دسته بندی ها

لیست قیمت و فروشندگان انواع اجرای شاتکریت در شهر تهران و استان تهران

فروشندگان و مجریان اجرای شاتکریت در تهران

راهنمای انتخاب و خرید انواع اجرای شاتکریت در شهر تهران و استان تهران

فرآیندی که در آن بتن، یا ملات با فشار هوا و سرعت بالا، توسط شلنگ لاستیکی، به سطح مورد نظر پاشیده می‌شود را، شاتکریت می گویند. این فرآیند، به علت سرعت بالای اجرا و فشردگی دینامیکی، پستی بلندی‌های سطح را از بین می برد و یک سطح صاف ایجاد می‌کند. شاتکریت، دارای دو مدل مخلوط تر و  مخلوط خشک می باشد.در ابتدا شاتکریت با نام گونیت و با یک دستگاه دیگر،که به آن تفنگ پاشیدن سیمان اطلاق می‌شد، استفاده می شده است ؛ بعد از آن، از شاتکریت برای پوشش دادن و حفظ کردن سنگ ها در مقابل هوازدگی و سیستم نگه داری موقت، استفاده می شده است. اما امروزه استفاده از شاتکریت رایج شده و دامنه استفاده از آن بسیار وسیعتر از قبل شده است . به طور مثال می توان به استفاده در تونل سازی، لاینینگ کانال ها، معدن های زیر زمینی، مخزن ها، سدها، استخر‌های شنا، ایستگاه های چاه و حفره های زیر زمینی سنگ شکن و غیره اشاره کرد.


اگر تصمیم اجرای شاتکریت را دارید به شما توصیه می‌کنیم، در صورتی که ساکن استان تهران هستید، از بین انواع مختلف بتن و روش‌های اجرای آن در شهر تهران،شاتکریت را جستجو نموده و درصورتی‌ که نمایندگان فروش و اجرای آن در تهران موجود هستند، با آنها تماس بگیرید. ضمنا لطفا خاطر نشان شوید که اطلاعات مربوط به فروشنده این محصول را در وبسایت ساختمون  مشاهده نموده‌اید.

اجرای شاتکریت در تهران ، استان تهران


شاتکریت به دو شکل مخلوط تر (Wet Mix Shotcerete)و مخلوط خشک(Dry Mix Shotcrete)است، که هر کدام با توجه به نیاز و سطح مورد نظر انتخاب می شود.در روش شاتکریت مخلوط تر، اول آب با مواد مخلوط شده و سپس وارد دستگاه می شود. از این روش برای زمانی که مقاومت بالا در برابر فشار مورد نیاز است استفاده می‌شود.با این روش می‌توان، ایجاد سقف با ضخامت 20 سانتیمتر و دیوار با ضخامت 50 سانتیمتر را یک مرحله‌ای اجرا کرد. در این روش می توان سازه هایی که دارای اشکال مختلف و غیر منظم هستند را اجرا کردو به علت این که نیازی به قالب بندی ندارد، هزینه آن کاهش پیدا می کند.از مزایای این روش می توان به چسبندگی بالا بین میل گرد و بتن، کاهش نفوذ پذیری آب و غیره اشاره کرد. در روش شاتکریت مخلوط خشک، ابتدا مواد وارد دستگاه می شوند و در هنگام خروج از لوله دستگاه، آب مورد نیاز از نازل دستگاه به آن اضافه می شود. از این روش برای تعمیر کردن و زمانی که ضخامت با قطر 10 سانتیمتر لازم است، استفاده می‌شود. در این روش بخاطر مصالح مصرفی، بتن مقاومت مکانیکی بالایی ندارد. در هنگام انجام این روش، گرد و غبار بسیاری در هوا پخش می شود و چون به همه ملات، آب به اندازه کافی نمی‌رسد و قسمت هایی از آن هیدارته نمی شوند، مقدار زیادی از ملات هدر می‌رود.


علاوه بر توضیحات جامعی که مجریان شاتکریت در تهران درج نموده‌اند، توصیه می‌کنیم "راهنمای اجرای شاتکریت" را مشاهده نمایید، تا بهترین انتخاب را با توجه به کارایی لازم آن برای شما، بین فروشندگان استان تهران، شهر تهران داشته باشید. این که مجریان شاتکریت در تهران به چه روشی شاتکریت را اجرا کنند، عاملی تاثیر‌گذار در انتخاب شما خواهد بود. همواره می‌توان در سایت ساختمون قیمت انواع اجرای شاتکریت را در بین فروشندگان شهرهای استان تهران با هم مقایسه کرد و بهترین انتخاب را در شهر تهران انجام داد. همچنین می‌توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی پیرامون انواع محصولات ساختمانی به قسمت مطالب وبلاگ سایت ساختمون مراجعه و اطلاعات کاملی را در این زمینه کسب نمایید.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره اجرای شاتکریت

  • شاتکریت چیست ؟

    شاتکریت چیست ؟

    شاتکریت نوعی بتن متشکل از سیمان، ماسه و شن است که به کمک هوای فشرده درمحل پاشیده شده و به ...