دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

انتخاب سینک آشپزخانه

undefined
Sakhtemoon
انتخاب سینک آشپزخانه

اکثر خانم های خانه دار با مشکل کمبود فضا برای شست وشوی ظروف مواجهند، از این رو اندازه های مختلف سینک نسبت به طراحی آشپزخانه، از مهمترین ویژگی های انتخاب سینک ظرفشویی است.


اندازه سینک های آشپزخانه به تعداد لگنها و فضای خشک ‌کن آن بستگی دارد ابعاد هر لگن به صورت استاندارد 14 در 35 در 35سانتی متراست، کوچکترین عدد بیانگر عمق سینک و دو عدد دیگر بیانگر طول و عرض سینک می باشد؛ سینک های متداول در بازار به صورت تک لگنه و دولگنه(دوقلو) می باشند. موارد تاثیرگذار در سایز سینک، فضای لازم برای خشک کردن ظروف است که نسبت به طراحی کانتر و دکوراسیون آشپزخانه متغیر است. 

 

 انواع آلیاژهای موجود برای سینک ظرفشویی :
استیل ضد زنگ
 این سینک ارزان قیمت از لایه های  نازک فلزی ساخته شده که با وارد کردن نیرویی کم متوجه انعطاف پذیری زیاد آن می شوید. البته این نوع از سینک ها، با وجود ظاهری مناسب، پس از مدتی کیفیت شان را از دست می دهند و دیگر نمی توانید آنها را مثل روز اول تمیز و براق کنید و در ضمن سطح آنها هم خیلی زود دچار خراشیدگی می شود. از جمله مزایایی که می توان برای این محصول ذکر کرد خاصیت ضدزنگ بودن و انعطاف پذیری بالای آن در برابر ضربه و فشارمی باشد. 

لعا بدار آهنی
روکش های این نوع سینک، بسیار سخت و شفاف و صیقلی هستند و در رنگ های مختلف در بازار وجود دارند. جریان آب بر روی آن بسیار بی صداست. این محصول بسیار بادوام است و به ندرت پیش می آید دچار خط و خشی شود. تمیز کردن آن بسیار ساده است و با یکبار شستشوی ساده همان درخشندگی و جلای روزاول را شاهد خواهید بود؛ وزن این سینک از سایر محصولات بیشتر بوده و قیمت مناسبی هم دارد.

 کامپوزیت اکریلکی و فایبرگلاس
 این سبک از سینک ها به سرعت رنگ و جلای اولیه خود را از دست داده و آلودگی و لکه روی آنها به جا می ماند. انواع جدید این سینک های کامپوزیت به سرعت دچار خش می شوند. باید توجه داشته باشید که درا ین سینک ها از مواد شوینده و پاک‌ کننده ای که باعث سایش می شوند استفاده نکنید. این مساله باعث می شود تا سینک به سرعت رنگ و جلا و سطح صیقلی خود را از دست بدهد. این نوع سینک ها در رنگ ها و مدل های مختلفی در بازار وجود دارند که ممکن است درا بتدا نظر شما به شدت جلب کنند ولی کافیست صدای جاری شدن آب بر روی آن را بشنوید تا از خریدش انصراف دهید.

ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 امتیاز ۱ز ۰ آراء