دسته بندی ها

شیشه سکوریت

  • قیمت :

    ۶۵۰,۰۰۰ تومان

    واحد قیمت : مترمربع

توضیحات

سکوریت در واقع نام یک فرایند حرارتی میباشد که بر روی شیشه انجام میگیرد و به همین دلیل هست که شیشه هایی که عمل سکوریت بر روی آنها صورت میگیرد به شیشه سکوریت معروفند .
در فرایند سکوریت کردن شیشه را به صورت کاملا یکنواخت با استفاده از حرارت گرم میکنند به حدی که شیشه نرم شود یا اصطلاحا دمای نرمی شیشه گفته میشود . این دما حدود ۷۰۰ درجه سانتی گراد است . سپس با استفاده از هوای سرد که به ۲ طرف شیشه دمیده میشود شیشه را سرد میکنند . چون لایه های بیرونی شیشه زودتر از لایه های داخلی آن سرد میشود این امر باعث افزایش مقاومت در شیشه شده و تنش هایی دائمی در شیشه بوجود می آید که استحکام شیشه را بالا میبرد .
مقاومت بالای شیشه سکوریت در برابر فشارهای مکانیکی یکی از دلایل محبوبیت این شیشه است . دلیل دیگر این است که شیشه سکوریت در اثر شکستن به قطعات کوچکی تبدیل میشوند که فاقد لبه ای تیز میباشند و همین باعث میشود که خطر آسیب به بدن از بین برود .
موارد استفاده شیشه سکوریت در خودرو سازی شیشه های جانبی و پشت خودرو ، در سازه های بدون قاب مانند درب وردی ، نمای ساختمان ، در لوازم خانگی مختلف و غیره کاربرد زیادی دارند .

سایر محصولات و خدمات ما

ارسال دیدگاه در مورد این محصول / خدمت
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای