ستون قصر طلایی vip

آبگرمکن خورشیدی

فروشندگان و مجریان آبگرمکن خورشیدی

راهنمای انتخاب آبگرمکن خورشیدی

آبگرمکن خورشیدی:
انرژی خورشیدی بهترین منبع طبیعی تامین انرژی رایگان ، پاک بوده و عاری از اثرات تخریب کننده زیست محیطی می باشد که از گذشته به شیوه های مختلفی مورد توجه انسان قرار گرفته است. بحران انرژی در سالهای اخیر در کشورهای پیشرفته و صنعتی، جهان را وادار داشت که با موارد مرتبط با مصرف انرژی برخوردی متفاوتی داشته باشند، که در این صورت جایگزین کردن انرژی های فسیلی با انرژی های خورشیدی در جهت صرفه جویی و کاهش مصرف انرژی و کاهش انتشار گازهای مضر و آلاینده با استقبال زیادی از طرف جامعه جهانی روبرو شده است.
برای آب گرم مصرفی ساختمان، بهترین و اقتصادی ترین روش استفاده از انرژی پاک و ارزان خورشیدی است که می توان از انرژی حرارتی خورشید جهت تهیه آب گرم کاملاً بهداشتی در منازل مسکونی و اماکن عمومی به خصوص در مکانهایی که برای سوخت رسانی مشکل وجود دارد استفاده کرد. اگر از ظرفیت این آبگرمکن ها افزایش یابد، می توان از آنها جهت استفاده در حمامهای بهره برداری نمود. با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران اکنون تعداد بسیار زیادی آب گرمکن خورشیدی و چندین دستگاه حمام خورشیدی در اقسا نقاط مختلف کشور از جمله استان های خراسان رضوی , سیستان و بلوچستان و یزد نصب و راه اندازی شده است .

کارکرد آبگرمکن خورشیدی
اصلی ترین بخش ساختار آبگرمکن خورشیدی مجموعه استوانه هایی شیشه ای با روکشی به نام کلکتور می باشد که وظیفه جذب انرژی خورشید را دارد که تابش خورشید آن را داغ می کند. در کنار این استوانه ها لوله هایی وجود دارد که آب داخل آنها در گردش است که با جذب حرارت استوانه گرم می شود. برای جلوگیری از هدر رفت حرارت جذب شده استوانه می بایست با رنگ تیره و با داشتن یک لایه از خلأ، استوانه را در استوانه ای شیشه ای و حجیم تر قرار دهند.
نوع کارکرد آبگرمکن های خورشیدی تفاوتی چندانی با نمونه های برقی آن ندارد ولی در مقایسه با آبگرمکن های گازی، آبگرمکن گازی زودتر آب را گرم می کند.

مطالب مفید درباره آبگرمکن خورشیدی

  • آبگرمکن خورشیدی

    دستگاهی با قابلیت گرمایش آب از طریق جذب انرژی خورشیدی که به دلیل رایگان بودن منبع عظیم انرژی، از نظر اقتصاد...

پشتیبانی ساختمون دات کام

اگر موضوع، محصول ، خدمات، مطلب و اطلاعات مورد نظر خود را پیدا نکردید، همین حالا با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم : ۸۸۳۴۱۵۲۸(۰۲۱) - ۸۸۳۴۱۵۳۴(۰۲۱) - ۸۸۸۲۸۳۳۹(۰۲۱)

ارسال دیدگاه یا سوال, درباره آبگرمکن خورشیدی