دسته بندی ها

داربست در مشهد

جستجوی داربست در مشهد نتیجه ای نداشت
جستجوی داربست در همه استان ها (کل کشور)

راهنمای انتخاب و خرید انواع داربست در شهر مشهد و استان خراسان رضوی

داربست یکی از المان های اصلی در ساخت و ساز است که وظیفه پشتیبانی از ساختار اصلی را بر عهده دارد. هم چنین از آن برای ایستادن و کار کردن کارگران استفاده می شود. داربست ها دارای انواع فلزی و چوبی می باشند. پر واضح است که داربست های چوبی برای ارتفاع های خیلی کوتاه مورد استفاده قرار می گیرند اما در مورد داربست های فلزی محدودیتی وجود ندارد و به راحتی می توان برای هر ارتفاعی آن ها را به کار برد. مقاومت داربست ها در برابر نیرویی که روی آن ها اعمال می شود اهمیت بالایی دارد. زیرا جان کارگران و سلامتی آن ها مهم است. برای استفاده از داربست دو راه وجود دارد. اول این که داربست را خریداری کنید و دوم این که به فکر اجاره کردن باشید. این موضوع به میزان استفاده شما بستگی دارد. مسلما برای شرکت هایی که پروژه های زیاد و پیاپی دارند خریدن داربست ها عاقلانه است اما برای کارهای موقتی و کوتاه مدت خیر.

اگر تصمیم به استفاده از داربست را دارید به شما توصیه می‌کنیم، در صورتی که ساکن استان خراسان رضوی هستید، از بین انواع مختلف داربست در شهر مشهد داربست با ویژگی‌های مدنظر خود را جستجو نموده و درصورتی‌ که نمایندگان فروش آن در مشهد موجود هستند، با آنها تماس بگیرید. ضمنا لطفا خاطر نشان شوید که اطلاعات مربوط به فروشنده این محصول را در وبسایت ساختمون مشاهده نموده‌اید.

راهنمای خرید داربست در مشهد، استان خراسان رضوی

انواع داربست های فلزی

داربست های فلزی در دو دسته ساده و ماژولار قرار می گیرند.

داربست های فلزی ساده

همان داربست هایی هستند که در کوچه و خیابان بارها نمونه هایی از آن ها را دیده اید. در این داربست ها لوله های فولادی به کمک پیچ و مهره کنار یکدیگر قرار می گیرند و داربست را می سازند. نصب این داربست ها نسبت به نوع ماژولار به زمان بیشتری نیاز دارد.

داربست های فلزی ماژولار

در مورد نوع ماژولار لوله ها مانند لگو روی هم سوار می شوند. مسلما مدت زمانی که صرف اجرای این داربست ها می شود بسیا کم تر است. علاوه بر این چون اجزا آماده هستند نصب کردن شان هم آسان تر از نوع ساده است. اما مشکلی که در اجرای آن ها وجود دارد این است که هزینه زیادی نیاز است. این داربست ها دو نوع رایج دارند به نام مثلثی و چکشی. در نوع چکشی اعضای افقی و عمودی به کمک چکش و مغزی های اتصال به هم وصل می شوند ولی در نوع مثلثی اجزا به این شکل هستند. اجرای این مدل هم آسان بوده و نیازی به نیروی متخصص ندارد. ویژگی مهم این مدل، قابلیت استفاده در ارتفاع های زیاد است.

گفتیم ایمنی داربست ها موضوعی با اهمیت بسیار بالا است. پس رعایت نکات لازم برای ایجاد این ایمنی در هر شرایطی الزامی است.

لوله های فولادی باید حتما به خوبی تراز باشند. چون در غیر این صورت سبب بر هم خوردن تعادل کارگران خواهند شد.

لواز جان پناه برای داربست هایی که ارتفاع بیش تر از 5 متر داشته باشند برای امنیت عابران پیاده استفاده می شود. عرض حدودی جان پناه 2 متر می باشد.

مقاومت داربست ها تا اندازه زیادی به فاصله ی بین میله های عمودی بستگی دارد. اگر این فاصله زیاد باشد سازه مقاومت بالایی نداشته و در نتیجه ایمن هم نخواهد بود. لذا فاصله بین میله های عمودی حتما باید مطابق با استانداردهای تعریف شده باشد. حتی اگر اجرای آن زمان بر و سخت تر باشد.

اگر داربست ها از انواع ساده هستند پیچ و مهره ها باید به درستی در سازه به کار گرفته شوند تا سازه تعادل خوبی داشته باشد و محکم باشد.

نحوه خرید داربست به چه صورت است؟

علاوه بر توضیحات جامعی که فروشندگان داربست در مشهد درج نموده‌اند، توصیه می‌کنیم "راهنمای انتخاب داربست" را مشاهده نمایید، تا بهترین انتخاب را در میان انواع داربست با توجه به کارایی لازم آن برای شما، بین فروشندگان استان خراسان رضوی، شهر مشهد داشته باشید. این که فروشندگان در مشهد چه نوعی داربست و با چه مشخصاتی را موجود داشته باشند، عاملی تاثیر‌گذار در خرید خواهد بود. همواره می‌توان در سایت ساختمون قیمت انواع داربست را در بین فروشندگان شهرهای استان خراسان رضوی با هم مقایسه کرد و بهترین انتخاب را در بین انواع مختلف این محصول در شهر مشهد انجام داد. همچنین می‌توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی پیرامون انواع محصولات ساختمانی به قسمت مطالب وبلاگ سایت ساختمون مراجعه و اطلاعات کاملی را در این زمینه کسب نمایید.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره داربست