دسته بندی ها

آلاچیق در استان گیلان

جستجوی آلاچیق در استان گیلان نتیجه ای نداشت
جستجوی آلاچیق در همه استان ها (کل کشور)

راهنمای انتخاب, خرید و بررسی آلاچیق در استان گیلان

آلاچیق یکی از سازه های ساده ولی پرطرفدار است که امروزه در بسیاری از ساختمان های مسکونی هم ساخته می شود. قدیم تر ها استفاده از آلاچیق در خانه چندان مرسوم نبود اما پس از آن که در پارک ها و فضای باز مورد استقبال قرار گرفت خیلی ها به این فکر افتادند که در حیاط خانه ها و ویلاها مکانی بسازند برای تفریح و نشستن و استفاده کردن از طبیعت. ستون هایی که به صورت عمودی قرار می گیرند و یک سایه بان اجزای اصلی این سازه ها را تشکیل می دهند. اگرچه بیشتر آلاچیق هایی که دیده ایم دارای سایه بان های دایره ای شکل و یا چهار ضعی می باشند اما می توان مدل های دیگری هم این سازه را ساخت و محدودیتی در این باره وجود نخواهد داشت. البته رعایت کردن استانداردها الزامی است.

اگر تصمیم به خرید آلاچیق دارید به شما توصیه می‌کنیم، در صورتی که ساکن استان گیلان هستید، از بین انواع مختلف آلاچیق، آلاچیق با ویژگی‌های مدنظر خود را جستجو نموده و درصورتی‌ که نمایندگان فروش آن در استان گیلان موجود هستند، با آنها تماس بگیرید. ضمنا لطفا خاطر نشان شوید که اطلاعات مربوط به فروشنده آلاچیق را در وبسایت ساختمون مشاهده نموده‌اید.

راهنمای خرید آلاچیق در استان گیلان

آلاچیق ها را از چه متریالی می سازند؟

می توانید برای ساختن این سازه از متریال های گوناگونی استفاده کنید اما معمولا برای ساختن آن از چوب، فلز، سیمان و بتن، پارچه و... استفاده می شود. ولی ساختن مدل های چوبی و فلزی عمومیت بیشتری دارد.

آلاچیق های چوبی

مدل های چوبی جز آلاچیق های پرطرفدار به حساب می آیند. نمونه های چوبی این سازه خیلی زیاد است و خیلی ها به دلیل اصالت و زیبایی چوب، آن را به سایر متریال ها ترجیح می دهند. نشستن در مدل های چوبی حس خیلی خوبی به هر کسی منتقل می کند و از آن جایی که چوب عنصری طبیعی است بهتر از سایر متریال ها می تواند ما را به طبیعت پیوند دهد. بهترین چوب ها برای ساختن نمونه های چوبی کاج و توسکا است. علت آن هم دوام و طول عمر بالاتری است که نسبت به سایر چوب ها دارند. علاوه بر دو مورد ذکر شده، چوب درخت سرو هم برای این کار مناسب است.

استفاده از آلاچیق های چوبی چه مزیت هایی دارد؟

استفاده از مدل های چوبی مقرون به صرفه است و می توانید به آسانی آن ها را فراهم کنید. از طرف دیگر این متریال به آسانی در بازار عرضه می شود و شما برای تهیه کردن چوب دردسر چندانی نخواهید داشت. هر زمانی هم که قسمتی از آن آسیب ببیند می توانید به آسانی ترمیمش کنید. مزیت مهم دیگری که استفاده از چوب دارد این است که می توان آلاچیق را به آسانی و به هر شکلی که می خواهیم بسازیم. خوشبختانه نجار های خیلی حرفه ای هستند که می توانند با کمک این متریال طرح های زیبایی را ایجاد کنند.

استفاده از آلاچیق های چوبی چه معایبی دارد؟

اما عیبی که در مورد استفاده از متریال چوب برای ساختن نمونه های چوبی وجود دارد این است که نگهداری کردن از آن ها کار آسانی نیست و دشواری های خاص خودش را دارد. مثلا با گذشت زمان به تعمیر نیاز دارد و احتمال پوسیدگی وجود دارد.

آلاچیق های فلزی

فلز هم از جمله متریال پرکاربرد در ساختن آلاچیق ها می باشد. با کمک فلز می توانید طرح های متنوع و گوناگونی خلق کنید که همین ویژگی موجب می شود امروزه مدل های فلزی هم هم رده مدل های چوبی قرار بگیرند و طرفداران زیادی در بازار داشته باشند.

آلاچیق های فلزی چه مزیت هایی دارند؟

برای ساختن آلاچیق ها وزن سازه عنصر مهم و تاثیرگذاری به شمار می آید. به همین دلیل فلزات با وزن سبک شان یکی از متریال های پر کاربرد به حساب می آیند. نمونه های فلزی وزن کمی دارند.

نکته مهم دیگری که در مورد مدل های فلزی وجود دارد این است که به آسانی قابل رنگ آمیزی می باشند. مسلما رنگ کردن سازه آن را زیباتر از قبل می کند و می توانید هر زمانی که احساس کردید آلاچیق در حال کهنه شدن است به آسانی آن را رنگ و آمیزی و نو کنید. علاوه بر این می توانید آن را به هر رنگی که می خواهید درآورید. مثلا رنگ سازه را متناسب با وسایل و صندلی هایی که قرار است در آن جا بگذارید انتخاب کنید.

علاوه بر توضیحات جامعی که فروشندگان آلاچیق درج نموده‌اند، توصیه می‌کنیم "راهنمای انتخاب آلاچیق" را مشاهده نمایید، تا بهترین انتخاب را در میان انواع آلاچیق با توجه به کارایی لازم آن برای شما، بین فروشندگان استان گیلان داشته باشید. این که فروشندگان در استان گیلان چه نوع آلاچیقی و با چه مشخصاتی را موجود داشته باشند، عاملی تاثیر‌گذار در خرید این محصول خواهد بود. همواره می‌توان در سایت ساختمون قیمت انواع آلاچیق را در بین فروشندگان استان گیلان با هم مقایسه کرد و بهترین انتخاب را در بین انواع مختلف این محصول انجام داد. همچنین می‌توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی پیرامون انواع محصولات ساختمانی به قسمت مطالب وبلاگ سایت ساختمون مراجعه و اطلاعات کاملی را در این زمینه کسب نمایید.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره آلاچیق