دسته بندی ها

فروش جرثقیل

فروشندگان و مجریان

 • اجرای سازه های فلزی سبک و سنگین فلزی، سوله (پیچ و مهره- جوش)
  آدرس: مشهد
 • خرید و فروش و اجاره تاورکرین پتن Potain فرانسه، مونتاژ تاور کرین با گارانتی و بیمه نامه خرید و فروش و اجاره آسانسور کارگاهی و بالابر صنعتی آلیماک
  آدرس: کیلومتر 25 جاده مخصوص کرج
 • اجاره جرثقیل یوسفی اجاره دهنده انواع جرثقیل سبک وسنگین اجاره جرثقیل سبک اجاره جرثقیل سنگین اجاره جرثقیل سنگین اجاره بالابر اجاره جرثقیل دکل بلند اجاره جرثقیل کرایه جرثقیل
  آدرس: بزرگراه فتح
 • خرید تاور کرین، فروش تاورکرین، اجاره تاور کرین، مونتاژ تاور کرین، دمونتاژ تاورکرین، انواع جرثقیل های برجی، آسانسورهای کارگاهی، تهیه و تولید انواع لوازم یدکی و قطعات ، تعمیرات تاور کرین
  آدرس: جاده مخصوص
 • اجاره دهنده انواع جرثقیل سبک وسنگین کفی دار بوم بلند
  آدرس: ازادی
 • شرکت فنی مهندسی سنگان نیرو، با بیش از ۲۰ سال سابقه طراحی، مشاوره، ساخت، نصب و راه اندازی انواع جرثقیلهای سقفی، دروازه ای، نیم دروازه ای، بازویی
  آدرس: اتوبان قم
 • خرید و فروش و اجاره تاور کرین و اسانسور کارگاهی
  آدرس: ازادگان غرب
 • ساخت انواع جرثقیل سقفی و دروازه ای و بازویی 44500044
  آدرس: کل کشور

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل های چرثقیل

جرثقیل یکی از ماشین آلات سنگین است که خود به صورت ترکیبی از چند ساختار مکانیکی در کنار هم، قرار گرفته و برای جابه‌جایی و انتقال اشیای سنگین به کار می‌رود. جابه‌جایی اشیای سنگین توسط این ماشین‌آلات به وسیله سیم بکسل، طناب یا زنجیر منتهی به قلاب‌های ویژه انجام می‌شود. برای استفاده از این وسیله، صاحبان صنایع متناسب با بودجه‌ای که در اختیار دارند، اقدام به خرید و یا اجاره جرثقیل به صورت روزانه و ماهیانه می‌نمایند. فروش جرثقیل توسط شرکت‌های معتبر داخلی صورت می‌گیرد اما برای انتخاب یک محصول مناسب لازم است تا ابتدا با مفاهیمی مانند تعریف جرثقیل و انواع آن، نکات مهم مورد توجه فروشنده و خریدار در هنگام فروش جرثقیل و قیمت فروش جرثقیل آشنا شویم.

ادامه مطلب

انواع جرثقیل کدامند؟

از جرثقیل در صنایع مختلفی استفاده می‌شود که بر اساس تفاوت در کارایی ماشین مورد نظر، انواع مختلفی از آن وجود دارد. شناخته‌ترین انواع جرثقیل در صنایع ساخت و ساز و حمل و نقل مورد استفاده قرار می‌گیرند. تقسیم بندی جرثقیل بر اساس  مقدار تناژ باری که می‌تواند جابه‌جا کند و ثابت و متحرک بودن آن و انواع سقفی جرثقیل وجود دارد.

جرثقیل بر حسب میزان باری که قادر به جابه‌جایی آن است از کمترین مقدار 3 تن تا 1100 تن وجود دارد. سایر مقادیر جابه‌جا شونده توسط این نوع از جرثقیل‌ها عبارتند از مقادیر پنج، هفت، ده، بیست، سی، چهل، پنجاه، شصت، هفتاد، هشتاد، صد، صد و بیست، صد و شصت، دویست، سیصد و شصت، چهارصد، پانصد، ششصد و هشتصد تن. که در همه این اوزان امکان فروش جرثقیل به مشتریان بر حسب نیازشان، وجود دارد.

جرثقیل ثابت انواعی از این ماشین آلات هستند که توانایی حرکت و جابه‌جایی اجسام در فضای محدودی را دارند. انواع جرثقیل برجی از این دسته هستند.

جرثقیل متحرک بر خلاف انواع ثابت، محدودیتی از نظر محل نصب ندارند، نسبت به انواع ثابت دارای مزایای متعددی از جمله تنظیمات راحت‌تر، سرعت بیشتر در رسیدن به سایت هدف،کاربرد متنوع‌تر و گسترده‌تر هستند.

نوع متحرک جرثقیل دارای انواع مختلفی است که کاربردهای فراوانی در صنایع دارد و به علاوه امکان فروش جرثقیل و اجاره آن در همه این زمینه‌ها وجود دارد. برخی از مهمترین انواع جرثقیل متحرک شامل انواع زیر هستند.

جرثقیل Mobile یا جرثقیل قابل نصب روی کامیون توانایی جابه‌جایی بار تا 1000 تن و چرخش 360 درجه را دارند.در ضمن بیشترین کاربرد را در صنایع دارند.

جرثقیل Lorry Crane که با نام چپقی و بازوکنار هم شناخته می‌شود. به وسیله یک بازوی خمیده هیدرولیکی، اجسام هدف روی تریلر یا کامیون قرار داده می‌شوند. میزان فروش جرثقیل چپقی به تعداد زیاد، به دلیل وجود بازوی خم‌شونده در این جرثقیل است. براي حمل مواردی مانند دستگاه‌هاي سنگين، ماشين آلات صنعتي و بلوك‌هاي شهرداري مناسب است.

جرثقیل مخصوص حمل کانتینر در این نوع از ماشین‌آلات از دو بازوی هیدرولیکی استفاده می‌شود که با قرار گرفتن در طرفین کامیون و یا تریلر اشیا را جابه‌جا می‌کنند. به این نوع از جرثقیل‌ها Side liter هم می‌گویند.

جرثقیل All-Terrain crane برای جابه‌جایی اجسام تا وزن 1300 تن تخصص یافته‌ا‌‌ند. فروش جرثقیل و اجاره آن در مواردی که اشیایی با طول و وزن زیاد برای جابه‌جایی مدنظر مشتری باشد، از این نوع توصیه می‌شود.

جرثقیل Rough-Terrain بیشترین کاربرد را برای نصب در مناطق ناهموار دارند. در کف کامیون لاستیک‌های مخصوص قرار داده و با چهار چرخ روی این قسمت کفی مستقر می‌شوند.

براي مواردی درخواستی مشتریان مثل تعمیرات نظافت نمای ساختمان، تیر های برقی، نصب بنر، تعمیرات داخل تونل‌ها و یا زیبا سازی در ارتفاعات فروش جرثقیل سبددار توصیه می‌شود.

در فروش جرثقیل چه نکاتی باید از طرف فروشنده و خریدار مورد توجه قرار گیرد؟

برای فروش جرثقیل معرفی کامل دستگاه شامل کشور سازنده، نوع برند دستگاه، ارائه شناسنامه قطعات به طور کامل، معرفی اجزای هر قطعه، معرفی استانداردهای به کار گرفته شده در زمان ساخت، وجود یا عدم وجود گارانتی ماشین یا قطعات آن، امکان ارائه خدمات پس از فروش از طرف شرکت ارائه کننده کالا به طور دقیق و کامل از طرف فروشنده ارائه شود. خریدار نیز موظف است برای تهیه نوع مناسب جرثقیل به مواردی مهمی چون اشراف کامل به اطلاعات مربوط به پروژه و سایت مورد نظر شامل وزن قطعات، محل قرار گرفتن جرثقیل، مقدار مقاومت زمینی که جرثقیل در آن عملیات انجام می‌دهد، ارتفاع در نظر گرفته شده برای جابه‌جایی قطعات و وجود یا عدم وجود موانع توجه نماید. همچنین خریدار موظف است علاوه بر گردآوری اطلاعات صحیح پروژه مربوطه، نسبت به اخذ مجوزهای قانونی و هماهنگی با همسایگان برای جلوگیری از بروز هر گونه خطر برای افراد و ساختمان‌های اطراف اقدامات لازم را به عمل آورد.

برای خرید و فروش جرثقیل به کجا مراجعه کنیم و کدام یک از انواع جرثقیل برای کار ما مناسب است؟

برای این کار ابتدا با یکی از شرکت‌های فروش جرثقیل تماس گرفته و با ذکر مشخصات و اطلاعات دقیق پروژه از نظر مشاوران و کارشناسان شرکت کمک بگیرید. این کارشناسان بعد از بازدید از محل و شرایط پروژه و بررسی شرایط و جوانب کار نوع مناسب جرثقیل را به شما پیشنهاد می‌دهند.

قیمت فروش جرثقیل چقدر است؟

قیمت فروش جرثقیل به طور مستقیم به نوع جرثقیل، برند آن و نو و دست دوم بودن آن بستگی دارد، مقادیر قیمت در انواع مختلف جرثقیل متغیر است. نوع قطعات مورد هدف برای جابه‌جایی بار در ارتفاع مد نظر، شرایط آب و هوایی و محل استقرار پروژه همگی در انتخاب نوع جرثقیل تاثیر مستقیم و غیر مستقیم دارند. قیمت فروش جرثقیل  همچنین در مورد جرثقیل‌هایی که با تناژ بالا برای جابه‌جایی اشیا استفاده می‌شوند، نیز بر حسب مقدار باری که جابه‌جا میکنند متغیر است. هر چقدر وزن قابل جابه‌جایی بیشتر باشد، قیمت فروش جرثقیل هم بالاتر رفته و مستلزم صرف بودجه بیشتری است.

اگر چه امروزه خرید و فروش جرثقیل توسط عوامل و سایت‌های زیادی انجام می‌شود اما مراجعه به شرکت‌ها و نمایندگی‌های معتبر امکان خرید و فروش مطمئن‌تری را فراهم می‌آورد.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون