دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

مزایای پارتیشن شیشه ای چیست؟

logo
Sakhtemoon
مزایای پارتیشن شیشه ای چیست؟

در دفاتر تجاری مدرن، استفاده بهینه از فضاهای موجود از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از طرفی هزینه توسعه دفتر بالا بوده و جابه جایی و تغییر محل شرکت نیز زحمات زیادی به دنبال دارد. در نتیجه، معمولا تغییر محل شرکت در اولویت مدیران نخواهد بود.به عنوان یک گزینه جایگزین، بسیاری از مدیران به دنبال استفاده از پارتیشن های اداری هستند تا با تقسیم بندی اتاق ها، بیشترین استفاده را از فضای موجود ببرند. در شرکت های بزرگ از میان انواع پارتیشن ها، پارتیشن های شیشه ای از محبوبیت ویژه ای برخوردار هستند. این پارتیشن ها علاوه بر اینکه از انعطاف پذیری خوبی در اجرا برخوردارند، ظاهر جدید و مدرنی به فضای داخلی میبخشند و آن را از بینظمی خارج می کنند.


بحث های زیادی در مورد مزایا و معایب پارتیشن های اداری شیشه ای وجود دارد. در حالی که برخی از مدیران بر این باورند که با جداسازی افراد تیم خود، باعث کاهش مزاحمت ها و حواس پرتی آنها شده و در نتیجه باعث بالا رفتن بهره وری تیم می شوند، سایرین بر این باورند که محیط کار زنده و تعاملی برای بالا بردن بهره وری امری حیاتی است.
اما واقعیت این است که شیشه بدون صرف هزینه های زیاد، تاثیر ظاهری و عملکردی ویژه ای بر محل کار شما خواهد داشت. در ادامه، بخشی از فواید استفاده از پارتیشن های شیشه ای ارائه شده است.

مطالب مرتبط با این مقاله: با انواع پارتیشن اداری آشنا شوید.

افزایش بهره وری کارمندان با استفاده از پارتیشن شیشه ای

اجرای پارتیشن های شیشه ای باعث افزایش بهره وری کارکنان می شود. آگاهی از این مطلب که آن ها تحت کنترل و نظارت دائمی هستند، باعث می شود تا بر کار خود تمرکز بیشتری داشته باشند و سخت کوشی بیشتری از خود نشان دهند. علاوه بر اینکه پارتیشن شیشه ای باعث کاهش تنبلی در محیط کار می شود، مسئولیت پذیری و جوابگویی آنان را نیز تقویت می کند؛ که هر دوی این موارد باعث افزایش بهره وری کار می گردد.

2159

انعطاف پذیری پارتیشن شیشه ای

پارتیشن های شیشه ای را می توان جابه جا کرده و در محل های دیگری نصب نمود. این در حالی است که تغییر نقشه یک اتاق با استفاده از دیوارهای سنتی پرزحمت و بسیار هزینه بر است. مهم ترین دستاورد مالی پارتیشن های شیشه ای، ناشی از انعطاف پذیری بالای آن ها است. با کمک یک طراح و نصاب ماهر، نیازی به ثابت بودن پارتیشن های شیشه ای نمی باشد.

نگهداری پارتیشن شیشه ای

پارتیشن های شیشه ای را به راحتی می توان تمیز کرد. برای این کار فقط به یک شیشه شور و یک دستمال (ترجیحا دستمال میکروفایبر) نیاز است.

2162

هزینه اجرای پارتیشن شیشه ای

پارتیشن های شیشه ای در مقایسه با دیوارهای ثابت در واقع بسیار به صرفه هستند. نصب پارتیشن های شیشه ای بسیار سریع و آسان است و نیازمند تغییرات ساختاری نیست. بنابراین در صورت نیاز به تغییر ابعاد اتاق ها و ... هزینه های تغییرات اندک خواهد بود. از طرفی با استفاده از پارتیشن های شیشه ای، در طول روز نیاز به چراغ الکتریکی کاهش می یابد. در نتیجه مصرف انرژی کاهش یافته و در نهایت هزینه های کلی شرکت کاهش می یابد. علاوه بر این منافع مالی، مصرف انرژی کمتر، تاثیر مثبتی بر محیط زیست نیز دارد.

روشنایی

یکی از مشکلات بسیاری از محیط های کاری نبود نور طبیعی است که این مسئله به مرور زمان باعث ایجاد تاثیرات روانی منفی بر کارکنان می شود. نور طبیعی باعث بهبود سلامت روح و روان کارکنان شده و در نتیجه کارایی و بهره وری آنان را افزایش می دهد. نصب پارتیشن های شیشه ای یکی از بهترین روش ها برای ورود نور طبیعی به محیط کار است.

2172

حریم خصوصی در پارتیشن شیشه ای

برخلاف تصور عمومی، نصب پارتیشن های شیشه ای، لزوماحریم خصوصی را از بین نمی برد. بسیاری از مدیران در مورد نصب دیوار شیشه ای مردد هستند چراکه نمی خواهند حریم خصوصی کارکنان را برهم بزنند.
برای حفظ حریم خصوصی می توان از شیشه های مات استفاده کرد. در این حالت در عین داشتن نور طبیعی، حریم کارکنان نیز حفظ می گردد.

2167

ظاهر پارتیشن شیشه ای

با افزایش رقابت جهانی، جذب مشتریان جدید سخت تر شده است. از این رو شکیل بودن یک شرکت برای تحت تاثیر قرار دادن مشتریان جدید بسیار مهم است. پارتیشن، نقش اساسی را برای جذاب شدن محیط کسب کار شما ایفا می کند. از طرفی پارتیشن شیشه ای بدون شک ظاهری بسیار حرفه ای به دفتر کار می بخشد که این ظاهر حرفه ای بر مشتریان بالقوه نیز تاثیر گذار خواهد بود. مهم نیست که چقدر ظاهر شرکت شما قدیمی یا بی نظم و بهم ریخته به نظر می آید، پارتیشن های شیشه ای قطعا ظاهر این شرکت را مدرن خواهد کرد. این مسئله باعث تقویت روحیه کارکنان و بهره وری آنان نیز می شود.
امروزه، انواع مختلف پرداخت ها (مانند شیشه مات، شیشه های رنگی و ...)  وجود دارند که باعث می شوند تا ظاهر دفتر کار شما منحصر به فرد گردد.

2169

عایق صوتی بودن پارتیشن های شیشه ای

پارتیشن هایی که از شیشه های با کیفیت به خصوص شیشه های دوجداره ساخته می شوند در مقابل سر و صدا نیز مقاوم می باشند. شیشه های دو جداره نسبت به دیوارهای ثابت در برابر سر و صدا عملکرد بهتری نیز دارند. در نتیجه باعث کاهش حواس پرتی کارکنان می شوند و در نهایت بهره وری آنان افزایش می یابد.

طول عمر پارتیشن های شیشه ای

جدای از متنوع بودن پارتیشن ها، ضخامت شیشۀ پارتیشن های شیشه ای باید استاندارد و در برابر ساییدگی و شکستن مقاوم باشد. به این ترتیب، با مراقبت و نگهداری درست، می توان سالها از پارتیشن های شیشه ای استفاده کرد.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای