دسته بندی ها

انتن مرکزی spaun المان

توضیحات

آنتن مرکزی
در ساختمان‌هایی که تعداد زیادی گیرنده تلویزیونی وجود دارد (مانند هتل‌ها، اپارتمان‌ها و برج‌های مسکونی) در صورتی که بخواهیم برای هر گیرنده یک آنتن مجزا نصب نماییم مشکلاتی مانند موارد ذکر شده در زیر بروز خواهند کرد:

۱- محدودیت فضایی پشت بام برای نصب تعداد زیادی آنتن
۲- اثر انعکاسی و القایی آنتن ‌ها بر یکدیگر
۳- هزینه بالای نصب آنتن برای تک تک گیرنده‌ها و سیم‌کشی آنتن تا گیرنده
۴- از بین رفتن زیبایی ظاهر ساختمان و به وجود آمدن جنگلی از آنتن‌ها
۵- حجم بالای سیم کشی آنتن ها تا گیرنده
۶- عدم ارایه سرویس و نگهداری مناسب به دلیل تعدد کابل و آنتن


با توجه به موارد ذکر شده راه کار پیشنهادی این است که از یک آنتن برای تمام گیرنده‌ها استفاده گردد و چون سیگنال دریافت شده توسط این آنتن برای تمام گیرنده‌ها کافی نخواهد بود لذا از تجهیزاتی برای افزایش مقدار سیگنال و توزیع آن بین گیرنده‌ها استفاده می‌کنیم. عملی کردن این راه کار با استفاده از تجهیزات سیستم‌های آنتن مرکزی (MATV) (MASTER ANTENNA TV) انجام می‌پذیرد. از این سیستم‌ها به عنوان (CATV) (COMMUNITY ANTENNA TV) نیز نام برده می‌شود.

یک سیستمMATV مجموعه‌ای از تجهیزات اولیه سیگنال تلویزیونی و تجهیزات پردازش و تقویت سیگنال و توزیع آن از طریق کابل‌های کواکسیال بین گیرنده‌های تلویزیونی است و هدف از برقراری آن مهیا کردن سطح سیگنال مناسب برای هر گیرنده جهت دریافت تصویری با کیفیت قابل قبول می‌باشد.

تجهیزات سیستم MATV به دو دسته اصلی صفحه بعد تقسیم می گردد:

۱ - تجهیزات ابتدایی تهیه سیگنال ( HEADEND equipment)

این تجهیزات شامل آنتن و تقویت‌کننده فیلترها، مبدل‌های فرکانسی، تله موج‌ها و مچینگ‌ها می‌باشد که برای پردازش سیگنال تلویزیونی و رساندن آن به اندازه و کیفیت مطلوب برای گیرنده‌ها به کار می‌روند .

۲ - تجهیزات توزیع سیگنال ( DISTRIBUTION equipment) شامل قطعاتی چون تقسیم‌کننده‌های انشعابی یا مقسم انتهایی (SPLITTER) و تقسیم‌کننده عبوری یا میانی(TAP OFF) و مقاومت های انتهایی (TERMINATOR) و غیره برای تحویل سیگنال به گیرنده‌ها و جدا‌سازی ( ISOLATION ) هر گیرنده از سیستم است.

گروه های مرتبط

ارسال دیدگاه در مورد این محصول / خدمت
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای