دسته بندی ها

داربست در استان مازندران

جستجوی داربست در استان مازندران نتیجه ای نداشت
جستجوی داربست در همه استان ها (کل کشور)

راهنمای انتخاب, خرید و بررسی داربست در استان مازندران

داربست چیست؟
برای پشتیبانی از ساختار اصلی هنگام انجام فرایند ساخت و ساز از داربست ها استفاده می شود. از دیگر کاربرد های داربست این است که فضایی را فراهم می کند تا کارگران بتوانند روی آن بایستند و مشغول به کار شوند. داربست ها را از لحاظ جنسی که دارند به دو دسته چوبی و فلزی تقسیم بندی می کنند. که البته دامنه کاربرد دابست های چوبی بسیار کم بوده و صرفا برای ارتفاع های کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد. اما داربست های فلزی محدودیت های انواع چوبی را نداشته و پرکاربرد تر هستند. کیفیت و مرغوبیت داربست ها است که میزان مقاومت آن ها را تعیین می کند به همین جهت اهمیت دارد که داربست با کیفیت باشد. داربست را هم می توان خریداری کرد و هم می توان به صورت اجاره ای برای مدت زمانی مشخص استفاده کرد.

راهنمای خرید داربست در استان مازندران

اگر تصمیم به استفاده از داربست را دارید به شما توصیه می‌کنیم، در صورتی که ساکن استان مازندران هستید، از بین انواع مختلف داربست ها، داربست با ویژگی‌های مدنظر خود را جستجو نموده و درصورتی‌ که نمایندگان فروش آن در استان مازندران موجود هستند، با آنها تماس بگیرید. ضمنا لطفا خاطر نشان شوید که اطلاعات مربوط به فروشنده این محصول را در وبسایت ساختمون مشاهده نموده‌اید.

از آن جایی که دامنه کاربرد داربست های فلزی وسیع تر است و از اهمیت بالاتر برخوردار هستند در ادامه به معرفی انواع داربست های فلزی می پردازیم که عبارتند از: داربست های فلزی ساده و داربست های فلزی ماژولار

داربست های فلزی ساده

داربست های فلزی ساده را معمولا در کوچه و خیابان هنگام ساخت و یا تعمیر ساختمان ها دیده اید. این داربست ها از لوله های فولادی ساخته شده اند که به کمک پیچ و مهره ها کنار هم قرار گرفته اند. زمانی که صرف نصب داربست های فلزی ساده می شود نسبت به انواع ماژولار بیشتر است.

داربست های فلزی ماژولار

نحوه نصب و روی هم قرار گرفتن انواع ماژلار مانند لگو است. به همین دلیل است که نسبت به انواع ساده زمان کمتری برای نصب نیاز دارند. ولی در کنار این آسانی و راحتی نصب داربست های ماژولار نیازمند صرف هزینه ای بیش تر از انواع ساده می باشد. انواع گوناگون این داربست ها عبارتند از مثلثی و چکشی.

نکاتی که جهت فراهم آوردن ایمنی مورد نیاز برای استفاده از داربست ها باید رعایت شود بسیار با اهمیت است. زیرا داربست ها با جان کارگران سر و کار دارد و هر گونه بی احتیاطی در نصب و اجرای آن ها می تواند موجب بروز حوادثی غیر قابل جبران گردد. در ادامه به لزوم رعایت برخی نکات مهم پرداخته ایم.

اول این که تراز بودن لوله های فولادی اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا در غیر این صورت موجب می شود تعادل کارگران بر هم بخورد. استفاده از جان پناه برای داربست هایی که ارتفاع شان بیشتر از 5 متر می باشد برای امنیت عابران الزامی است. مقاومت داربست ها را فاصله ای که میله های عمودی از یکدیگر دارند مشخص می کند. اگر این فاصله زیاد باشد موجب می شود داربست مقاومت نداشته باشد و حادثه آفرین شود. بنابراین باید فاصله ها را بر اساس استاندارد هایی که تعریف شده است مشخص کرد. در ساختن داربست های فلزی ساده که از پیچ و مهره ها برای سوار کردن میله ها روی هم استفاده می کنیم، به کارگیری درست پیچ و مهره ها اهمیت زیادی دارد که باید به آن توجه داشت.

علاوه بر توضیحات جامعی که فروشندگان داربست درج نموده‌اند، توصیه می‌کنیم "راهنمای انتخاب داربست" را مشاهده نمایید، تا بهترین انتخاب را در میان انواع داربست با توجه به کارایی لازم آن برای شما، بین فروشندگان استان مازندران داشته باشید. این که فروشندگان داربست در استان مازندران چه نوعی داربست و با چه مشخصاتی را موجود داشته باشند، عاملی تاثیر‌گذار در خرید خواهد بود. همواره می‌توان در سایت ساختمون قیمت انواع داربست را در بین فروشندگان شهرهای استان مازندران با هم مقایسه کرد و بهترین انتخاب را در بین انواع مختلف این محصول انجام داد. همچنین می‌توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی پیرامون انواع محصولات ساختمانی به قسمت مطالب وبلاگ سایت ساختمون مراجعه و اطلاعات کاملی را در این زمینه کسب نمایید.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره داربست