نتیجه ای یافت نشد

متاسفانه جستجوی رادیاتور در استان کرمان نتیجه ای نداشت.پیشنهاد می کنیم در شهر یا استان نزدیک به استان کرمان و یا در همه استان ها(کل کشور) جستجو نمایید.

راهنمای انتخاب رادیاتور شوفاژ

رادیاتور شوفاژ

یکی از وسائلی که برای گرمایش منزل استفاده می شود شوفاژ است. حرارت رادیاتور از طریق جا به جایی هوا در اتاق ایجاد می شود به صورتی که هوای گرمی که در بالای رادیاتور است سبک تر است به طرف بالا حرکت می کند و جایگزین هوای سرد میشود و این چرخش دائمی است و باعث میشود اتاق گرم شود. در مکان هایی که خیلی نیاز به کنترل دما و رطوبت نیست می توان از رادیاتور استفاده کرد زیرا رادیاتور قابلیت تنظیم درجه حرارت و رطوبت را ندارد و در کل رطوبت اتاق را رادیاتور کاهش می دهد.

نکاتی که باید در هنگام خرید رادیاتور دقت کرد:
- استفاده از رادیاتور برای فضا هایی است که از کف تا سقف حداکثر 3 متر باشد و برای فضاهایی با ارتفاع سقف بیشتر استفاده از رادیاتور مناسب نمیباشد و توصیه نمیشود.
- برای آپارتمان ها مسکونی، اداری و فروشگاه ها از رادیاتور شوفاژ استفاده میشود.
- فاصله رادیاتور ها از کف اتاق باید بین 10 تا 12 سانتیمتر باشد. عدم رعایت این فاصله باعث کاهش راندمان رادیاتور می شود.
- رادیاتور ایده آل رادیاتوری است که انرژی کمتری مصرف کند و راندمان بیشتری داشته باشد و از نظر زیبایی و تناسب رادیاتور با دکوراسیون منزل تناسب داشته باشد.
- داشتن کیفیت رنگ، مقاومت مکانیکی، مقاومت در برابر زنگ زدگی، داشتن سطح صاف و بدون لبه از فاکتور های بسیار مهم در انتخاب رادیاتوراست.
- رادیاتور را در قسمت هایی که سرما به داخل ساختمان ورود پیدا می کند نصب نمایید مثل زیر پنچره ها.
- در مورد رادیاتور های پره ایی باید مدلی انتخاب شود که در بازار به وفور یافت شود تا در آینده در صورت آسیب پره ای، خواستید آن را تعویض نمایید دچار مشکل نشوید.
- تا جایی که ممکن است فضای اطراف رادیاتور باز باشد تا هوا در گردش باشد.
- استفاده از رادیاتور داخل حمام و سرویس بهداشتی باعث می شود هم رطوبت کم شود و هم حوله و یا لباس های نم دار خشک شود.

دسته بندی رادیاتورها:
رادیاتورها به سه دسته پره ای، تخت یا پانلی و لوله ای تقسیم میشوند و از نظر جنس نیز دارای انواع چدنی، فولادی و آلومینیومی می باشند.
1- رادیاتور پانلی: بیشتر از جنس فولاد است. نسبت به رادیاتور های پره ای یکنواختی بیشتری در گرمایش دارد. نصب آن یکپارچه است و آب بندی خوبی دارد. امکان نصب از هر طرف رادیاتور میباشد. در صورت آسیب و سوراخ شدن رادیاتور پانلی امکان تعمیر وجود ندارد و کل آن باید تعویض گردد. در کل از نظر کارایی رادیاتور های پانلی فولادی بهترین نوع رادیاتور می باشند.
2- رادیاتور پره ای: هر پره از رادیاتور دارای ارزش حرارتی مشخصی است و تعداد پره هایی که برای رادیاتور استفاده میکنید به فضای مورد استفاده آن بستگی دارد. اکثرا این رادیاتور های پره ای از آلومینیوم میباشند. کاهش و یا افزایش پره ها به رادیاتور امکان پذیر می باشد و همچنین امکان تعویض پره های آسیب دیده نیز میباشد. قدرت رادیاتور های پره ای در مقابل زنگ زدگی بالا می باشد.
3- رادیاتور فولادی: عمده مواد مصرفی از ورق فولادی تشکیل شده است. پره رادیاتورهای فولادی به صورت غیر قابل تفکیک تولید می شود و خارج از کارخانه نمی شود آنها را کم یا اضافه نمود. این رادیاتور ها از ورق آهن به دو صورت پره ای و صفحه ای ساخته میشوند. اتصال پره ها در این نوع رادیاتور به صورت جوش یا دنده های چپ گرد و راست گرد می باشد.
4- رادیاتور های چدنی: مثل رادیاتور های فولادی بصورت پره ای ساخته شدند و همان طور که از نام آن مشخص است از جنس چدن به صورت ریخته گری تولید می گردد. اتصال این پره ها توسط مغزی چپ گرد و راست گرد می باشد. مقاوم در برابر زنگ زدگی هستند اما در برابر ضربه شکننده میباشند. به علت بالا بودن وزن و پایین بودن راندمان حرارتی خط تولید آنها برچیده شده است.
5- رادیاتور های آلومینیومی: بصورت پره ای تولید می شوند. تبادل حرارتی آن نسبت به رادیاتور های چدنی و فولادی بیشتر است. رادیاتور های آلومینیومی سبک تر و زیباتر و ضریب هدایت حرارتی بالاتری نسبت به رادیاتور های فولادی دارند ولی از نظر قیمت گران تر میباشد. در فضاهایی که رطوبت آن زیاد است مثل حمام از این نوع رادیاتورها استفاده می شود.

مطالب مفید درباره رادیاتور شوفاژ