دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

زیبا سازی دکوراسیون داخلی اداری با روش های مختلف چیدمان گیاهان

logo
Sakhtemoon
زیبا سازی دکوراسیون داخلی اداری با روش های مختلف چیدمان گیاهان

یکی از روش های زیبا سازی دکوراسیون داخلی ادارات استفاده از گیاهان مختلف می باشد که علاوه بر زیبا سازی اداره ها شادابی و طراوات خاصی نیز به آن فضا می دهد.


گیاهان در زندگی ما انسان ها تاثیر زیادی دارند. علاوه بر تصفیه هوا و ایجاد هوای مناسب بر روحیه انسان ها تاثیرات مثبتی می گذارند که بر کسی پوشیده نیست. برای بسیاری از بیماران روحی و یا کسانی که درگیر افسردگی هستند وجود گیاهان در خانه و محل زندگی توصیه می شود. اولین حسی که دیدن گیاهان به انسان منتقل می کند طراوت و زندگی است. پس عجیب نیست که چنین تاثیر شگفتی بر روحیه انسان داشته باشند. بسته به میزان علاقه، هر کسی در محل زندگی خود از گل ها و گیاهان استفاده می کند اما نکته اصلی این جاست که زندگی های شلوغ امروزی خیلی از ما را مجبور کرده که ساعات زیادی را دور از خانه و در محل کار باشیم. پس در چنین شرایطی باید دکوراسیون داخلی محل کار مان را آراسته به گیاهان زیبا کنیم که بتوانیم از نعمت وجود شان بهره کافی را ببریم. در این مقاله وبسایت ساختمون به بررسی ایده های برای چیدمان گل ها و گیاهان در دکوراسیون داخلی محل کار و ادارات پرداخته ایم که می توانید با کمک آن ها به زودی تغییری اساسی و چشم گیر در محیط کار تان ایجاد کنید.

استفاده از گیاهان در پارتیشن های جدا کننده

معمولا در دکوراسیون داخلی واحد های اداری میز کار های افراد با پارتیشن های چوبی از یکدیگر جدا شده است تا برای هر شخصی فضایی نسبتا شخصی و مختص خودش ایجاد شود. اگر روی این جدا کننده ها قسمت کوچکی به اندازه یک گلدان متوسط ایجاد شود برای قرار دادن گلدان حال و هوای دکوراسیون داخلی اتاق به کلی عوض می شود و هر بار که سر تان را از روی مانیتور تان برگردانید می توان با تماشای گل های زینتی خستگی در کنید و لذت ببرید.

استفاده از درختچه ها و گیاهان بزرگ

اگر محل کار شما دارای پنجره ها و درهای بزرگ شیشه ای باشد بهترین استفاده از گیاهان این است که به سراغ درختچه هایی با قد بلند و گلدان هایی بزرگ بروید که در گوشه ای از دکوراسیون داخلی اتاق قرار داده می شوند. این گیاهان قدرتمند و زیبا حس غرور و زیبایی خاصی را به فضای دکوراسیون داخلی اتاق منتقل می کنند و در روحیه کارمندان تاثیر بسزایی خواهند داشت و البته موجب می شوند که انرژی آن ها چندین برابر شود.

گل ها و گلدان های دیواری

این روز ها دیگر مثل قدیم نیست که گل را به یک گیاه در یک گلدان ساده پلاستیکی بشناسیم. تنوع گلدان ها آن قدر زیاد شده که انتخاب از بین آن ها گاهی حتی دشوار می شود. گلدان های کوچک دیواری را می توانید در گوشه ای از دیوار کنار میز کار تان نصب کنید. تاثیر زیبایی این گلدان ها حیرت انگیز است و نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

گل کاری روی سقف

اگر در دکوراسیون داخلی اتاق تان فضای کافی ندارید می توانید از گیاهان رونده استفاده کنید و سقف را به کمک آن ها بپوشانید. یک نمونه از این گل ها پتوس رونده است که در خانه خیلی از ما پیدا می شود. خوبی شان هم این است که رشد خوبی دارند و حسابی قد می کشند. می توانید با نصب آن ها روی سقف زیبایی خیره کننده ای به فضای اتاق ببخشید علاوه بر این که فضای زیادی هم اشغال نشده است.

دیوار سبز در اتاق اداری

حتما شما هم در لابی آپارتمان ها دیوار های سبز را دیده اید. دیواری که از چیدن گلدان های کوچک دیواری کنار هم ایجاد می شود و بسیار چشم نواز است. اگر یک دیوار خالی در اتاق محل کار تان دارید به سراغ گلدان های کوچک بروید و تعداد زیادی از آن ها را کنار هم روی دیوار نصب کنید. مسلما دیدن چنین منظره ای پس از ساعات طولانی کار حسابی خستگی را از تن به در خواهد کرد.

استفاده از تراریوم

تراریوم که در لغت باغ شیشه ای معنی می شود یکی دیگر از ایده های مناسب برای استفاده در دکوراسیون داخلی محل کار تان است. خوبی تراریوم ها این است که به آبیاری مداوم نیاز ندارند و گیاهانی که در ظروف شیشه ای زیبا قرار می گیرند معمولا به مراقبت کمتری احتیاج داشته و بسیار زیبا هستند. گیاهان مناسب تراریوم گیاهان خاصی هستند که مینیاتوری بوده و زیبایی زیادی دارند. اگر به فکر یک گلدان خاص و شیک برای میز کار تان هستید شک نکنید استفاده از تراریوم ها بهترین انتخاب شما خواهد بود که از آن پشیمان نمی شوید.

استفاده از ظروف خاص به جای گلدان

بسته به جایی که کار می کنید می توانید از ظروف خاص و تزیینی برای کاشت گیاهان استفاده کنید. به طور مثال اگر در کارخانه تولید ظروف خاصی مشغول به کار هستید حتما در یک نمونه از ظروف تولیدی خود تان گیاهی مثل کاکتوس که به آبیاری کمی هم نیاز دارد بکارید. این کار خلاقانه حس خوبی به شما خواهد داد. از ظروف بدون استفاده خانه هم می توانید برای این کار کمک بگیرید و به جای دور ریختن آن ها به عنوان یک گلدان زیبا و بازیافتی از آن استفاده مجدد کنید.

وبسایت ساختمون علاوه بر ارایه مطالب مفید ساختمانی در مورد خرید مصالح مختلف از قبیل انواع کفپوش ها، شومینه های فانتزی و مدرن، مدل های مختلف سقف کاذب، پنجره های دو جداره و سه جداره، سازه های پیش ساخته، کرکره های برقی و کاربرد های آن ها، وبسایتی قابل اطمینان در زمینه سبک های مختلف طراحی دکوراسیون داخلی است. شما می توانید از مطالب مفید ارایه شده در زمینه تغییرات دکوراسیون، رنگ شناسی، سبک های مختلف چیدمان وسایل از آن بهره گرفته و وقت کمتری را به جست و جو در این زمینه ها اختصاص دهید.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای
جشنواره