دسته بندی ها

توری رولینگ

فروشندگان و مجریان توری رولینگ

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل های توری رولینگ

توری ها محصولاتی پرکاربرد برای درب ها و پنجره ها می باشند. باز کردن پنجره تنها در صورتی امکان پذیر است که توری مناسب داشته باشد. این توری ها هستند که از ورود حشرات مزاحم و بسیاری از ذرات آلوده به داخل خانه و ساختمان جلوگیری می کنند. پس وجودشان الزامی است. در ادامه به بررسی یکی از نمونه های جدید توری یعنی توری رولینگ می پردازیم.

ادامه مطلب

توری رولینگ چیست؟

توری رولینگ که آن را به نام توری کشویی و جمع شونده هم می شناسند این قابلیت را دارد که در قاب افقی و یا عمودی پنجره جمع شود.

توری رولینگ و توری پلیسه

نکته مهمی که درباره این محصول وجود دارد این است که به دلیل شباهت زیادی که به توری پلیسه دارد خیلی ها آن را با نمونه های پلیسه اشتباه می گیرند. در صورتی که این دو، محصولاتی مجزا از هم هستند و توری رولینگ صاف است. این توری ها هم از ورود همه حشرات به داخل جلوگیری می کنند. این محصولات را می توان روی قاب های آلومینیومی و یا یو پی وی سی نصب کرد. فریم این توری ها ثابت و توری ها به کمک فنر مورد استفاده در آن ها حرکت می کنند.

توری رولینگ چه کاربردهایی دارد

از این مدل توری ها امروزه برای پنجره ها و درب های بسیاری از ساختمان ها استفاده می شود. کاربرد وسیع شان برای پنجره های دوجداره است که امروزه در بسیاری از ساختمان ها از این پنجره ها داریم. اما کاربرد این محصولات تنها به درب و پنجره محدود نمی شود. این نوع توری ها برای پشه بند کشویی و یا حفاظ هایی که در بالکن ها استفاده می شود هم کاربرد دارند.

توری رولینگ پنجره

ویژگی مهم این توری ها این است که حرکت می کنند. به همین دلیل برای استفاده در قاب پنجره ها بسیار مناسب می باشند. مثلا برای پنجره هایی که رو به بالکن باز می شوند و در پشت آن ها گل ها و گیاهانی قرار داده ایم استفاده از این توری ها موجب می شود به آسانی به فضای بیرون هم دسترسی داشته باشیم و با یک حرکت ساده توری را کنار بزنیم.

انواع توری رولینگ

توری رولینگ افقی

این که دو نوع توری افقی و عمودی داریم به خاطر نحوه حرکت کردن آن ها است. حتما باید پیش از طراحی و سفارش توری، مشخص کنیم که می خواهیم در جهت عمودی حرکت کند یا افقی. توری های افقی حرکتی به راست و چپ دارند. می توان برای پنجره هایی که دارای ابعاد بزرگ هستند و یا پنجره های دو لنگه که عرض زیادی دارند از این نوع طراحی استفاده کرد.

توری رولینگ عمودی

حرکت این نوع از توری های رولینگ بالا به پایین است. توری ها باید دارای ابعاد دقیق و متناسب با قاب باشند که بتوانند به آسانی در آن حرکت کنند. نواری به توری متصل شده است که با کشیدن آن می توان توری را در جهت عمودی حرکت داد. بیش تر استفاده از این مدل برای پنجره هایی است که ارتفاع کم دارند و کوچک هستند.

توری رولینگ چه مزایایی دارد

این توری ها قابلیت شست و شو دارند و می توان پس از کثیف شدن با یک شست و شوی ساده آن ها را جلوه ای تازه و زیبا بخشید.

می توان این محصولات را در رنگ های متنوعی سفارش داد.

حرکت کردن این توری ها جز مهم ترین مزیت شان به شمار می آید.

مقاومت خوبی در برابر نور خورشید دارند و سرما و گرما به آن ها آسیب نمی زند در نتیجه در کنار زیبایی که دارند دوام شان هم بالا است.

توری رولینگ چه معایبی دارد

قیمت این توری ها در مقایسه با نمونه های قدیمی فلزی و پارچه ای بیش تر است اما خب در کنار مزایا و زیبایی که این محصولات دارد این اختلاف قیمت به چشم نمی آید و توجیه دارد.

بایستی با این توری ها با احتیاط رفتار شود زیرا اگر آسیب ببینند معمولا تعمیرشان مشکل بوده و گاه نیاز است که کلا تعویض شوند.

قیمت توری رولینگ

محصولات جدیدی که به بازار عرضه می شوند پاسخگوی نیاز طیف وسیع تری از انسان ها می باشند. نمونه های جدید و مدرن کم کم جای مدل های قدیمی را می گیرند و اصولا این گونه است که نمونه های مدرن تر دارای قیمت تمام شده بالاتری هم نسبت به قدیمی ها می باشند. همان طور که پیش از این هم اشاره کردیم قیمت این توری ها در قیاس با نمونه های ثابث قدیمی که پشت پنجره ها نصب می شدند بالاتر است. ابعاد و اندازه توری ها و طراحی شان از دیگر عوامل موثر بر قیمت است. اما نکته مهمی که در انتخاب توری رولینگ وجود دارد این است که چون تعمیرات آن ها به آسانی امکان پذیر نیست و پس از آسیب دیدن عموما بلا استفاده می شوند پس باید حتما از همان ابتدا به سراغ جنس های مرغوب برویم و نمونه هایی با جنس اعلا را انتخاب کنیم تا طول عمر مناسبی داشته باشند

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون