دسته بندی ها

بلوک سیمانی

فروشندگان و مجریان بلوک سیمانی

 • بلوک سبک، بلوک پوکه ای، بلوک سیمانی سبک، تولید کننده بلوک
  آدرس: باغستان
 • آرکا بلوک تولید کننده برتر بلوک های سبک دیواری با تکنولوژی روز دنیا
  آدرس: چهار راه پارک وی
 • بلوک سبک لیپر (سهامی خاص)، تولید کننده بلوک سبک سیمانی (بلوک سبک بتنی)، دارای گواهینامه فنی و استاندارد ملی از مرکز تحقیقات و مجهز به دستگاه تمام اتوماتیک
  آدرس: ابتدای پاسداران

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل بلوک سیمانی

متریال و مصالح خوب از جمله عوامل تاثیر گذار در ساختمان سازی می باشند که اگر به درستی و در سطح کیفی مناسب انتخاب نشوند بر نتیجه کار تاثیر سویی خواهند داشت. به همین دلیل اهمیت دارد که برای ساخت و ساز مصالح و متریال خوب را بشناسیم و همیشه بهترین ها را انتخاب کنیم. بلوک سیمانی یکی از مصالح با کاربرد بالا در صنعت ساختمان سازی می باشد. به همین دلیل شناختن بلوک های سیمانی و انواع مختلف آن ها و هم چنین ویژگی ها و کاربرد هایی که دارند موضوع مهمی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب

بلوک سیمانی چیست؟

این متریال پر کاربرد به قطعاتی گفته می شود که در ابعاد و اندازه های متفاوت به بازار عرضه می شود. بلوک های سیمانی را از ترکیب سیمان با آب و شن و ماسه شسته شده می سازند که اندازه های آن ها و ترکیب شان اهمیت فراوانی دارد. به طور کلی از حیث وزنی که این بلوک ها دارند آن ها را در سه دسته کلی قرار می دهند که عبارتند از: سبک، نیمه سنگین و سنگین. به طوری که هر چه بلوک سنگین وزن تر باشد در این صورت مقاومت فشاری بالاتر هم خواهد داشت. بلوک های سنگین تر دارای ضخامت و ابعاد بزرگ تری هم می باشند. بر اساس مقاومتی که مد نظر باشد این مصالح را در اندازه های مختلف با یکدیگر مخلوط می کنند و سپس در قالب های مخصوص می ریزند تا خشک شوند. از نظر شکل ظاهری، این محصولات را در دو دسته توپر و توخالی قرار می دهند. بلوک های سیمانی که برای ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند حتما بایستی استاندارد باشند.

تولید بلوک سیمانی 

تولید بلوک های سیمانی در شرایط خاص و مشخصی انجام می گیرد. عموما می توان این کار را در فضای باز انجام داد مگر این که دما پایین باشد که در این صورت باید تولید را در محیط بسته انجام داد. در چنین حالتی می توان بلوک ها را با کمک آب، بخار آب و یا گرما دادن عمل آورد. در حالت اول، باید در زمان های مشخصی آب به این محصولات پاشیده شود، در حالت دوم که بیش تر برای تولید های انبوه کاربرد دارد به تجهیزات خاصی نیاز است که بتوانیم دما را به آرامی کم یا زیاد کنیم. برای حالت سوم، یعنی عمل آوردن محصولات به وسیله گرما دادن، بلوک سیمانی را در معرض گرمایی قرار می دهیم که از تجهیزات و دستگاه های خاصی تولید می شود و نکته مهم این که باید هوا در بین بلوک ها جریان داشته باشد. مراقب باشید که بلوک ها زمانی قابل استفاده هستند که کامل خشک شده باشند و نقص و یا شکستگی نداشته باشند. 

بلوک سیمانی سنگین

بلوک های سیمانی سنگین خودشان دارای دو نوع ته باز و ته بسته می باشند.

بلوک سیمانی سبک

از این محصول به جهت تیغه بندی در برج ها و آپارتمان ها استفاده می شود. این محصول که از سیمان و پوکه تشکیل شده است مزایای زیادی داد از جمله این که دارای قیمت بسیار مناسبی می باشد و بار مرده ساختمان را کم می کند که موضوع مهمی می باشد. 

کاربرد بلوک سیمانی

از بلوک سیمانی برای دیوار چینی ساختمان ها، حیاط و هم چنین برای سقف های تیرچه بتنی استفاده می شود. به این ترتیب که از بلوک های سنگین وزن برای ساختن دیوار های محوطه استفاده می شود و از انواع سبک برای ساختن سقف های تیرچه بلوک.

استفاده از بلوک سیمانی چه مزایایی دارد؟

استفاده از بلوک سیمانی موجب صرفه جویی در زمان انجام پروژه می شود زیرا سرعت اجرای آن ها بالا است و می توان در مدت کوتاهی بخش اعظمی از کار را به اتمام رسانید. 

حمل کردن بلوک سیمانی به محل مورد نظر پروژه ها کار آسانی است. 

این محصولات عایق نسبتا خوبی برای صوت و البته حرارت می باشند. پس می توانند تا اندازه ای به کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی در آن کمک کنند و از ورود سر و صدا های مزاحم نیز جلوگیری کنند. 

استفاده از این محصولات هم چنین باعث صرفه جویی در مصرف متریال و مصالح مورد نظر نیز خواهد شد. 

استفاده از بلوک سیمانی برای ساختن دیوار ها هزینه ای کم تر از ساخت دیوار با آجر خواهد داشت.

قیمت بلوک سیمانی

قیمت این محصولات بر اساس متریالی که از آن ساخته شده اند و ابعاد و اندازه هایی که دارند تعریف می شود. بلوک های سیمانی را به صورت نقدی و نسیه در بازار به فروش می رسانند که خریدن آن ها به صورت نقدی توصیه می شود که دردسر کم تری هم خواهد داشت. سنگین و یا سبک بودن بلوک سیمانی از دیگر عواملی است که بر قیمت آن تاثیر می گذارد. با توجه به این که در حال حاضر بازار محصولات ساختمانی و متریال مورد نیاز دارای نوسانات زیادی می باشد، پیش از خرید بهتر است از چند جای مختلف استعلام گرفته شود تا با بهترین هزینه بالا ترین کیفیت خریداری شود. 


تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره بلوک سیمانی

 • بلوک سیمانی و ویژگی های آن

  بلوکه ای سیمانی از نظر شکل ظاهری به انواع تو خالی باربر و غیر باربر، توپر و آجر بتنی تقسیم می شوند. این نوع...