دسته بندی ها

آجر سنتی

فروشندگان و مجریان در استان تهران

  • فروش دستگاه تولید اجر پازلی ، فروش دستگاه بلوک زنی ، فروش آجر نما
    آدرس: سعادت اباد
  • آجر نما کلوین ® تولید و توزیع کننده انواع آجر نما نسوز و آجر نما رسی | آجر نما سمیرم، آجر نما شاموتی، آجر نما سفید، آجر نما دکوراتیو، آجر نما مشکی و قهوه ای
    آدرس: اسکندری شمالی
  • آجر آبا>>> تولید کننده انواع آجر نمای سنتی ارسال به سراسر کشور مشاوره رایگان طراحی و اجرا 09121455684
    آدرس: مجیدیه

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل آجر سنتی

همان طور که می دانید آجر ها متریالی پر کاربرد در ساختمان سازی برای ساختن دیوار ها می باشند. آجر از قدیم تا به امروز همواره جز مصالح اصلی ساختمان سازی بوده و از این رو انتخاب آجر مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. انواع مختلف آجر از شن و ماسه، خاک رس، مواد بتنی یا آهک ساخته می شوند. ساختمان های قدیمی و آثار باستانی که در کشور ما وجود دارد همه نمونه هایی عینی از استفاده های آجر در ساختمان سازی است. آجر های سنتی از طبیعت ساخته می شوند و ویژگی های مهم و زیادی دارند. برای استفاده از آجر ها محدودیتی در فضای داخلی و خارجی وجود ندارد و حتی می توان از آن ها برای نما هم استفاده کرد.

اگر تصمیم به استفاده از آجر سنتی را دارید به شما توصیه می‌کنیم، در صورتی که ساکن استان تهران هستید، از بین انواع مختلف آجر سنتی در استان تهران آجر سنتی با ویژگی‌های مدنظر خود را جستجو نموده و درصورتی‌ که نمایندگان فروش آن در استان تهران موجود هستند، با آنها تماس بگیرید. ضمنا لطفا خاطر نشان شوید که اطلاعات مربوط به فروشنده این محصول را در وبسایت ساختمون مشاهده نموده‌اید.

راهنمای خرید آجر سنتی در استان تهران

آجر های سنتی انواع مختلفی دارند که عبارتند از آجر سنتی لعاب دار، آجر سنتی ماشینی و آجر سنتی قزاقی.

آجر سنتی لعاب دار: به آجر معمولی گفته می شود که با یک لعاب کاشی روی آن را پوشانده باشیم. همین ویژگی باعث بالا رفتن مقاومت و دوام آجر می شود و آن را در برابر شرایط محیطی و لکه ها محافظت می کند. آجر های سنتی نسوز وقتی لعاب دار می شوند مقاومت شان در برابر یخ زدگی بیشتر می شود. عمده کاربرد آجر های سنتی لعاب دار برای نما است و این نوع آجر ها برای دیوار های باربر مناسب نمی باشند. در کشور ما از این نوع آجر ها برای نمای مکان های مذهبی نظیر مساجد استفاده می شود.

آجر سنتی ماشینی: این آجر ها همان آجر های سوراخ دار هستند که در رنگ های قرمز و زرد به بازار عرضه می شوند. تعداد سوراخ های آجر های سنتی ماشینی 8 یا 10 تا می باشد و بایستی قطری بین 1.5 تا 2 سانتی متر داشته باشند. آجر های سنتی ماشینی برای ساختن دیوار های باربر استفاده می شود. آجر های سنتی ماشینی ویژگی هایی دارند که عبارتند از:

ساختار محکم این نوع آجر ها نسبت به دیگر انواع، به دلیل این که ملات نفوذ بیشتری در ساختار بدنه آن ها دارد. این نوع آجر ها با وجودی که استحکام خیلی بالایی دارند ولی وزن شان نسبت به آجر های سنتی که به روش فشاری تولید می شوند کمتر است. آجر های ماشینی مزیت مهم دیگری که دارند این است که مقاومت شان در برابر زلزله از آجر های فشاری بیشتر است و البته ضد اسید هم می باشند.

آجر سنتی قزاقی: روش تولید این آجر ها دستی است. به این صورت که پس از ساختن خشت آن را در برابر تابش مستقیم آفتاب قرار می دهند تا خشک شود که امروزه استفاده از کوره برای خشک کردن مرسوم تر از نور خورشید است. آجر های قزاقی ویژگی های مهمی دارند. رنگ این آجر ها ثابت است و در مقابل یخ زدگی و آب مقاومت خیلی بالایی دارند. اگرچه قیمت آجر های سنتی قزاقی اندکی بالا است ولی با توجه به ویژگی ها و مزیت هایش این اختلاف قیمت قابل قبول است. آجر های قزاقی را نیازی نیست رنگ آمیزی یا تمیز کنیم. پس نگهداری از آن ها هم ساده تر خواهد بود. هم چنین این آجر ها عایق خوبی در برابر گرما و سرما می باشند.

علاوه بر توضیحات جامعی که فروشندگان آجر سنتی درج نموده‌اند، توصیه می‌کنیم "راهنمای انتخاب آجر سنتی" را مشاهده نمایید، تا بهترین انتخاب را در میان انواع آجر سنتی با توجه به کارایی لازم آن برای شما، بین فروشندگان استان تهران داشته باشید. این که فروشندگان در استان تهران چه نوعی آجر سنتی و با چه مشخصاتی را موجود داشته باشند، عاملی تاثیر‌گذار در خرید خواهد بود. همواره می‌توان در سایت ساختمون قیمت انواع آجر سنتی را در بین فروشندگان شهرهای استان تهران با هم مقایسه کرد و بهترین انتخاب را در بین انواع مختلف این محصول انجام داد. همچنین می‌توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی پیرامون انواع محصولات ساختمانی به قسمت مطالب وبلاگ سایت ساختمون مراجعه و اطلاعات کاملی را در این زمینه کسب نمایید.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون