دسته بندی ها

ورق شیروانی

فروشندگان و مجریان ورق شیروانی

راهنمای خرید و انتخاب ورق شیروانی

تمام شما هم سقف های شیروانی را در مناطقی که بارندگی زیاد است دیده اید. قدیم این طور بود که از این سقف ها تنها برای آن مناطق و به منظور حفظ سقف و جلوگیری از آسیب دیدنش استفاده می شد. اما امروزه از سقف های شیروانی در بسیاری از قسمت های کشور استفاده می گردد. پس در ادامه به معرفی ورق شیروانی و بررسی نمونه های مختلف این محصول می پردازیم.

ادامه مطلب

ورق شیروانی چیست؟

ورق شیروانی محصولی آهنی است که دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت می باشد. به دلیل همین مقاومت بالا است که دچار زنگ زدگی نمی شود. این ورق ها علاوه بر زیبایی که دارند از سقف محافظت می کنند و مانع خرابی آن می شوند. ورق های شیروانی در رنگ ها و طرح ها و اندازه های متفاوتی متناسب با سلایق گوناگون توسط دستگاه های مخصوص ساخته و به بازار عرضه می شوند. ضخامت این ورق ها در محدوده بین ۰.۳ میلی متر تا ۱ میلی متر است اما متداول ترین نمونه ها معمولا دارای ضخامت ۰.۵ میلی متر می باشند.

ورق شیروانی چه مزایایی دارد؟

  • نصب کردن این محصول فرایند آسان و راحتی است.
  • ورق های شیروانی با گذشت زمان دچار تغییر رنگ نشده و شکل و فرم آن ها نیز ثابت می ماند در نتیجه زیبایی شان را در طول زمان حفظ می کنند.
  • این ورق ها مقاومت بسیار بالایی در برابر ترک دارند که طول عمر آن ها را زیاد می کند.
  • یکپارچه هستند که موجب می شود سقف ها زیباتر به نظر برسند.
  • قیمت این محصولات مناسب و پایین است و می توان با بودجه ای اندک آن ها را روی سقف اجرا کرد.
  • ورق های شیروانی مقاومت خیلی خوبی در شرایط آب و هوایی مختلف دارند و به همین دلیل محدودیتی برای استفاده از آن ها در مکان های جغرافیایی مختلف وجود ندارد.

ورق شیروانی چه کاربردهایی دارد؟

از این محصولات در فقط در ساختمان های مسکونی و منازل استفاده می شود بلکه برای بسیاری از سوله ها، انبارها و کارگاه ها و به طور کلی نماهای داخلی و خارجی ساختمان ها کاربرد دارند.

ورق شیروانی گالوانیزه

ورق های شیروانی عموما ورق های گالوانیزه ای هستند که آن ها را به شکل های مختلف در می آورند. این ورق ها مقاومت و طول عمر بالایی دارند و در نتیجه در کارهای عمرانی استفاده زیادی از آن ها می شود. از دیگر ویژگی های این ورق ها خاصیت شکل پذیری شان است که موجب تولید محصولات متنوع می شود.

ورق شیروانی رنگی

با توجه به مهم بودن زیبایی ساختمان ها و این که امروزه رنگ ها کاربرد زیادی در صنعت ساختمان سازی دارند لذا نیاز است که ورق های شیروانی هم برای کاربرد بیش تر دارای رنگ های متنوع باشند. این نوع ورق ها در کوره ها رنگ های مخصوص به خودشان را می گیرند. ورق های رنگی را می توان از مواد اولیه مختلف ساخت.

ورق شیروانی طرح سفال

این ورق ها جنس شان گالوانیزه است اما به ظاهرشان که نگاه کنید این طور به نظر می رسد که از سفال ساخته شده اند. در صورتی که دوام شان هرگز با سفال قابل مقایسه نخواهد بود. سفال شکننده است و به راحتی پوسیده می شود اما ورق های شیروانی طرح سفال مقاومت بالایی دارند. از دیگر ویژگی های این ورق ها می توان به دوام بالای آن ها و زیبایی شان اشاره کرد که موجب شده توجه خیلی از افراد به سوی آن ها معطوف شود.

ورق شیروانی شادولاین

شکل ظاهری این نوع از ورق های شیروانی موج دار است و همین ویژگی سایه های زیبایی را روی آن ها ایجاد می کند که بر زیبایی این محصولات می افزاید و در نتیجه طرفداران بسیاری هم دارد. این محصولات علاوه بر کیفیت و دوام خیلی بالایی که دارند دارای قیمت مناسبی هم هستند که موجب می شود در رده محصولات اقتصادی و مقرون به صرفه قرار بگیرند.

ورق شیروانی ذوزنقه

این محصولات نمونه ای از ورق های گالوانیزه هستند که در دو نوع رنگی و بدون رنگ به بازار عرضه می شوند. در این ورق ها موج های مربعی شکلی وجود دارد. از این ورق ها علاوه بر سقف های شیروانی برای حصارکشی هم استفاده می گردد. اما متداول ترین کاربردشان همین شیروانی ها هستند.

ورق شیروانی کرکره (ورق سینوسی)

این ورق های گالوانیزه شکل سینوسی دارند و برای ساختن سقف های شیروانی و هم چنین سقف های شیب دار استفاده زیادی از آن ها می شود. علت نام گذاری سینوسی به دلیل موج دار بودن آن ها است.

ورق شیروانی پلاستیکی - فایبر گلاس

این ورق ها در طرح ها، رنگ ها و ابعاد مختلفی ساخته می شوند تا پاسخگوی نیازهای متنوعی باشند. از نظر ایمنی و بهداشتی کیفیت قابل قبولی دارند و بسیار در برابر ضربه مقاوم می باشند. خاصیت شکنندگی ندارند و در برابر نور خورشید باثبات بوده در نتیجه تغییر رنگ نمی دهند. این محصولات را می توان به صورت ضد حریق هم تولید کرد اما در کل مقاومت بالایی در برابر حرارت دارند. مقاومت شان در برابر بارندگی و رطوبت هم بسیار بالا است که این ویژگی امتیاز خوبی برای سقف های شیروانی مناطق دارای بارندگی بالا است.

قیمت ورق شیروانی

همان طور که در بالا اشاره شد این محصولات تنوع زیادی دارند و در نتیجه هر نمونه ای هم قیمت مخصوص به خود را دارد. جنسی که ورق شیروانی از آن ساخته شده است و هم چنین طرح آن از عوامل موثر بر قیمت می باشند. این محصولات به اساس ابعاد و متراژ به فروش می رسند.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون