دسته بندی ها

آسانسور هیدرولیک

ویدئو محصول

توضیحات

" آسانسور هیدرولیک "
در کشور های اروپایی و توسعه یافته بیشتر از ۷۰ درصد از آسانسور ساختمانهای زیر ۵ طبقه به صورت آسانسور هیدرولیک و با بهره بردن از این نوع تکنولوژی طراحی و ساخته و نصب میگردد.آسانسور های هیدرولیک اگر چه نسبت به آسانسور های کششی ، دارای محدودیتهایی هستند ; اما مزایای استفاده از تکنولوژی هیدرولیک به قدری بالاست که استفاده از آن در بسیاری از ساختمانهای مسکونی و تجاری به صرفه و ارزشمند میکند .

" روش کار آسانسور هیدرولیک "
آسانسور های هیدرولیک بر مبنای جکهای هیدرولیک کار میکنند ، کاربرد جکهای هیدرولیک بسیار متنوع است ،احتمالا نمونه این جک ها را در وسایل کوچکتر دیده باشید ، جکهای هیدرولیک از طریق نیروی فشار روغن کار میکنند.در ضمینه کاربرد این جکها در آسانسور های هیدرولیک ، فشار روغن از طریق دستگاهی به نام پاور یونیت تامین و به پیستونها منتقل میشوند.
از نظر ساختاری جکهای هیدرولیک در بخش زیرین کابین آسانسور قرار گرفته و با استفاده از نیروی هیدرولیک ، موجب بالا رفتن آسانسور میشود در واقع پمپ تعبیه شده در پاور یونیت روغن با فشار زیر پیستونهای جک هیدرولیک میقرستد و به این طریق موجب بالا رفتن کابین آسانسور در ارتفاع میشود.با تخلیه روغن پیستونها نیز آسانسور به سمت پایین حرکت میکند ، طبیعتا با تعیین دقیق میزان روغن تخلیه شده ،میتوان محل دقیق ایستادن آسانسور در هر طبقه را تعیین کرد .
در نهایت جالب است بندانید آسانسور های هیدرولیک از نظر محل قرار گیری جک به دو نوع مستقیم و غیر مستقیم تقسم میشود .

" مزایا و ویژگی های آسانسور هیدرولیک "
- همانطور که در ابتدا گفته شد ،آسانسور هیدرولیک دارای مزایای بسیاری است ، اولین مزیت این آسانسور عدم نیاز به موتور خانه در پشت بام است . این ویژگی باعث میشود بتوان این نوع آسانسور را در خانه های قدیمی بدون آسانسور نیز راحتر نصب کرد.
- سازه سبک ، فضای مورد نیاز محدود و کابین های متنوع از جمله موارد دیگریست که موجب برتری آسانسور هیدرولیک نسبت به رقبایش میشود .
- از نظر میزان خرابی و استهلاک ، باید گفت آسانسور هیدرولیک از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده ، و به نسبت آسانسور های دیگر بسیار کم استهلاکتر هستند .همچنین میتوان گفت آسانسور های هیدرولیک از جمله امن ترین آسانسور های موجود هستند ، که امکان سقوط در آنها تقریبا وجود ندارد .
- قدرت بالای آسانسور های هیدرولیک برای تحمل وزن های سنگین ، از جمله مزایای دیگر آن است .در واقع باید گفت آسانسور های هیدرولیک در ابتدا برای تحمل بارهای سنگین در ارتفاعات کوچک طراحی شده بود .
- در نهایت آسانسور هیدرولیک به نسبت آسانسور کششی حرکت نرم تر و آرام بخشتر دارند . همچنین در هنگام آغاز و توقف حرکت نیز تکان های به شدت کمتری را احساس میکنید .از این رو استفاده از آن لذت بخش تر خواهد بود .
-

گروه های مرتبط

ارسال دیدگاه در مورد این محصول / خدمت
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای