دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

۵ نکته مهم در مورد دکوراسیون اتاق خواب کودک

logo
Sakhtemoon
۵ نکته مهم در مورد دکوراسیون اتاق خواب کودک

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در تاریخچه دکوراسیون داخلی به آن پرداخته شده، نحوه چیدمان اتاق خواب است. طراحی اتاق خواب کودکان از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. در این نوشتار نکاتی در رابطه با طراحی اتاق کودک آورده شده است.


- یک قاب عکس از تصویر خندان پدر و مادر را در اتاق کودک قرار دهید. این کار سبب می‌شود تا کودک هر زمان چشم باز می‌کند چهره متبسم والدین خود را که در واقع ارکان اصلی زندگی او را تشکیل می‌دهند، در مقابل خود ببینید و احساس خوبی به او دست بدهد.


- تخت کودک را در مجاورت عریض‌ترین دیوار اتاق بگذارید. بهتر است که کودک بتواند از روی تختش به در اتاق تسلط داشته باشد. دیواری که برای تکیه دادن تخت کودکتان انتخاب می‌کنید، بهتر است مقابل دستشویی یا حمام نباشد، زیرا ممکن است سلامت کودک را به خطر بیندازد.
اگر دو فرزند دارید بهتر است حتی الامکان از تخت‌های دو طبقه استفاده نکنید، چرا که کودکان نیاز دارند فضای بالای سرشان باز و راحت باشد و تخت‌های دو طبقه این امکان را از فردی که در طبقه پایین می‌خوابد سلب می کنند. کودکی که در طبقه بالا می‌خوابد نیز از آنجا که یک فضای خالی در زیر محل خوابش وجود دارد احساس ناامنی می‌کند.

- گوشه مناسبی از اتاق را به مکانی برای مطالعه و کارهای فکری اختصاص دهید. در آنجا میز و صندلی و چراغ مطالعه‌ای بگذارید و کودک را توجیه کنید که مکان مناسب برای مطالعه و درس خواندن، همانجا است.

- محیط اتاق خواب کودک را دائم مرتب کنید. کمدهای دیواری و کشوهای اتاق خواب کودک را همیشه تمیز نگه دارید. هر چه فضای اتاق خواب باز و مرتب تر باشد، کودک احساس آرامش بیشتری خواهد کرد و خلاقیت و قدرت تخیل او بیشتر رشد می کند. با جمع آوری وسایلی که کودک دیگر از آنها استفاده‌ای نمی کند به چشم او استراحت بدهید.

- با استفاده از نور، رنگ و آثار هنری مناسب مثل نقاشی، محیط شادی برای کودک خود ایجاد کنید. از کافی بودن نور اتاق اطمینان حاصل کنید. رنگ‌های روشن همچون زرد، صورتی کمرنگ و سبز روشن برای رنگ دیوار اتاق کودک مناسب است. از قرار دادن تصاویر حیوانات وحشی و درنده کاملا بپرهیزید. در عوض عکس‌هایی را انتخاب کنید که حس خلاقیت و آرامش را در او تقویت می کنند.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای