داخلی، لولا ها و... توجه کنید. همه این موارد را یک بار پیش از خرید امتحان کنید و ببینید آیا کشو ها به آسانی به بیرون و داخل کشیده می شوند یا خیر؟ آیا این کمد فضای لازم را برای تمام وسایل شما دارد؟


چیدمانی صحیح
اولین چیزی که به مرتب بودن یک کمد کمک می کند، چوب لباسی است. لباس ها گذشته از وزن، جنس و میزان استقامت چوب لباسی، باتوجه به فرمشان باید توسط چوب لباسی مناسب به میله کمد آویخته شوند. در واقع چوب لباسی ها نه تنها ابزار آویزان کردن لباس هستند، بلکه نقش محافظت کننده از فرم آنها را نیز برعهده دارند. پس به نوع چوب لباسی ها توجه کنید و بر روی لباس هایی که کمتر از آنها استفاده می شود حتما کاور بکشید.

پلوورها و ژاکت های سنگین را بهتر است به جای آویزان کردن تا کنید و در کیف های مخصوصی قرار دهید که در انواع و اندازه های مختلفی در بازار وجود دارد. برای آویزان کردن لباس های بلند مانند مانتوها، بارانی و ... ارتفاعی به میزان 165 تا 172 سانتیمتر در نظر بگیرید. برای لباسهای کوتاه مانند بلوزها، پیراهن های مردانه و...، ارتفاعی به میزان 90 تا 105 سانتیمتر نیاز دارید. فضای خالی بالای کمد را می توان برای قراردادن ساک ها یا جعبه هایی که وسایل شخصیتان درون آن قرار دارد در نظر بگیرید.

درهای کمدها را از یاد نبرید زیرا فضاهای بسیار کار آمدی برای قرار دادن بخشی از وسایل می باشند. اگر کمدتان از ارتفاع زیادی برخوردار است، بهتر است از دو ردیف میله برای آویزان کردن لباسها استفاده کنید و لباس های غیر ضروری را در قسمت بالایی که دسترسی سخت تری دارد قرار دهید. می توانید با نصب یک طبقه چرخدار در زیر کمد، جایی برای کفش ها و لوازم دیگرتان ایجاد کنید.

یکی از این فضاهای کارآمد که ما همیشه فراموشش می کنیم، اختلاف سطح های‌ باریک میان دو دیوار یا دو ستون است که می توانید با قراردادن چند طبقه چوبی یا شیشه ای، فضایی برای قراردادن لوازم دکوراتیو یا کتابخانه های مقرون به صرفه بسازید.

سعی‌ کنید به هنگام تهیه مبلمان و وسایل چوبی‌ منزل، از مواردی‌ استفاده کنید که دارای‌ کشو یا کمدهای‌ کوچک باشند. مثلا اگر تختخواب فرزند شما دارای یک کشو در زیر و یک کمد کوچک در بالا باشد، دیگر مشکل قرار دادن ملحفه را نخواهید داشت.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای