دسته بندی ها

بلوک شیشه ای

توضیحات

بلوک شیشه‌ای یا گلاس بلاک (Glass Block) به قطعاتی گفته می‌شود که از جنس شیشه ساخته می‌شوند این قطعات جدای از جنبه های تزئینی، کاربردهای بسیاری دارند. برای اتصال آنها معمولا از ملات یا چسب به همراه اسپیسر یا جدا کننده استفاده می‌شود. بلوک‌های شیشه‌ای از دهه ۱۹۰۰ ساخته شدند و بیشتر برای تامین نور طبیعی ساختمان توسط دیوارها کاربرد دارند. امروزه در معماری روز جهان، بلوک شیشه های نقش ویژه ای را ایفا می نماید و مهندسان و طراحان و آرشیتکتهای معتبر بین المللی از این محصول در راستای ایجاد فضاهای دکوراتیو استفاده می نمایند.
انواع بلوک‌های شیشه‌ای عبارتند از :
• بلوک‌های شیشه‌ای مات - • بلوک‌های شیشه‌ای طرح‌دار - • بلوک‌های شیشه‌ای شفاف- • بلوک‌های شیشه‌ای رنگی
روش نصب بلوک شیشه ای
نصب بلوک شیشه ای در مکان های مختلف روش های مختلفی دارد.
روش نصب بلوک شیشه ای در نمای ساختمان با روش نصب بلوک شیشه ای در سقف یا نورگیر متفاوت است.
روش نصب بلوک شیشه ای در سقف یا نورگیر بدین گونه است که باید ابتدا با سپری و نبشی و قوطی فلزی یک شاسی کشی مناسب انجام شودو سپس بلوک شیشه ای ها در خانه های بیست در بیست سانتیمتری که ساخته و طراحی شده اند جای گزاری شوند.
بلوک های شیشه ای از دو جداره وکیوم شده شیشه ای، که فضای میانی آنها خلا است تشکیل شده اند. جداره تشکیل شده از این بلوک ها عایق بسیار مناسبی برای سرما، گرما، رطوبت و صدا به شمار می آید.
این بلوک ها در اشکال متنوع و گسترده ای عرضه می شوند. از بلوک های مشبک برای کنترل میزان نور ورودی به فضاها استفاده می شود. برای ایجاد فضایی با رنگ خاص نیز می توان بر اساس سلیقه از بلوک های رنگی استفاده کرد. نوع دیگری از این بلوک ها برای جلوگیری از عبور نور نیز طراحی شده اند که طبق نیاز مشتری در رنگ های متنوع عرضه می شوند. فضای عمومی ساختمان نیاز به نور زیادی دارد و شیشه به خاطر عدم استقامت در برابر عوامل محیطی و قابلیت انتقال صوت و حرارت برای این گونه فضاها مناسب نیست، ولی بلوک شیشه ای در عین حال که نور را منتقل می کند، بسیاری از خصوصیات یک دیوار آجری محکم را دارا می باشد که استفاده از آن را برای این گونه موارد توجیه می کند.
مزایای آجرهای شیشه ای
از این نوع آجر در ساختمان های مسکونی، فضاهای اداری، رستوران ها، انبارها، ابنیه هنری، فرهنگی و مذهبی استفاده می شود. آجرهای شیشه ای از برتری های ذیل برخوردارند:
- امکان استفاده در جداسازی فضاهای داخلی با حفظ روشنایی کافی.
- کم بودن ضخامت در مقایسه با دیوارهای آجری سنتی (حداقل ۱۵ سانتیمتر)که منجر به افزایش فضای مفید اتاق می شود .
با توجه به رنگ وسایل و دکوراسیون و با تنوع رنگ موجود، به راحتی به رنگ مناسب و دلخواه دسترسی خواهید داشت.
- سبک تر بودن در مقایسه با دیوارهای آجری سنتی تا بیش از ۴/۱ .
نصب این بلوک‌ها بسیار راحت است و نوع رنگی آن‌ها زیبایی مضاعفی به محیط می‌دهد.
در آجرهای شیشه ای تنها شامل آجرچینی و در موارد خاص بندکشی است.
- کمی قیمت تمام شده دیوار شیشه ای در مقایسه با دیوار سنتی.
- نظافت دیوارهای شیشه ای به سادگی تنها با یک دستمال نمدار قابل انجام است و کمترین مزاحمت را برای ساکنین دارد. در حالی که دیوارهای سنتی حداقل هر چهار سال نیاز به رنگ آمیزی دارند.
- امکان به کارگیری آجرهای شیشه ای در تمام یا بخشهایی از نمای ساختمان.
- امکان به کارگیری آجرهای شیشه ای در ساخت سکوبندی آشپزخانه و یا میز اپن آن.

سایر محصولات و خدمات ما

ارسال دیدگاه در مورد این محصول / خدمت
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای