دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

تجربه ای متفاوت با داشتن جکوزی در منزل

undefined
Sakhtemoon
تجربه ای متفاوت با داشتن جکوزی در منزل

جکوزی المانی جذاب و منحصر به فرد است که دارای نمونه های مختلف از قبیل نمونه های خانگی می باشد که می تواند استفاده از جکوزی شخصی تجربه ای خاص و بی همتا باشد.


زندگی مدرن و امروزی، نیاز به آرامش و تخلیه فشار های روانی را دو چندان می کند. جکوزی های خانگی یکی از راهکار های جالب و موثر در این زمینه است. این وسیله، محل مناسبی برای آخر یک روز خسته کننده کاری و کسب آرامش و انرژی است. جکوزی ها با ایجاد فشار آب در بستری از آب گرم، شرایط ماساژ آبی را فراهم می کنند که در نهایت جریان خون را سرعت بخشیده و سبب آرامش می شوند. شاید در سال های گذشته این محصول محدود به خانه های بزرگ و لوکس بود، اما امروزه و با ارائه نمونه های خانگی، می توان از این وسیله در خانه های معمولی و حتی آپارتمانی نیز بهره برد. نمونه های خانگی در ابعاد و فرم های مختلفی ساخته می شوند و می توانند ظرفیت یک الی دو نفر را داشته باشند. شکل های رایج جکوزی خانگی به فرم مربعی، مستطیل شکل، دایره ای و نهایتا بیضی است اما مدل هایی برای گوشه دیوار و یا فرم های غیر رایج آن نیز وجود دارد. می توان مهمترین مزیت جکوزی های خانگی نسبت به نمونه های دیگر را بهداشتی تر بودن آن و هزینه پایین نگه داری و یا تعمیر آن دانست. مدل های خانگی توسط خود شما تمیز می شوند و تنها شما هستید که از آن استفاده می کنید. این محصول پر مزیت همیشه و همواره برای شما است و می توانید بدون خروج از خانه و یا اشتراک آن با افراد دیگر، از آن استفاده کرده و آرامش و انرژی خود را تجدید نمایید و از خواص درمانی آن بهره مند شوید. در این مقاله وبسایت ساختمون به معرفی انواع مدل های خانگی جکوزی و مسائل پیرامون آن می پردازیم.

دسته بندی جکوزی های خانگی

جکوزی به صورت عمومی به دو دسته درجا و از پیش ساخته و یا مستقل تقسیم می شود که در مورد نمونه های خانگی نیز همین طور است. مدل های خانگی می توانند به عنوان یک واحد مستقل در فضای داخلی حمام و یا فضای مورد نظر شما قرار بگیرند و یا اینکه سیستم آن بر روی وان های امروزی با ساختار مناسب اجرا شود. 

جکوزی خانگی مستقل و از پیش ساخته

جکوزی های خانگی از پیش ساخته به صورت واحدی شبیه وان هستند که بدون نیاز به تغییر در ساختار محل مورد نظر، در محل متناسب اجرا می شوند. این نمونه کمترین زیرسازی ممکن را دارد و زمان نصب و اجرای آن نیز بسیار کوتاه است. مدل های مستقل نیاز به حفاری، لوله کشی مازاد، برق کشی خارجی و موارد دیگر ندارند و برای کار با آن تنها لازم است آن را به برق وصل کرد. علاوه بر این نمونه های مستقل را می توان مانند وسیله قابل حمل از خانه ای به خانه دیگری منتقل کرد. تنها عیب این نمونه نسبت به مدل درجا این است که نمای آن، نسبت به اندازه مدل های درجا، با محیط مورد نظر یکپارچه نخواهد بود و ممکن است آب آن به نسبت جکوزی های درجا، تصفیه ای با کیفیت نداشته باشد.

جکوزی خانگی درجا

نمونه درجا نیاز به تغییرات بیشتری در محیط مورد نظر دارد. برای نمونه درجا، در ابتدای کار افراد مجرب باید محل پیاده سازی را بررسی کنند. این بررسی برای طراحی سیستم لوله کشی و الزامات و زیرسازی های اولیه ضروری است. در مرحله بعد لوله کشی های لازم، زیرسازی و نهایتا تعبیه محل اجرای جکوزی صورت می گیرد. پس از نصب، از صحیح بودن اتصالات، درست بودن لوله کشی و دیگر سیستم های جکوزی اطمینان کسب می شود و امکانات جانبی آن بررسی شده و در نهایت، فضای حمام بازسازی و آماده استفاده می شود.
البته دسته بندی های دیگری در مورد نمونه های خانگی وجود دارد که بر اساس امکانات جانبی آن ها است. امکانات جانبی جکوزی می تواند جت آب در موقعیت های مختلف بدنه، سیستم تهویه هوا، نمونه های حباب ساز، نمونه های دارای عرشه، کنترل از راه دور، نمونه های گردابی، نمونه های استریویی و موارد دیگر مانند سیستم صوتی و تصویری و نمایشگر لمسی برای کنترل دما و تنظیم زمان برای آن باشد. این امکانات تجربه ای متفاوت تر را برای شما رقم می زنند و جکوزی شما را به وسیله ای منحصر به فرد تبدیل می کنند. امکانات جانبی نمونه های خانگی از مدلی به مدل دیگر متفاوت است و بر روی قیمت محصول تاثیر می گذارد.

نکات مهم در مورد جکوزی خانگی که باید بدانید

جکوزی ها نیاز به نصب حرفه ای و اصولی دارند. سیستم گرمایشی، اتصالات و لوله کشی این وسیله نیاز به نصب دقیق و حرفه ای دارد که برای این امر باید از افراد حرفه ای کمک بگیرید.

تناسب جکوزی با فضای پیاده سازی را در نظر داشته باشید. اندازه جکوزی باید متناسب با اندازه فضای مورد نظر، منبع آب گرم خانه، سیستم لوله کشی و موارد دیگر باشد. عدم تناسب اندازه و حجم آن با این موارد، محصول مورد نظر را غیر قابل استفاده و ناکارآمد می کند.

جزئیات را در نظر داشته باشید. جکوزی محلی برای ریلکسیشن و آرامش شما است، پس باید تا حد امکان این شرایط را فراهم کنید. باید سیستم کنترل، ابعاد و ساختار آن، کاملا مناسب شرایط شما باشد. تا حد امکان سعی کنید آن را در محلی قرار دهید که چشم انداز و یا فضای مناسبی در معرض دید تان باشد.

بهتر است نورپردازی فضایی که جکوزی در آن قرار دارد باید دارای سیستم کنترل کننده باشد که بتوانید میزان و شدت نور آن را کنترل کرده و فضای آرامش بخش تری فراهم کنید.

اگر قصد خرید مصالح ساختمانی با کیفیت و با قیمت مناسب از قبیل ساندویچ پنل ها، سازه ال اس اف، شومینه های مختلف و موارد دیگر را دارید با مراجعه به وبسایت ساختمون می توانید عرضه کنندگان این محصولات را به خوبی بشناسید و بهترین انتخاب را داشته باشید. وبسایت ساختمون با رصد کردن مستمر بازار و بررسی نیاز های بالقوه مشتریان در این زمینه، معتبر ترین مراکز عرضه کننده فعال را معرفی می نماید.

تهیه و تدوین توسط سایت ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 



امتیاز ۱ز ۰ آراء