دسته بندی ها

آجر در استان خوزستان

جستجوی آجر در استان خوزستان نتیجه ای نداشت
جستجوی آجر در همه استان ها (کل کشور)

راهنمای انتخاب, خرید و بررسی آجر در استان خوزستان

آجر در ساختمان سازی

آجرها در ساختمان سازی نقش مهمی را ایفا می کنند و در قسمت های مختلف خانه مورد استفاده قرار می گیرند. از ساختن اتاق ها و دیوار ها بگیرید تا باغچه و حیاط و البته نمای خانه ها. به همین دلیل مهم است که این محصول را به خوبی بشناسیم و از بین انواع متنوع و گوناگونی که در اندازه ها و ابعاد مختلف در بازار وجود دارند بهترین را انتخاب کنیم. آجر ها در کنار دوام زیادشان از لحاظ اقتصادی قیمت مناسب دارند و در نتیجه مقرون به صرفه هستند. کاربرد آجر در ساختمان می تواند زیاد و یا کم باشد. این به سلیقه شما بستگی دارد.

آجرهای باکیفیت چه ویژگی هایی دارند؟

آجرهای باکیفیت ویژگی های مختص خودشان را دارند که البته شناسایی آن ها کار سختی نیست. مثلا شکل ظاهری آن ها کاملا مشخص می کند که کیفیت آجر چگونه است. آجرهایی که مرغوب باشند سطح شان یکنواخت و صاف است و معمولا رنگ روشن هم دارند. هرچه مرغوبیت آجر بیش تر باشد مقاومت آن هم در برابر شکستن و آسیب دیدگی بیش تر خواهد بود. آجر هایی در رده آجر مرغوب قرار می گیرند که انتقال حرارتی شان پایین باشد و هم چنین بتوانند به عنوان عایق خوبی برای صوت عمل کنند. 

اگر تصمیم به استفاده از آجر را دارید به شما توصیه می‌کنیم، در صورتی که ساکن استان خوزستان هستید، از بین انواع مختلف آجر، آجر با ویژگی‌های مدنظر خود را جستجو نموده و درصورتی‌ که نمایندگان فروش آن در استان خوزستان موجود هستند، با آنها تماس بگیرید. ضمنا لطفا خاطر نشان شوید که اطلاعات مربوط به فروشنده این محصول را در وبسایت ساختمون مشاهده نموده‌اید.

راهنمای خرید آجر در استان خوزستان

انواع مختلف آجرها

آجرها را با توجه به جنس شان در چهار دسته کلی قرار می دهند. آجرهای سفالی، آجرهای بتنی، آجرهای خاکستر بادی و آجرهای ماسه آهکی

نام این آجرها نشان دهنده موادی است که آن ها را تشکیل داده اند. اما خصوصیاتی تقریبا متفاوت با یکدیگر دارند که بسته به نیاز باید از انواع مختلف استفاده کرد. آجر های سفالی که آن ها را جز آجرهای سبک می شناسیم یکی از انواع قدیمی آجر هستند. یک متریال پرکربرد برای دیوار چینی ساختمان ها بوده و ویژگی شان این است که جذب آب پایین دارند. برای ساختن آجرهای بتنی، بتن را با شن و ماسه مخلوط کرده و آجر را در اندازه و ابعاد مورد نیاز تولید می کنند. آجرهای سیمانی یا همان خاکستر بادی علاوه بر جذب آب پایین مقاومت خیلی خوبی هم دارند. آجرهای ماسه آهکی هم که از سیلیکات کلسیم ساخته می شوند عموما برای پی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند که این نشان دهنده مقاومت فشاری بالای آن ها است.

آجرها را از لحاظ کیفیت شان در سه دسته قرار می دهند، آجرهای درجه یک، آجرهای درجه دو و آجرهای درجه سه

درست مانند همین تقسیم بندی کیفیت آجرها تعریف می شود. آجرهای درجه یک در قالب های استاندارد تهیه می شوند و در کوره حرارت می بینند. دارای اندازه های درست و دقیق و استاندارد هستند. 

آجرهای درجه دو، دارای کیفیتی در حد متوسط هستند. اگر چه این آجرها هم در کوره حرارت می بینند اما فرایند قالب ریزی آن ها مکانیزه نیست و به همین دلیل لبه هاب صاف ندارند. این آجر ها را معمولا در نمای ساختمان به کار می برند.

آجرهای درجه سه واقعا کیفیتی در حد ضعیف دارند و عموما هم برای سازه های موقت و آن هم به صورت تو کار مورد استفاده قرار می گیرند.

علاوه بر توضیحات جامعی که فروشندگان آجر درج نموده‌اند، توصیه می‌کنیم "راهنمای انتخاب آجر" را مشاهده نمایید، تا بهترین انتخاب را در میان انواع آجر با توجه به کارایی لازم آن برای شما، بین فروشندگان استان خوزستان داشته باشید. این که فروشندگان در استان خوزستان چه نوعی آجر و با چه مشخصاتی را موجود داشته باشند، عاملی تاثیر‌گذار در خرید خواهد بود. همواره می‌توان در سایت ساختمون قیمت انواع آجر را در بین فروشندگان شهرهای استان خوزستان با هم مقایسه کرد و بهترین انتخاب را در بین انواع مختلف این محصول انجام داد. همچنین می‌توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی پیرامون انواع محصولات ساختمانی به قسمت مطالب وبلاگ سایت ساختمون مراجعه و اطلاعات کاملی را در این زمینه کسب نمایید.

تهیه و تدوین توسط سایت ساختمون

مطالب مفید درباره آجر

 • نمایی خاص و جذاب با استفاده از آجر نسوز

  آجر نسوز نوعی آجر مدرن محسوب می شود که در برابر گرما مقاومت چشم گیری دارد و از آن می توان در نمای ساختمان و...
 • آشنایی با انواع مصالح ساختمانی برای نمای ساختمان

  مصالح ساختمانی گوناگونی برای نمای ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند که هر کدام از آن ها جلوه خاصی مثل ن...
 • آشنایی با شرکت آجر سفال کلت

  فروشگاه اینترنتی آجر سفال در سال 96 با هدف خرده و عمده فروشی به صورت آنلاین و اینترنتی فعالیت خود را آغاز ک...
 • انواع کوره های آجر پزی

  در روند تهیه آجر، پس از خشک شدن خشت ها, آنها را درکوره ای می چینند، به طوریکه که از همدیگر فاصله داشته و هو...
 • آشنایی با آجر

  آجر یکی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی است که تولید و استفاده از آن بنا به عقیده بعضی از باستان شناسان به حدو...
 • آجر نسوز و انواع آن

  از آجر نسوز به دلیل مقاومت در برابر حرارت، در شومینه ها، پوشش درونی کوره‌های صنعتی و سایر مواردی که نیازمند...
 • لیکا چیست؟

  دانه های سبک لیکا با حرارت دادن برخی از انواع رس تا دمای بالاتر از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد در کوره های گردان تو...