دسته بندی ها

خدمات فضای سبز در مازندران

  • قیمت :

    از ۷۰۰,۰۰۰ تا ۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان

    واحد قیمت : متر مربع

ویدئو محصول

توضیحات

گروه معماری گلپیرا پارس " مجری تخصصی بام سبز ، دیوار سبز ، سازه های چوبی و محوطه سازی ( کلبه ، فلاورباکس ، آلاچیق ، پرگولا ، تری باکس)"
اصول طراحی فضای سبز :
طراحی فضای سبز در مقیاس کوچک باید مبتنی بر راحتی ، زیبایی ، دوام و صزرفه جویی اقتصادی باشد.
طراحی فضای سبز به عنوان بخشی از طراحی فضای شهری که آئینه ی انسانی که با بهبود کیفیت کالبدی محیط زیست سرو کار دارد.
آنچه که باید در طراحی محوطه به آن اشراف داشت ، این است که یک فضای سبز در هر زمانی که باشد از یک سو جزئی از شهر است و نمی توان توجه به کل در مورد جزء برنامه ریزی و طراحی انجام داد، و از سوی دیگر هر فضای سبز به منزله کل است که از ترکیب اجزاء مانند راه ها ، باغچه ها ، محوطه سازی مبلمان و المان ها تشکیل می شود و ضمن اینکه بایستی کلیت در تمامی اجزاء احساس شود اجزاء به خوبی طراحی می شوند.
در طراحی فضای سبز از گیاهان به عنوان عناصر معماری می توان استفاده کرد. این عناصر همانند دیگر عناصر که در طراحی به کار گرفته می شود از ویژگی های بصری مانند نقطه ، خط ، فرم ، رنگ و بافت برخوردار هستند. بایستی این ویژگی بر اساس اصول زیبایی شناختی یعنی وحدت ، ریتم ، تناسب ، تعادل ، توازن و مقیاس چیده شوند تا بتوان به محیطی دلپذیر دسترسی پیدا کرد.
فضاهای سبز خیابانی : نوعی از فضاهای سبز شهری هستند که به طور معمول درختکاری حاشیه ی باریکی از حد فاصل مسیرهای پیاده رو و سواره رو را تشکیل می دهند و یا به صورت متمرکز در فضاهای نسبتا کوچک میدان ها و یا در زمین های پیرامون بزرگ راه ها و خیابان ها تشکیل گرفته اند.
وظیفه اجتماعی و مهم طراحی فضای سبز ، ایجاد هماهنگی میان هنر و علم به منظور سازمان دهی برنامه ریزی و طراحی کل محیط و منظر است.
امروزه با توجه به این که سلامت و رفاه انسان اهمیت خاصی پیدا کرده است ، دست یابی به توانایی پایدار محیط و منظر ، بدون از بین بردن و کاهش کیفیت منابع ، یک اصل حیاتی در این حرفه است.
تفاوت دیگری که طراحی فضای سبز با دیگر هنرها دارد ، این است که یک طراح لنداسکیپ فضای سبز پس از پایان مراحل ساخت ، در حقیقت هنوز تکمیل نشده است . و تنها در طول زمان به شکل نهایی خود دست پیدا می کند . به همین دلیل حفاظت و نگهداری پروژه پس از اجرا ، ضامن حفظ و بقای آن است و از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود.

سایر محصولات و خدمات ما

گروه های مرتبط

ارسال دیدگاه در مورد این محصول / خدمت
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای