دسته بندی ها

آزمایش خاک در استان کرمان

جستجوی آزمایش خاک در استان کرمان نتیجه ای نداشت
جستجوی آزمایش خاک در همه استان ها (کل کشور)

راهنمای انتخاب, خرید و بررسی آزمایش خاک در استان کرمان

پدیده فرسایش، به مرور زمان از سنگ ها ذرات ریزی می سازد که خاک نامیده می شوند. خاک از سنگ، شن و ماسه، لجن، آب و مواد آلی و هوا ساخته شده است. خاک ها قسمت وسیعی از زمین را پوشانده اند. هر منطقه از کره ی زمین شرایط آب و هوایی و اقلیمی خاص خودش را دارد. پس خاک هر منطقه هم مختص خودش می باشد و در نتیجه ویژگی های مربوط به خودش را دارد. شناختن ویژگی های مختلف خاک در صنعت ساختمان سازی اهمیت دارد.

اگر تصمیم به انجام آزمایش خاک را دارید به شما توصیه می‌کنیم، در صورتی که ساکن استان کرمان هستید، از بین انواع مختلف آزمایش خاک در استان کرمان آزمایش خاک با ویژگی‌های مدنظر خود را جستجو نموده و درصورتی‌ که نمایندگان فروش آن در استان کرمان موجود هستند، با آنها تماس بگیرید. ضمنا لطفا خاطر نشان شوید که اطلاعات مربوط به فروشنده این خدمت را در وبسایت ساختمون مشاهده نموده‌اید.

راهنمای خرید آزمایش خاک در استان کرمان

اهمیت آزمایش خاک

برای بررسی رفتار های مختلف خاک های مختلف و البته میزان مقاومت آن ها، آزمایش های خاک انجام می شود. برای مهندسین و کارفرمایان میزان باری از ساختمان که به خاک منتقل می شود اهمیت زیادی دارد و آن ها باید بدانند که خاک زیر بنا تا چه اندازه توانایی و تحمل دارد. سختی و ناپایداری خاک، توان آن، پروفیل زمین و ... اطلاعات مورد نیاز مهندسین هستند که با کمک آزمایش های خاک به دست می آیند. اگر آزمایش های خاک انجام شود بر این مبنا می توان خاک زیر ساختمان را مناسب انتخاب کرد و از بروز حوادث ناشی از خاک نامناسب جلوگیری کرد.

آزمایش خاک اهمیت فراوانی دارد چون باعث می شود که تیپ خاک مشخص شود. در مقررات ملی ساختمان تیپ را به این صورت طبقه بندی می کنند.

خاک تیپ یک: ویژگی مهم تیپ یک این است که کیفیت خیلی بالایی دارد. از نظر فیزیکی خاک تیپ یک دانه های درشت متراکم خیلی سخت و سنگ دارد که همین ویژگی ها آن را در رده خاک های با کیفیت بسیار بالا قرار داده است.

خاک تیپ دو: همان طور که انتظار می رود کیفیت خاک تیپ دو در رده پایین تری نسبت به تیپ یک قرار می گیرد. ولی باز هم دارای کیفیت خوبی است. خاک تیپ دو دانه های درشت دارد و البته ریز دانه های رسی. خوب است بدانید که اکثر منطقه های شهر تهران دارای خاک تیپ دو می باشند.

خاک تیپ سه: خاک تیپ سه در رده خاک های ریز دانه رسی قرار می گیرد که درشت دانه هم دارد. از لحاظ کیفی می توان این نوع خاک را در جایگاه متوسط قرار داد.

خاک تیپ چهار: این خاک جز خاک های ریز دانه رسی خالص است. خاک تیپ چهار کیفیت ضعیفی دارد و در رده قابل قبول قرار نمی گیرد.

چرا آزمایش خاک انجام دهیم؟

انجام ندادن آزمایش خاک باعث بروز حوادثی غیر قابل جبران می شود و آسیبی که به ساختمان ها وارد می شود در برابر هزینه های آزمایش خاک واقعا عظیم است. نشست و یا ترک ساختمان از نمونه عواقب انجام ندادن آزمایش خاک است. از طرف دیگر امروزه انجام آزمایش های خاک برای ساختمان ها به امری ضروری تبدیل شده است.

آزمایش خاک طی چه مراحلی انجام می شود؟

پس از اعلام شروع حفاری به سازمان نظام مهندسی شرکت آزمایشگر بر اساس شرایط و موقعیت قیمت انجام آزمایش را اعلام می کند. سپس حفاری به صورت دستی یا ماشینی انجام می شود و آزمایش ها هم در پی آن. وقتی برگ سبز آزمایش خاک حاضر شد به سازمان نظام مهندسی ارایه می شود و سپس به شهرداری تا در سامانه قرار گیرد. حالا می شود اسکلت سازی را شروع کرد.

علاوه بر توضیحات جامعی که ارایه دهندگان آزمایش خاک درج نموده‌اند، توصیه می‌کنیم "راهنمای انتخاب آزمایش خاک" را مشاهده نمایید، تا بهترین انتخاب را در میان انواع آزمایش خاک با توجه به کارایی لازم آن برای شما، بین ارایه دهندگان استان کرمان داشته باشید. این که ارایه دهندگان در استان کرمان چه نوعی آزمایش خاک و با چه مشخصاتی را موجود داشته باشند، عاملی تاثیر‌گذار در خرید خواهد بود. همواره می‌توان در سایت ساختمون قیمت انواع آزمایش خاک را در بین فروشندگان شهرهای استان کرمان با هم مقایسه کرد و بهترین انتخاب را در بین انواع مختلف این خدمت در استان کرمان انجام داد. همچنین می‌توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی پیرامون انواع محصولات ساختمانی به قسمت مطالب وبلاگ سایت ساختمون مراجعه و اطلاعات کاملی را در این زمینه کسب نمایید.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون