دسته بندی ها

صفحه کورین

جستجوی صفحه کورین نتیجه ای نداشت.

آشنایی با صفحه کورین و کاربرد های آن

اگر به فکر نصب یک میزکار یا صفحه کابینت در آشپزخانه هستید، صفحه کورین یکی از گزینه های پیش روی شما خواهد بود. در سال های اخیر میزکارها یا رویه کابینت کورین محبوبیت زیادی پیدا کرده اند که دلیل محبوبیت آن ها نیز چیزی جز کیفیت و دوام این صفحات نیست. صفحه کورین از مخلوط پلیمرهای اکریلیک به همراه سایر مواد معدنی و مشتقات سنگ ساخته می شود. تمام این متریال ها را در یک قابل ریخته به صفحه یا ورق هایی نیمه ضخیم تبدیل شوند. بنابراین این صفحه کاملا جامد است و هر نواحی داخلی و خارجی آن کاملا مشابه هم هستند. از این رو این صفحه جامد و با دوام گزینه ای مناسب برای میزهای آشپزخانه خواهد بود. البته لازم به ذکر است که کاربرد صفحه کورین تنها محدود به آشپزخانه‌ها نیست بلکه در رستوران های بزرگ و بیمارستان ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند که در ادامه مطلب ویژگی‌ های صفحه کورین را بیشتر بررسی خواهیم کرد. 

ادامه مطلب

ویژگی های صفحه کورین

جذابیت: یکی از مهم ترین ویژگی این صفحات جامد، زیبایی و جذابیت آنهاست. صفحات کورین دارای رنگ ها و طرح های مختلفی هستند که هر یک از آن‌ها از نظر ظاهری جذابیت خاص خود را دارند. از این رو، در تمام آشپزخانه ها با هر رنگ کابینتی می توان از این صفحات جامد با کیفیت استفاده کرد. در برخی از موارد برای کاربردهای دیگری نظیر تابلوسازی نیز کورین را از ترکیب متریال هایی نظیر سنگ، چوب، فلز و شیشه نیز تهیه می کنند که در این حالت نیز چشم نواز خواهند بود.

دوام بالا: صفحه کورین یک سطح جامد صاف و تقریبا بدون درز است. از این رو با نگهداری مناسب می توانید از رشد قارچ، کپک و باکتری جلوگیری کنید. عدم نفوذ پذیری صفحه کار یا رویه کابینت کورین باعث می شود که بتوان سال های زیادی از آن استفاده کرد. بنابراین در صورتی که به دنبال خرید یک صفحه با دوام و با کیفیت هستید، کورین گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

نگهداری و تمیز کردن آسان: صفحه کورین یک سطح غیر متخلخل است، در نتیجه در برابر نفوذ آب، لکه یا گرد و خاک مقاومت خوبی دارد. لکه هایی که بر روی سطح کورین باقی می‌ ماند، به راحتی با استفاده از یک پاک کننده خانگی از بین نمی رود. این قابلیت باعث می شود شما با خیال راحت بتوانید بر روی صفحه کارتان، کار کنید. بنابراین صفحه کورین به نگهداری زیادی نیاز ندارد و تنها کافیست لکه ها را بلافاصله تمیز نمایید.

تنوع رنگی: صفحات کورین با 90 رنگ متنوع، به شما این امکان را می دهند تا یک صفحه کار یا رویه کابینت جذاب و خلاقانه ای داشته باشید. برای مثال صفحه کورین سفید براق یا صفحه کابینت کورین سفید گزینه‌ های مناسبی برای آشپزخانه‌هایی با کابینت‌های سفید رنگ است.

قابلیت ترمیم آسیب: یکی دیگر از ویژگی های صفحه کورین این است که در صورت آسیب می‌توان به راحتی آن ها را ترمیم کرد. بنابراین در صورت وارد شدن ضربه، سوختگی ناشی از گذاشتن قابلمه داغ یا خراش به سطح جامد کورین، نیازی به تعویض کل نیست و تنها کافیست ناحیه مدنظرتان را ترمیم کنید.

مقاومت در برابر تغییرات دمایی: کورین در حالت عادی در برابر دماهای بالا و کم مقاومت خوبی دارد، اما در حالت کلی با پیشنهاد می شود که از قرار دادن قابلمه های داغ به صورت مستقیم بر روی سطح کار کورین خودداری کنید.

کاربرد صفحه کورین

همان طور که در بخش های قبل اشاره کردیم، کورین کاربردهای مختلفی دارد. از این رو برای مصارف تجاری و خانگی می توان از صفحات کورین استفاده کرد. برخی از کاربرهای کورین عبارتند از:

  • استفاده به عنوان رویه کابینت یا سینک آشپزخانه: صفحات کورین در آشپزخانه کاربرد زیادی دارند. بدون درز بودن و مقاومت در برابر قارچ و باکتری از جمله ویژگی هایی است که کورین را به گزینه ای مناسب برای استفاده در آشپزخانه تبدیل می کند.
  • استفاده در بیمارستان ها و مراکز آزمایشگاهی: رعایت بهداشت و استریل کردن محیط های بیمارستانی و آزمایشگاهی یکی از اصلی ترین نکاتی است که به سلامت کارکنان و مردم کمک می کند. صفحه کورین کاملا بدون درز و آنتی باکتریال است. از این رو یکی از گزینه های مناسب برای استفاده در این مراکز خواهد بود که به راحتی می توان آن را با شوینده ها و پاک کننده‌های ملایم تمیز و استریل کرد.
  • استفاده در رستوران و هتل: یکی دیگر از کاربردهای صفحه کورین، استفاده از آن به عنوان کانتر، میزکار یا میز غذاخوری در رستوران و هتل است. از آن جایی که فرآینده تهیه، توزیع و مصرف مواد غذایی باید با رعایت نکات بهداشتی همراه باشد، استفاده از این صفحات گزینه مناسبی برای استفاده در سالن های غذایی خوری خواهد بود. صفحات کورین در این مراکز پر رفت و آمد، دوام بالایی خواهند داشت و از نظر بهداشتی نیز کاملا آنتی باکتریال هستند. علاوه بر این، در صورت آسیب نیز قابلیت ترمیم دارند و منجر به صرفه جویی در هزینه ها می‌ شوند.

عوامل تأثیر گذار بر روی قیمت صفحه کورین

قیمت صفحه کورین به مراتب کمتر از قیمت صفحه کابینت کوارتز و صفحه کابینت طرح سنگ است. در نتیجه می توان گفت که اجرای کورین به مراتب کمتر و مقرون به صرفه تر خواهد بود. عوامل تأثیر گذار بر روی قیمت کورین عبارتند از:

  • ابعاد صفحه کورین: بدیهی است که هر چه ابعاد صفحه کورین بزرگتر باشد، هزینه آن نیز به مراتب بیشتر خواهد بود. بنابراین برای تخمین هزینه صفحه کورین باید ابعاد سطح مدنظرتان را اندازه گیری کنید تا بتوانید تخمین درستی از هزینه آن داشته باشید.
  • متریال های به کار رفته: هر چه متریال های به کار رفته در ساخت صفحه کورین از کیفیت بهتری برخوردار باشند، هزینه نهایی صفحه بیشتر خواهد بود.
  • هزینه نصب: یکی از عوامل دیگری که منجر به افزایش هزینه کورین خواهد شد، هزینه نصب آن است. دستمزد نصب کورین معمولا به صورت متری حساب می‌شود و هر چه متراژ ناحیه مدنظر شما بیشتر باشد، هزینه نهایی کار نیز بیشتر خواهد شد.
  • برند تولید کننده: کورین یکی از محصولاتی است که به صورت تولید داخلی و وارداتی در بازار وجود دارد. صفحه کورین های وارداتی نسبت به صفحات تولید داخلی، گرانتر هستند. برای مثال صفحه کورین کره ای گرانتر از صفحات تولید ایران خواهد بود.
تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون