دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

آشنایی با آبگرمکن خورشیدی

آشنایی با آبگرمکن خورشیدی

logo
Sakhtemoon
آشنایی با آبگرمکن خورشیدی

دستگاهی با قابلیت گرمایش آب از طریق جذب انرژی خورشیدی که به دلیل رایگان بودن منبع عظیم انرژی، از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می‌باشد.


به طور کلی آبگرمکن های خورشیدی به دو دسته قابل تقسیم هستند:


1- صفحه ای     2- استوانه ای (تیوبی)

1- سیستم صفحه ای :  قدیمی ترین و در واقع کم بازده ترین نوع آبگرمکن خورشیدی است که برای حداکثر جذب نیاز به تابش عمودی آفتاب دارد.

2-در سیستم لوله ای، استوانه های موازی  : قابلیت جذب اشعه خورشید در هر زاویه ای را در هر فصل وساعتی از روز را داشته و تا دمای جوش قابلیت افزایش دما دارند.


با نصب یک آبگرمکن خورشیدی می توانید نیمی از سال را با موتور خانه یا پکیج خاموش سر کنید و در نیمه دیگر سال هم بین 50 تا 70 درصد صرفه جویی در مصرف گاز خواهید داشت.

مکانیزم عمل آبگرمکن چیست؟

بخش اصلی تشکیل دهنده آبگرمکن خورشیدی، مجموعه لوله هایی است به نام کلکتور collector است. در داخل این استوانه ها آب جریان دارد که با جذب گرمای استوانه گرم می شود. برای جلوگیری از هدر رفت گرمای استوانه تیره رنگ، با در نظر گرفتن یک لایه خلا، استوانه را داخل استوانه ای شیشه ای قرار می دهند. لایه خلا به دلیل قابلیت بالای عایق بودن، اجازه نمی دهد گرمای استوانه ی داخلی به استوانه ی خارجی رسیده و تلف شود.

در زمستان برای استفاده از سیستم های خورشیدی با سه مسئله روبرو هستیم :

الف) زاویه مایل تابش خورشید  

ب) دمای پایین هوا

ج) روزهای کوتاه  

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
دیدگاه ها و سوالات
avatar
محمدمهدی شورستانی ۱۱-۹-۹۷ ساعت ۱۱:۲

هزینه آبگرمکن استوانه ای چقدر است؟ آیا یارانه ای فروش آبگرمکن خورشیدی برای روستاهای محروم وجود دارد، چگونه؟

avatar
بهزاد بیهقی ۱۳-۱۲-۹۷ ساعت ۷:۲۱

سلام . برای پیدا کردن محصول مورد نظر خود و قیمت آن، داخل سایت ساختمون جستجو نمایید.
در رابطه با یارانه نیز باید از فروشندگان سوال شود

avatar
شرکت پیشگام انرژی هورایش ۲۶-۶-۹۷ ساعت ۱۵:۱۲

سلام بسیار عالی - آبگرمکن خورشیدی بسیار مقرون به صرفه است و به معنای واقعی یک بار هزینه و عمری آسودگی است. مکانیزم ساده ای دارد و با یکبار نصب و راحتی کار میکند و نیاز به مراقبتِ زیاد ندارد. اما نحوه نصب بسیار مهم است -استراکچر مهم است . لوله های عایق شده انتقال آبگرم بسیار مهم هستند . حتما برای نصب این آبگرمکن ها باید از شرکت های با تجربه کمک گرفت. شرکت پیشگام انرژی هورایش که در مناطق هشتگرد کرج فعالیت بسیاری در این زمینه دارد میتواند گزینه مناسبی برای انتخاب و نصب آبگرمکن باشد. شما میتوانید محصولات مختلف آبگرمکن خورشیدی را در سایت هورایش مشاهده کنید و بعد از تماس با شرکت از مشاوره و حمایت جهت نصب با کیفیت بهره‌مند شوید.

ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
۵ امتیاز از ۳ رای