دسته بندی ها

در قزوین

جستجوی آجر سفال در شهر قزوین نتیجه ای نداشت
جستجوی آجر سفال در همه استان ها (کل کشور)

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل آجر سفال

آجر ها از مصالح پر کاربرد در ساختمان سازی می باشند که امروزه از آن ها به جای سنگ استفاده می شود. استفاده از آجر سابقه ای طولانی مدت و دراز دارد. همان طور که دیده اید در معماری خیلی از بنا های تاریخی ایران از آجر استفاده زیادی شده است. آجر ها دارای کیفیت های متفاوتی هستند اما آجری که بتوان از آن برای ساختمان سازی استفاده کرد باید دارای ویژگی های زیر باشد.

اول این که باید ضریب انتقال حرارتی آجر پایین باشد تا باعث شود که مقاومت آن در برابر آتش سوزی بالا تر رود و از ذوب شدن آجر جلوگیری کند.

برای ساخت آجر باید مواد شیمیایی مورد استفاده، مناسب و باکیفیت باشد و فرایند پخت هم به درستی انجام شود. در این صورت است که آجر ها یکنواخت می شوند و بافت و رنگ یکنواخت خواهند داشت.

آجر خوب آجری است که جذب آب نداشته باشد. این ویژگی باعث می شود که در سرما مقاومت قابل قبولی داشته باشد.

وجود حفره در سطح آجر نشان دهنده نامرغوب بودن آن است و باید به عنوان یک ویژگی مهم به آن توجه داشت.

گوشه های آجر نباید کج باشد. یک آجر با کیفیت دارای گوشه های قائم است که در کار به زیبایی و درستی می نشیند.

اگر تصمیم به استفاده از آجر سفال را دارید به شما توصیه می‌کنیم، در صورتی که ساکن استان قزوین هستید، از بین انواع مختلف آجر سفال در شهر قزوین آجر سفال با ویژگی‌های مدنظر خود را جستجو نموده و درصورتی‌ که نمایندگان فروش آن در قزوین موجود هستند، با آنها تماس بگیرید. ضمنا لطفا خاطر نشان شوید که اطلاعات مربوط به فروشنده این محصول را در وبسایت ساختمون مشاهده نموده‌اید.

راهنمای خرید آجر سفال در قزوین، استان قزوین

آجر سفال چیست؟

آجر ها را بر اساس مواد تشکیل دهنده شان به گروه های مختلف تقسیم می کنند. یکی از انواع این آجر ها آجر سفال است که در صنعت ساختمان سازی هم کاربرد دارد. آجر سفال را از خاک رس، سیل یا هر دو می سازند و در کوره می گذارند برای خشک شدن. در قسمت های مختلف ساختمان ها معمولا از آجر سفال استفاده می شود.

آجر سفال چه مزایایی دارد؟

آجر های سفال وزن سبکی دارند و این ویژگی آجر ها سبب می شود که ساخت و ساز با سرعت بیشتری انجام شود. که اهمیت زیادی هم دارد.

آجر های سفال در دسترس هستند و مراحل تهیه کردن آن ها راحت است. این ویژگی در دسترس بودن آجر های سفال، استفاده و کاربرد آن ها را زیاد کرده است.

آجر های سفال جذب آب پایین دارند که این ویژگی شان سبب می شود مقاومت بالا داشته باشند.

آجر های سفال قیمت ارزان دارند. ارزان بودن مواد و مصالح مصرفی عاملی مهم و تاثیر گذار در انتخاب مصالح می باشد. زیرا هزینه ها موضوع مهمی در ساختمان سازی می باشند. پس ارزان بودن آجر سفال آن ها را پر کاربرد کرده است.

همان طور که گفتیم یکی از ویژگی های مهمی که آجر ها باید داشته باشند مقاومت بالای آن ها در برابر آتش است. آجر های سفال دارای این ویژگی هستند و اگر در معرض آتش سوزی قرار بگیرند خمیر نمی شوند.

استحکام آجر ها از موارد مهم دیگری است که باید هنگام انتخاب آجر مناسب به آن توجه داشته باشیم. خوشبختانه آجر های سفال استحکام بالایی دارند و می توان به راحتی از آن ها برای ساخت و ساز استفاده کرد و به نتیجه اطمینان داشت.

البته علاوه بر مزایایی که در بالا برای آجر های سفال برشمردیم، این آجر ها معایبی نیز دارند که عبارتند از شکننده بودن آن ها و عدم تحمل بار

نحوه خرید آجر سفال به چه صورت است؟

علاوه بر توضیحات جامعی که فروشندگان آجر سفال در قزوین درج نموده‌اند، توصیه می‌کنیم "راهنمای انتخاب آجر سفال" را مشاهده نمایید، تا بهترین انتخاب را در میان انواع آجر سفال با توجه به کارایی لازم آن برای شما، بین فروشندگان استان قزوین، شهر قزوین داشته باشید. این که فروشندگان در قزوین چه نوعی آجر سفال و با چه مشخصاتی را موجود داشته باشند، عاملی تاثیر‌گذار در خرید خواهد بود. همواره می‌توان در سایت ساختمون قیمت انواع آجر سفال را در بین فروشندگان شهرهای استان قزوین با هم مقایسه کرد و بهترین انتخاب را در بین انواع مختلف این محصول در شهر قزوین انجام داد. همچنین می‌توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی پیرامون انواع محصولات ساختمانی به قسمت مطالب وبلاگ سایت ساختمون مراجعه و اطلاعات کاملی را در این زمینه کسب نمایید.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره آجر سفال

 • آشنایی با شرکت آجر سفال کلت

  آشنایی با شرکت آجر سفال کلت

  فروشگاه اینترنتی آجر سفال در سال 96 با هدف خرده و عمده فروشی به صورت آنلاین و اینترنتی فعالیت خود را آغاز ک...
 • انواع کوره های آجر پزی

  انواع کوره های آجر پزی

  در روند تهیه آجر، پس از خشک شدن خشت ها, آنها را درکوره ای می چینند، به طوریکه که از همدیگر فاصله داشته و هو...
 • آشنایی با آجر | ساختمون

  آشنایی با آجر | ساختمون

  آجر یکی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی است که تولید و استفاده از آن بنا به عقیده بعضی از باستان شناسان به حدو...
 • آجر نسوز و انواع آن

  آجر نسوز و انواع آن

  از آجر نسوز به دلیل مقاومت در برابر حرارت، در شومینه ها، پوشش درونی کوره‌های صنعتی و سایر مواردی که نیازمند...