دسته بندی ها

آلومینیوم ترمال بریک

توضیحات

شاید این سوال، در ذهن اکثر انبوه سازان، معماران و یا مشتریان نهایی نقش بسته باشد و هنوز در انتخاب خود مردد باشند. برای جواب به این سوال ابتدا باید دید اصولا آلومینیوم وUPVC چه تفاوتهایی دارند.
تفاوتهای آلومینیوم و UPVC
آلومینیوم
آلومینیوم بعد از سیلیکون و اکسیژن بیشترین فراوانی درطبیعت را داراست. همچنین بیشترین فلز موجود در طبیعت میباشد. این فلز نرم، چکش خوار و غیرمگنتیک میباشد. معادن اصلی آلومینیوم، معادن بوکسیت (Bauxite) میباشند.
مهمترین مزایای آلومینیوم در صنعت را میتوان چگالی پایین نسبت به فلزات و همچنین مقاومت بالا در برابر فرسایش دانست. به همین علت در صنایع هوافضا و حمل و نقل فلزی بسیار مهم به شمار می آید. یکی دیگر از قابلیتهای بسیار مهم آلومینیوم قابلیت بازیافت صددرصدی آن میباشد. این فلز هیچگونه آلودگی طبیعی ایجاد نمیکند و کاملا تجزیه پذیر میباشد.
دمای ذوب آلومینیوم حدود ۶۶۰ درجه سانتیگراد و هادی میباشد.براساس مطالعات دانشمندان، فلز آلومینیوم هیچگونه اثر سویی بر سلامتی انسان ندارد و کاملا غیرسمی میباشد.
UPVC
UPVC مخفف Un-plasticized Poly-Vinyl Chloride میباشد. ابتدا باید دید PVC چیست؟
پی وی سی یکی از پلیمرهای پلاستیک و سومین پلیمر پرمصرف پس از پلی پروپیلن و پلی اتیلن میباشد. فرمول مولکولی پی وی سیC۲H۳CL میباشد.دمای ذوب آن بسته به مدل، بین ۱۰۰ تا ۲۶۰ درجه سانتیگراد متغیر میباشد. با توجه به آلی بودن پی وی سی میتوان نتیجه گرفت این ماده در طبیعت تجزیه ناپذیر میباشد.
UPVC حالتی از PVC است که پلاستیک آن خارج شده باشد.
در مورد خطرات ناشی ازUPVC بر سلامت انسان تحقیقات گسترده ای انجام گردیده است که بسیاری از این تحقیقات اثرات سو در استفاده درازمدت را تایید میکنند. برای اطلاعات بیشتر میتوانید کلماتChlorine ، Dioxin و فلزات سنگین را جستجو کنید. موارد فوق، مواد اصلی تشکیل دهندهPVC میباشند.
در مورد بازیافتUPVC نیز با توجه به سمی بودن این ماده، بازیافت آن خطرناک و هزینه بر خواهد بود. براساس آخرین آمار تنها ۳% PVC در دنیا بازیافت میشود و مابقی دفع میشود. دفعPVC بصورت غیراصولی یکی از نگرانیهای اصلی دوست داران محیط زیست میباشد.
پنجره آلومینیومی در برابر پنجرهUPVC :
نکات پایانی
۱. پروفیلهایUPVC در قسمتهایی از شمال اروپا (شامل آلمان، انگلستان، اتریش و کشورهای اسکاندیناوی) و آمریکای شمالی پرمصرف تر از آلومینیوم هستند. در مقابل آلومینیوم بیشتر در کشورهای جنوبی اروپا شامل ایتالیا، فرانسه و اسپانیا و همچنین قسمتهای جنوبی کشور ایالات متحده پرمصرف تر است. با کمی تامل علت این موضوع در شرایط آب و هوایی نهفته است. قسمتهای جنوبی اروپا و آمریکا با توجه به آفتاب شدیدتر در تابستان و رطوبت پایینتر به مصرف آلومینیوم روی آورده اند. بهترین پروفیلهایUPVC نیز با آفتاب شدید دارای مشکلات عدیده ای میشوند. البته باید توجه کرد که درجه تابش و گرمای اروپا به هیچ عنوان قابل قیاس با ایران نیست.

۲. پروفیلهای آلومینیومی دارای مدلها و انواع مختلفی میباشند.پروفیلهای اختصاصی و ترمال بریک آخرین نسل پروفیلهای آلومینیومی میباشند. البته خود پروفیلهای اختصاصی و ترمال بریک نیز دارای انواع متفاوتی هستند. همواره ازتولیدکنندگان و توزیع کنندگان معتبر خریداری کنید.

سایر محصولات و خدمات ما

گروه های مرتبط

ارسال دیدگاه در مورد این محصول / خدمت
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای