دسته بندی ها

بلوک لیکا - بلوک پوکه ای - بلوک سبک

فروشندگان و مجریان بلوک لیکا

راهنمای خرید, و انتخاب انواع مدل های بلوک لیکا

بلوک لیکا یکی از متریال و محصولات پر کاربرد در صنعت ساختمان سازی می باشد. مهندسین ساختمان و معمار ها این متریال را به خوبی می شناسند چون با آن سر و کار زیادی دارند. بلوک لیکا جز بلوک های سیمانی به حساب می آید. ساختار آن از سنگدانه های سبک رسی تشکیل شده است که لیکا نامیده می شوند. علت نام گذاری بلوک ها به این نام هم، همین موضوع است.

ادامه مطلب

برای تهیه دانه های لیکا، خاک رس را در کوره هایی گردان با دمایی حدود 1200 درجه سانتی گراد منبسط می کنند. این دانه های لیکا که گرد و زبر می باشند و قهوه ای رنگ هستند را با آب و سیمان ترکیب می کنند تا بلوک های لیکا ساخته شود. ساختار این محصولات به دو حالت می باشد. این بلوک ها یا توپر هستند و یا توخالی. این بلوک ها در حال حاضر رونق خیلی خوبی در بازار دارند و جز مصالح با کاربرد بالا می باشند. عموما از این محصول برای ساختن دیوار و یا سقف ساختمان ها استفاده زیادی می شود.

استفاده از بلوک لیکا چه مزیت هایی دارد؟

به طور کلی وزن مصالحی که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند اهمیت بالایی دارد. این محصول دارای وزن بسیار پایینی می باشد و در رده محصولات سبک قرار می گیرد. این مزیت باعث می شود که بتوان آن را به آسانی حمل کرد و به محل مورد نظر برد. از سوی دیگر استفاده از محصولات با وزن کم موجب می شود که سازه وزن نهایی پایینی داشته باشد.

کار کردن با این محصول آسان و راحت است و پیچیدگی خاصی ندارد. همین ویژگی دامنه کاربرد آن را بیش تر کرده است و موجب می شود که سرعت ساختن با استفاده از آن بیش تر شود و در نتیجه در زمان صرفه جویی گردد.

انتقال حرارت در این محصول پایین است. مقاومت حرارتی بالای این محصول آن را به عایق خیلی خوبی تبدیل کرده است که عموما برای دیوار های اطراف ساختمان کاربرد بالایی دارد. هرچه که عایق کاری ساختمان ها بهتر باشد موجب صرفه جویی بیش تر در مصرف انرژی می شود، موضوعی که این روز ها اهمیت خیلی زیادی پیدا کرده است. فراموش نکنید صرفه جویی در مصرف انرژی موجب کاهش هزینه های خانوار هم خواهد شد.

از بین بلوک های سبک و با وزن کم، بلوک لیکا بالاترین مقاومت را در مقابل صوت دارد و در نتیجه به عنوان یک عایق صوتی عملکرد خیلی خوبی از خود نشان می دهد. در بسیاری از ساختمان های امروزی استفاده از متریال های نامناسب موجب انتقال صدای زیاد بین ساختمان ها شده است. استفاده از این محصول این مشکل را برطرف خواهد کرد.

اگر از این محصول در محیط های شیمیایی استفاده شود، مقاومت خوبی از خود نشان می دهد.

بلوک لیکا مقاومت بسیار خوبی در برابر حریق دارد به طوری که می تواند دست کم 3 ساعت در مقابل آتش باشد و تخریب نگردد. همین ویژگی موجب فراهم کردن امنیت بیش تر می شود که موضوع بسیار مهمی می باشد.

مزیت مهم دیگری که این محصول دارد این است که فاسد شدنی نیست. پس می تواند برای سال های متمادی مورد استفاده قرار بگیرد.

در مورد بلوک های سیمانی گاه مشکلی که مشاهده می شود ترک خوردن آن ها است. اما خوشبختانه این مشکل در مورد بلوک لیکا خیلی کم اتفاق می افتد و معمولا در برابر ترک مقاوم است که سبب بالاتر رفتن دوام آن خواهد شد.

این محصولات سبک و دارای دانسیته پایین هم می باشند و از نظر مقاومت فشاری، درجه بسیار بالایی دارند.

انواع بلوک لیکا

این محصولات از نظر شکل ظاهری شان، توپر بودن و یا توخالی بودن، تعداد سوراخ ها و البته ویژگی هایی مانند وزن و مقاومتی که در برابر صوت دارند در دسته های گوناگونی قرار می گیرند. بلوک های لیکا که برای ساختن دیوار مورد استفاده قرار می گیرند در ارتفاع 20 سانتی متری به بازار عرضه می شوند. زیرا این استاندارد برای آن ها تعریف شده است. اما از نظر ضخامت دارای تفاوت هایی می باشند که بسته به هدف مورد نظر باید از بین آن ها انتخاب کرد.

قیمت بلوک لیکا

به دلیل تنوع بالایی که در تولید این محصولات وجود دارد و در انواع گوناگون به بازار ارایه می شوند، در نتیجه دارای قیمت تمام شده متفاوتی هم می باشند. برای خرید بلوک لیکا هم می توانید به صورت آنلاین و اینترنتی این کار را انجام دهید و هم می توانید به مراکز فروش مصالح سختمانی مراجعه کنید. پیش از انتخاب مدل مناسب به دلیل تنوع بالا حتما با کارشناسان و معماران ساختمان مشورت کنید.

توجه داشته باشید کیفیت ساخت و ساز در هر ساختمانی تا اندازه زیادی به کیفیت محصولات مورد استفاده برای ساختن آن بستگی دارد. هرچه که محصولات کیفیت بالا تری داشته باشند موجب می شوند که ساختمان امن تر و دوام خیلی بیش تری داشته باشد. پس بهتر است که در ابتدا برای خرید محصولات و مصالح مناسب به اندازه کافی وقت گذاشته شود و تحقیقات لازم انجام گیرد.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره بلوک لیکا