دسته بندی ها

در استان آذربایجان غربی

جستجوی مقاوم سازی ساختمان در استان آذربایجان غربی نتیجه ای نداشت
جستجوی مقاوم سازی ساختمان در همه استان ها (کل کشور)

راهنمای انتخاب, خرید و بررسی مقاوم سازی ساختمان در استان آذربایجان غربی

امروزه با رد شدن از هر کوچه و خیابانی حداقل یک ساختمان می‌ بینیم که در حال ساخت و ساز آن هستند. مساله اصلی ساختن یک ساختمان چند طبقه نیست بلکه مقاوم بودن آن است. مقاوم سازی ساختمان در مهندسی عبارت است از مقاومت یک سازه در برابر نیرو های وارده.

مقاوم سازی ساختمان فقط مختص ساختمان های قدیمی برای مرمت آن ها نیست بلکه برای اجرای هر پروژه ‌ای بسته به موقعیت مکانی آن باید تمهیدات لازم برای مقاوم سازی ساختمان صورت بگیرد. همچنین سازه‌ های بتنی به مرور در اثر عوامل محیطی دچار مشکل می‌شوند که تعمیر و مقاوم سازی این گونه ساختمان ها بسیار مهم است. مقاومت ساختمان رابطه مستقیم با جان انسآن ها دارد از این رو از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است.

متاسفانه زلزله های اخیر جان بسیاری از هموطنان عزیزمان را گرفت، مقاوم سازی ساختمان یکی از راهکار های کاهش آسیب ‌های ساختمانی هنگام زلزله است. حفظ جان و مال هنگام زلزله به کمک مقاوم سازی ساختمان ممکن می‌شود. ساختمان ‌های فرسوده و آسیب دیده، ساختمان‌ هایی که ساخت آن ها با ضعف زیادی همراه بوده است و ساختمان ‌هایی که بر اساس استاندارد ساخته نشده باشند نیازمند مقاوم سازی هستند. علاوه بر موارد گفته شده، هزینه بالای تخریب و ساخت دوباره یک ساختمان هزینه بسیار زبادی دارد از این رو مقاوم سازی ساختمان اقتصادی ترین راه حل ممکن است.

اگر تصمیم به مقاوم سازی ساختمان را دارید به شما توصیه می‌کنیم، در صورتی که ساکن استان آذربایجان غربی هستید، از بین انواع خدمات مقاوم سازی، خدمات با ویژگی‌های مدنظر خود را جستجو نموده و درصورتی‌ که نمایندگان فروش آن در استان آذربایجان غربی موجود هستند، با آنها تماس بگیرید. ضمنا لطفا خاطر نشان شوید که اطلاعات مربوط به فروشنده این خدمات را در وبسایت ساختمون مشاهده نموده‌اید.

راهنمای خرید خدمات مقاوم سازی ساختمان در استان آذربایجان غربی

خطا های طراحی و اجرایی عواملی هستند که اهمیت مقاوم سازی ساختمان را دو چندان می‌کنند. این نوع خطا ها شامل اشکال در قالب بندی، بتن ریزی، اشکالات جوشکاری، ضعف پیچ‌ ها و غیره است. در صورتی‌که می‌خواهید مقاوم سازی ساختمان ‌تان را انجام دهید در مرحله اول باید سال ساخت ساختمان، نوع سازه ساختمان، شرایط محیطی و در دسترس بودن نقشه‌ ها را کنترل کنید.

به طور کلی می‌توان گفت اهداف اصلی مقاوم سازی ساختمان به دو دسته تقسیم می‌شود:

کاهش نیروی زلزله وارده بر سازه و افزایش مقاومت المان های آن.

زلزله شناسان معتقدند که هر چه ساختمان وزن کمتری داشته باشد نیروی زلزله وارد بر آن نیز کاهش می‌یابد.

همچنین افزایش مقاومت المان هایی مانند ستون‌ ها و اتصالات تاثیر بسزایی در کاهش میزان آسیب به ساختمان داشته‌ اند.

انواع مقاوم سازی ساختمان

مقاوم سازی ساختمان به دو روش سنتی و نوین انجام می‌شود.

روش های سنتی عبارتند از: ژاکت بتنی یا فلزی، دیوار برشی، شاتکریت بتنی دیوار و غیره.

روش های سنتی مقاوم سازی ساختمان هزینه بالا، انعطاف پذیری کم و کاربری سختی دارند.

مقاوم سازی ساختمان به روش نوین FRP یا همان فیبر های پلیمری انجام می‌شود. مصالح این روش شامل الیاف و ماتریس است. روش نوین مقاوم سازی ساختمان مزایای زیادی دارد از جمله:

ضخامت و وزن کم، مقرون به صرفه بودن، مقاومت در برابر ضربه و مقاومت کششی بالا است.

برخی از ساختمان هایی که امکان مقاوم سازی آن ها به روش های نوین وجود دارد عبارتند از:

مقاوم سازی ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری، برج ها، بیمارستان ها، بنا های تاریخی، استادیوم، فرودگاه، مترو و سازه‌ های نظامی.

البته این روش دارای معایبی از قبیل عدم مقاومت در برابر خستگی، حساسیت به سایش و داشتن ضعف نسبت به حریق و آتش‌سوزی نیز می باشد.

علاوه بر توضیحات جامعی که فروشندگان خدمات مقاوم سازی درج نموده‌اند، توصیه می‌کنیم "راهنمای انتخاب خدمات مورد نظر" را مشاهده نمایید، تا بهترین انتخاب را در میان انواع خدمات با توجه به کارایی لازم آن برای شما، بین فروشندگان استان آذربایجان غربی داشته باشید. این که فروشندگان در استان آذربایجان غربی چه نوعی خدمات و با چه مشخصاتی را موجود داشته باشند، عاملی تاثیر‌گذار در خرید خواهد بود. همواره می‌توان در سایت ساختمون قیمت انواع خدمات را در بین فروشندگان شهرهای استان آذربایجان غربی با هم مقایسه کرد و بهترین انتخاب را در بین انواع مختلف این خدمات انجام داد. همچنین می‌توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی پیرامون انواع محصولات ساختمانی به قسمت مطالب وبلاگ سایت ساختمون مراجعه و اطلاعات کاملی را در این زمینه کسب نمایید.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون