دسته بندی ها

جک وی تو - جک V2 (جک پارکینگی)

فروشندگان و مجریان جک وی تو درب V2

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل های جک وی تو

جک پارکینگی از ابزارهای مدرن به کار گرفته شده در صنعت ساختمان است، که در انواع مختلف با برندهای متفاوت به بازار عرضه شده است. انواع آن بسته به ساختار تشکیل دهنده، نوع دری که جک برای آن به کار گذاشته می‌شود و برند جک انتخاب شده متفاوت هستند. از انواع جک پارکینگی موجود در بازار به جک وی تو (جک V2) می‌توان اشاره کرد. این محصول نیز خود دارای تنوع زیادی است که پرطرفدارترین انواع آن عبارتند از جک وی تو 500 600 و انواع کالیپسو. در ادامه به معرفی و حدود قیمت هر کدام اشاره خواهد شد.  

ادامه مطلب

انواع جک پارکینگی

بر اساس عملکرد ساختار و قدرت باز و بسته درها به دو نوع جک الکترومکانیکی و هیدرولیکی تقسیم می‌شوند.

جک الکترومکانیکی از نمونه‌های پرکاربرد در صنعت ساختمان هستند. قابلیت تحمل وزن آن‌ها تا 500 کیلوگرم بوده و برای تعداد دفعات 20 الی 30 بار در روز کارایی دارند. به عبارتی برای مکان‌هایی با حجم تردد کم و معمولی کاربرد از جمله نکات مثبت دیگر این نوع از محصولات عدم نیاز به سرویس دوره‌ای و قیمت مناسب آن‌ها می‌باشد.

جک هیدرولیکی از انواع دیگر جک‌های پارکینگی هستند. بر خلاف نمونه‌های الکترومکانیکی در مکان‌های پرتردد به کار می‌روند، تا آنجا که در مکان‌هایی با تعداد دفعات تردد تا 40 بار هم امکان به کارگیری آن‌ها وجود دارد. تفاوت دیگر آن‌ها با نمونه‌های قبلی در قابلیت تحمل وزن زیاد توسط آن‌ها است. لازم به ذکر است که این نوع از جک‌های پارکینگی، به طور کلی قابلیت تحمل وزن تا 2 تن را نیز دارند.

ساختار تشکیل دهنده جک وی تو

جک وی تو محصول کمپانی ایتالیایی است که در مدل‌های مختلف برای پاسخ به نیازهای متفاوت مشتریان به بازار عرضه شده است. در همه مدل‌های آن قسمت‌های مشترکی وجود دارد که در ادامه به اختصار به معرفی هر یک خواهیم پرداخت.

بازوی اتصالی جک V2 به تعداد لنگه‌های در به تعداد یک یا دو عدد به ترتیب برای درهای یک یا دولنگه، که بازوی حرکتی برای باز و بسته کردن در هستند.

چراغ هشدار دهنده وی تو برای اطلاع از باز و بسته شدن در منطقه قابل روئت برای مصرف کننده روی در نصب می‌شود.

چشمی فتوسل جک V2 به منظور کمک به عملکرد صحیح جک و تشخیص مانع در هنگام باز و بسته شدن در و ممانعت از بروز آسیب به خودرو کاربرد دارد.

برد مدار فرمان وی تو در حقیقت مرکز فرماندهی جک است. میزان زاویه باز و بسته شدن و سرعت عملکرد آن را تعیین می‌کند. به علاوه فرمان فرستنده یا ریموت را دریافت می‌کند.

ریموت جک وی تو در تعداد مورد نیاز برای فرمان باز و بسته شدن در فواصل دور به برد مدار فرمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع مدل‌های جک وی تو

جک وی تو از نمونه‌های با کیفیت موجود در بازار است برای همین مورد توجه مشتریان بوده و از انواع پرطرفدار در میان محصولات مشابه خود به حساب می‌آید. این محصول در مدل‌های متنوعی ارائه شده است. برخی از این مدل‌ها و خصوصیات مربوط به هر یک در ادامه معرفی می‌شوند.

جک وی تو مدل Cylipso یکی از نمونه‌های پرطرفدار این محصولات است. که در انواع 400 و 500 در بازار موجود است. این محصولات به ترتیب تحمل وزن 400 و 500 کیلوگرم را برای هر لنگه در دارد. زاویه باز و بسته شدن با بیش از 90 درجه را داراست. ارتفاع هر لنگه در می‌تواند 3-4 متر باشد. ولتاژ ورودی به این محصول 220 ولت است. در هنگام وجود مانع در حین باز و بسته شدن متوقف می‌شود. علت استقبال زیاد از این محصول این است که از نظر دفعات باز و بسته شدن محدودیت ندارد. همچنین گارانتی 18 ماهه دارد.

جک وی تو مدل Moov 400 و 600 از انواع شناخته شده و پرفروش این محصول هستند. مدل Moov 400 برای جابه‌جایی هر لنگه تا 250 کیلوگرم عرضه شده‌است. ارتفاع در می‌تواند تا 4 متر باشد. ولتاژ ورودی به دستگاه 220 ولت است. محصول دارای دو سال گارانتی است. مدل Moov 600 برای جابه‌جایی هر لنگه در با وزن 600 کیلوگرم و ارتفاع بالای 3 متر به کار می‌رود. این مدل جک وی تو به سمت داخل و بیرون باز می‌شود. همچنین گارانتی 24 ماهه دارد.

جک وی تو ریلی مدل Forteco در دومدل 1800، 2200 و 4000 موجود است. به ترتیب قابلیت حرکت در به وزن‌های 1800، 2200 کیلوگرم و 4 تن را دارند. ساختار الکترومکانیکی دارند. هر مدل از این محصولات به مدت 24 ماه گارانتی دارد. مدل 4000 از این مدل برای نصب در اماکن پرتردد توصیه می‌شود. همگی این محصولات گارانتی 24 ماهه دارند. همچنین همگی به فن‌آوری تشخیص موانع مجهز هستند.

جک وی تو ریلی مدلAyros 800 قابلیت تحمل وزن در به مقدار 800 کیلوگرم را دارد. ساختار آن الکترومکانیکی است. گارانتی محصول نیز 24 ماهه است.

مزایای جک وی تو

  • مجهز به فن‌آوری تشخیص مانع
  • قابلیت تنظیم سرعت باز و بسته شدن در
  • قابلیت برنامه ریزی خودکار
  • مجهز به اتصال دهنده ماژول Low Energy به منظور صرفه جویی در انرژی الکتریکی
  • قابلیت اتصال USB برای اتصال واحد کنترل به کامپیوتر و مجهز به نرم افزار برنامه نویسی واحد و آپدیت ویندوز
  • مجهز به فن آوری تست ایمنی دستگاه قبل از باز شدن
  • ضد گرد و غبار و رطوبت برای کارایی مطلوب در فضای باز
  • تحمل وزن حداقل 400 کیلوگرم تا حداکثر 4 تن

قیمت انواع محصولات وی تو

با توجه به وارداتی بودن این محصولات قیمت آن‌ها تابع قیمت ارز است. شروع قیمت‌ها انواع این محصولات از 4200000 تومان برای نمونه جک پارکینگی  Moov B400 تا 14,058,000 تومان برای جک وی تو ریلی 4000 بسته به مدل و خصوصیات هر یک متغیر است. البته در شرایط کنونی با توجه به نوسانات ارزی توصیه می‌شود تا قیمت روز محصولات از شرکت‌های عرضه کننده استعلام شود.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون