دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

مزایای استفاده از سایبان برقی

logo
Sakhtemoon
مزایای استفاده از سایبان برقی

برای محافظت بیشتر از قسمت هایی از ساختمان که در معرض نور خورشید یا باران و باد قرار دارند از یک پوشش بیرونی تحت عنوان سایبان برقی یا الکتریکی استفاده می شود. در کشورهای آمریکایی و اروپایی مدت زیادی است که این محصول مورد استفاده قرار می گیرد.


مزایای خرید و استفاده از سایبان برقی

مزایای خرید و استفاده از سایبان برقی

ویژگی های انواع سایبان برقی

سایبان برقی دارای مدل ها و طرح های متنوعی می باشد که هر کدام از آنها مزایا و کاربردهای خاص خود را دارند. به کمک این سایبان می توانید از تبلیغات و تزئینات و... در مقابل شرایط مختلف جوی محافظت کنید. برای باز و بسته کردن سایبان های برقی از نیروی الکتریسیته استفاده شده و به راحتی با فشردن دکمه کنترل می توانید این کار را انجام دهید.

در ساخت سایبان برقی از متریال هایی استفاده می شود که در مقابل شرایط مختلف جوی دارای مقاومت بالایی باشند. PVC و برزنت از جمله این متریال ها هستند. یراق آلات مورد استفاده در ساخت این سایبان نیز از کیفیت و استحکام بالایی برخوردار می باشند.

سایبان برقی معمولا از متریال آلومینیوم ساخته می شود؛ به همین علت سبک بوده در نتیجه به ساختمان وزن بسیاری را تحمیل نخواهد کرد. برای باز و بسته کردن این سایبان به کمک ریموت می توان از فاصله 30 متری نیز اقدام نمود. این امکان وجود دارد که شیب این سایبان را بین 0 تا 45 درجه تنظیم کرد.

سایبان برقی در مدل های مختلفی همچون مدل زنجیری، باکسی، چتری، اتوماتیک و... تولید می شود. بهتر است در محیط های مختلف همچون بالکن، کافی شاپ، پارکینگ، استخر، رستوران و... مناسب‌ترین مدل سایبان را انتخاب نمایید.

بررسی عوامل موثر بر قیمت سایبان های برقی و هزینه تولید آنها

پارامترهای مختلفی بر قیمت انواع سایبان برقی مغازه، پارکینگ و... تاثیر می گذارند. سایبان های برقی و سایبان های کالسکه جزء مدل های پرکاربرد در سایبان مغازه بشمار می آیند. نوع پارچه و نوع اسکلتی که در ساخت سایبان مغازه مورد استفاده قرار می گیرند از جمله پارامترهایی هستند که قیمت سایبان برقی به آنها بستگی دارد.

در ساخت سایبان برقی پارکینگ خودروهای گران قیمت از متریال های با کیفیت و مرغوب استفاده می شود. کیفیت متریال های بکار رفته در سایبان متحرک، تضمین کننده مرغوبیت آن می باشد. مهمترین پارامتری که در تعیین قیمت سایبان پارکینگ تاثیرگذار است، جنس و کیفیت پارچه هایی است که در ساخت آن مورد استفاده قرار می گیرند. برای هر کدام از مدل های سایبان از پارچه هایی استفاده می شود که از نظر درجه بندی و کیفیت با یکدیگر متفاوت هستند. به عنوان مثال در مغازه ها از سایبان اسکلتی به جهت مقاومت زیاد و طول عمر بالایی که دارد، استفاده می شود. در استخرها نیز از سایبان های پارچه ای استفاده می کنند.

از جمله عوامل تاثیرگذار بر هزینه تولید سایبان های ثابت و خودکار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سایز سایبان
  • متراژ فضای بیرونی
  • نوع متریال مورد استفاده در ساخت سایبان
  • برند تولید کننده سایبان
  • جنس و نوع پارچه سایبان
  • و...
عوامل موثر بر قیمت سایبان برقی

عوامل موثر بر قیمت سایبان برقی

نحوه نصب و اجرای سایبان برقی

یکی از مواردی که با در نظر گرفتن آن می توانید از سایبان برقی نتیجه مطلوب و دلخواه خود را کسب کنید، نصب اصولی آن است. کارشناسان این حوزه اعتقاد دارند که 50 درصد عملکرد درست سایبان به نصب صحیح  آن بستگی دارد. در نصب سایبان های برقی باید نکاتی را رعایت کنید. از جمله این نکات عبارتند از:

  • زاویه دار و تراز بودن بست نصب با دیوار
  • با توجه به مستحکم تر بودن و سنگین تر بودن سایبان نمای های غربی باید برای اطمینان بیشتر از چسب بتن در زمان نصب براکت با تخته رولت استفاده نمایید.
  • در صورتی که در ساخت دیوار از بلوک های سیمانی یا سفال استفاده شده باشد، این دیوار از استحکام لازم برخوردار نخواهد بود؛ بنابراین باید یک صفحه آهنی با 4 رولت روی دیوار نصب نمایید. این صفحه باید دارای ابعاد 35*35 بوده و 6 میلی متر ضخامت داشته باشد. سپس باید روی این صفحه، براکت را جوش دهید.

پس از اتمام فرآیند نصب سایبان برقی، اقدام به باز کردن آن به طور کامل نموده به نحوی که بین تیغه جلویی سایبان با لوله فابریک، تقارن برقرار شود.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای