دسته بندی ها

اطلاعات تماس فروشندگان و قیمت انواع مدل اجاره جرثقیل

فروشندگان و مجریان

 • خرید تاور کرین، فروش تاورکرین، اجاره تاور کرین، مونتاژ تاور کرین، دمونتاژ تاورکرین، انواع جرثقیل های برجی، آسانسورهای کارگاهی، تهیه و تولید انواع لوازم یدکی و قطعات ، تعمیرات تاور کرین
  آدرس: جاده مخصوص
 • اجاره دهنده انواع جرثقیل سبک وسنگین کفی دار بوم بلند
  آدرس: ازادی
 • اجاره جرثقیل یوسفی اجاره دهنده انواع جرثقیل سبک وسنگین اجاره جرثقیل سبک اجاره جرثقیل سنگین اجاره جرثقیل سنگین اجاره بالابر اجاره جرثقیل دکل بلند اجاره جرثقیل کرایه جرثقیل
  آدرس: بزرگراه فتح
 • خرید و فروش و اجاره تاورکرین پتن Potain فرانسه، مونتاژ تاور کرین با گارانتی و بیمه نامه خرید و فروش و اجاره آسانسور کارگاهی و بالابر صنعتی آلیماک
  آدرس: کیلومتر 25 جاده مخصوص کرج
 • اجرای سازه های فلزی سبک و سنگین فلزی، سوله (پیچ و مهره- جوش)
  آدرس: مشهد

راهنمای خرید, بررسی و انتخاب انواع مدل اجاره جرثقیل

در ساختمان سازی انجام برخی از کارهای بدون وجود جرثقیل غیر ممکن است. به کمک این وسیله به راحتی می‌توانید اجسام سنگین را جا به جا کنید. با این حال جرثقیل دارای قطعات و تجهیزات بسیار سنگین است که کار با آن‌ها تقریبا پیچیده است و تنها افراد آموزش دیده و متخصص می‌توانند از آن استفاده کنند تا از ایمن بودن کار اطمینان حاصل شود.

ادامه مطلب

کار با جرثقیل موقتی است، بنابراین خرید آن برای مدت زمان کوتاه مقرون به صرفه نیست. به علاوه همه افراد توانایی کار کردن با جرثقیل را ندارد. برای حل مشکل اغلب پیمانکاران جرثقیل کرایه می‌کنند. هزینه‌های اجاره جرثقیل متفاوت است و بستگی دارد که به صورت ساعتی، روزانه، هفتگی یا ماهانه از آن استفاده کند. بسته به مدت زمان مورد نیاز باید هزینه و زمان اجاره جرثقیل مشخص شود.

انواع متداول اجاره جرثقیل

در ابتدا، لازم است نوع جرثقیل متناسب با نیاز شغلی خود را انتخاب کنید.

جرثقیل برجی: تاور کرین در سایت‌های ساختمان سازی بسیار رایج است و معمولا در ساخت ساختمان‌های بلند از آن استفاده می‌شود. از تاور کرین برای بلند کردن مصالح ساختمانی سنگین به ارتفاع زیاد استفاده می‌شود. این جرثقیل اجسام سنگین را تا ارتفاع مشخص شده بالا می‌برد و در جهت های مختلف جا به جا می‌کند. در صورتی از تاور کرین استفاده می‌شود که امکان استفاده از سایر تجهیزات بالابر وجود نداشته باشد. در صورت اجاره جرثقیل برجی ممکن است لازم باشد علاوه بر مبلغ کرایه هزینه‌های جانبی برای اتصالات لازم مانند نصب دکل و ... را نیز پرداخت کنید.

چرثقیل متحرک: این نوع به راحتی و به آسانی مونتاژ و راه‌ اندازی می‌شود. استفاده از مدل متحرک در انواع اراضی مناسب است و برای ساخت هر نوع ساختمانی ایده آل است. اجاره چرثقیل متحرک برای معابر و فضاهای تنگ نیز مناسب است.

چرثقیل مینی: این مدل برای استفاده در فضاهای محدود طراحی شده است که در آن چرثقیل معمولی نمی‌تواند کار کند. برای ساخت عملیات تونل‌سازی، پشت‌بام ساختمان‌ها، نگهداری از درختان، نصب شیشه، نصب بناهای سنگی و ... اجاره چرثقیل مینی کاربرد دارد.

جرثقیل بوم تراک: برای ساخت برج‌، دکل و انواع آنتن جرثقیل بوم تراک اجازه می‌شود. اجاره چرثقیل بوم تراک بسته به محل کار، ظرفیت و پیچیدگی کار می تواند هزینه‌های متفاوتی داشته باشد.

جرثقیل خزنده: این مدل برای ظرفیت بالابری از 80 تا 1000 تن کاربرد دارد. بهتر است برای جا به جایی اجسام با وزن بالا از چرثقیل خزنده استفاده کرد. معمولا برای ساخت و ساز یا عملیات فوق العاده سنگین از جمله نصب مخازن در کارخانه‌های صنعتی اجاره چرثقیل خزنده ایده خوبی است.

هزینه اجاره چرثقیل بستگی به موارد زیر دارد:

 • ظرفیت بالابر جرثقیل: هر چقدر ظرفیت بالابری مدل جرثقیل انتخاب شده بالاتر باشد، هزینه اجاره چرثقیل نیز بیشتر خواهد بود. برای اطمینان از انتخاب تجهیزات مناسب، قبل از اجاره چرثقیل در مورد شرایط بالابری آن اطلاعات کامل کسب کنید.
 • مدت زمان: دوره زمانی مورد نیاز برای استفاده و اجاره جرثقیل در محیط کار در قیمت گذاری اجاره جرثقیل کاربرد دارد. هر چقدر این زمان طولانی تر باشد، باید هزینه بیشتری پرداخت شود.
 • نوع پروژه: بسته به محل اجرا و نوع پروژه باید انواع مختلفی از جرثقیل را انتخاب کرد. نوع جرثقیل در هزینه‌های مربوط به آن تاثیر دارد.
 • نزدیکی مسافت بین محل اجرای پروژه و محل نگهداری جرثقیل: هر چقدر میزان مسافت حیاط نگه‌دارنده جرثقیل از محل اجرای پروژه بیشتر باشد، مدت زمان رسیدن جرثقیل به مقصد بیشتر است. به همین دلیل لازم است هزینه بیشتری از سوی پیمانکاران برای اجاره چرثقیل پرداخت شود.

به هنگام اجاره جرثقیل باید در زمان عقد قرارداد به حضور اپراتور دقت کرد. بهتر است به هنگام استفاده از این محصول حتما اپراتور مربوطه حضور داشته باشد و کار را شخصا انجام دهد. در غیر این صورت هر گونه خسارت ناشی از آسیب های احتمالی بر عهده شماست.

فرقی ندارد که چه مدل چرثقیل را برای اجاره لازم دارید، بهتر است در زمان اجاره تمام نکات مربوط به ظرفیت، تحویل در محل، برنامه ریزی عملیات، ارزیابی ریسک و بیان روش، حضور اپراتور، اخذ مجوزهای لازم و ... ذکر شود. از در اختیار داشتن جرثقیل تا پایان کار اطمینان حاصل کنید. لازم است اپراتورها و کارمندان ذی صلاح بر روند کار نظارت مستقیم داشته باشند. وظیفه ارزیابی ریسک و بیان روش بر عهده پیمان کار است.

علاوه بر اپراتور جرثقیل باید هزینه‌های مربوط به فلگ من یا همان راهنما و ریگر نیز در نظر گرفته شود. ریگر کسی است که وظیفه انتخاب سیم بکسل و زنجیر، بستن بار به صورت صحیح، محکم کردن و ثابت نمودن بار به حالت تعادل، همراهی کردن بار تا محل تخلیه، بازکردن وسایل بارگیری از بار را بر عهده دارد. چنین شخصی باید دوره آموزشی مخصوص را گذرانده و گواهینامه مربوطه را دریافت کرده باشد. این افراد با هماهنگی اپراتور، مدیر و سایر کارمندان اجازه کار دارند. هزینه‌های مربوطه بسته به تعداد افراد و تعداد ساعت‌های کاری متغیر است.

یکی دیگر از هزینه‌های جانبی مربوط به اجاره چرثقیل استفاده از بالابر است. که شما بسته به درخواست و نحوه اجرای کار باید بالابر نیز اجاره کنید و هزینه‌ای جداگانه برای آن پرداخت نمایید. بهتر است قبل از استفاده از جرثقیل در سایت مربوطه هر گونه خطوط مربوط به آب و برق را موقتا قطع کنید. هزینه‌های وصل مجدد این خطوط نیز از جمله هزینه‌های جانبی اجاره است که باید در ریز هزینه‌ها در نظر گرفته شود. در برخی از موارد، در صورتی که نیاز به استفاده از جرثقیل‌های بزرگ داشته باشید، باید از شهرداری منطقه مجوز لازم را دریافت کنید. درخواست مجوز نیز نیاز به پرداخت هزینه دارد، که بسته به شهر و منطقه متفاوت است.

برای آن که هزینه‌های اجاره جرثقیل مقرون به صرفه باشد بهتر است از قبل به وزن جسم، ابعاد جسم، ارتفاع ساختمان، فاصله از لبه ساختمان تا مرکز شی، فاصله از محل قرارگیری در بیرون ساختمان و عرض منطقه تنظیم شده دقت شود. توجه داشته باشید قبل از شروع کار با جرثقیل از نشتی روغن، سالم بودن سیم بکسل‏‌ها، کلیدهای قطع کننده و ترمزها اطمینان حاصل شود. هم‌چنین بهتر است در آب و هوای طوفانی یا وزش بادهای شدید کار را متوقف کنید.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون