دسته بندی ها

آجر سنتی

فروشندگان و مجریان در تهران

  • فروش دستگاه تولید اجر پازلی ، فروش دستگاه بلوک زنی ، فروش آجر نما
    آدرس: سعادت اباد
  • آجر نما کلوین ® تولید و توزیع کننده انواع آجر نما نسوز و آجر نما رسی | آجر نما سمیرم، آجر نما شاموتی، آجر نما سفید، آجر نما دکوراتیو، آجر نما مشکی و قهوه ای
    آدرس: اسکندری شمالی
  • آجر آبا>>> تولید کننده انواع آجر نمای سنتی ارسال به سراسر کشور مشاوره رایگان طراحی و اجرا 09121455684
    آدرس: مجیدیه

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل آجر سنتی

آجر ها جز قدیمی ترین و اصلی ترین مصالح ساختمانی می باشند که از دیرباز تا کنون برای ساختن دیوار ها از آن ها استفاده شده است. برای ساختن آجر از مواد مختلفی چون شن، ماسه و آهک، خاک رس و مواد بتنی استفاده می شود. آجر ها را می توان در اندازه های متفاوت و البته شکل های گوناگون ساخت. آجر های قدیمی در آثار باستان ایرانی هنوز که هنوز است زیبایی منحصر به فرد دارند. در گذشته برای این که مامنی در برابر سرما و گرما ایجاد کنند از آجر های سنتی استفاده می کردند. اما این به این معنی نیست که استفاده از آجر های سنتی که از طبیعت گرفته می شوند منسوخ شده. بلکه هنوز هم از آجر سنتی برای قسمت های داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده های زیادی می شود.

اگر تصمیم به استفاده از آجر سنتی را دارید به شما توصیه می‌کنیم، در صورتی که ساکن استان تهران هستید، از بین انواع مختلف آجر سنتی در شهر تهران آجر سنتی با ویژگی‌های مدنظر خود را جستجو نموده و درصورتی‌ که نمایندگان فروش آن در تهران موجود هستند، با آنها تماس بگیرید. ضمنا لطفا خاطر نشان شوید که اطلاعات مربوط به فروشنده این محصول را در وبسایت ساختمون مشاهده نموده‌اید.

راهنمای خرید آجر سنتی در تهران، استان تهران

انواع مختلف آجر های سنتی کدامند؟ آجر های سنتی لعاب دار- آجر های سنتی ماشینی- آجر های سنتی قزاقی

آجر سنتی لعاب دار: اگر روی آجر های معمولی را با یک لعاب کاشی بپوشانیم آجر های لعاب دار ساخته می شوند. این نوع آجر در نماسازی کاربرد فراوانی دارد. استفاده از لعاب کاشی این امکان را به سازندگان می داد که نقش های متفاوت و رنگی روی آجر ایجاد کنند و همچنین آن را در برابر نفوذ آب مقاوم کنند. مزیت دیگر ایجاد لعاب محافظت آجر در برابر خوردگی و سایش است. به طور کلی لعاب دار کردن آجر های سنتی طول عمر آن ها را زیاد می کند.

آجر سنتی ماشینی: این آجر ها که آن ها را با نام سوراخ دار هم می شناسیم دارای 8 یا 10 حفره روی سطح خود می باشند. قطر معمولی این حفره ها بین 1.5 تا 2 سانتی متر است. ابعاد عمومی آجر های سنتی ماشینی به شرح طول 22، عرض 11 و ارتفاع 55 سانتی متر است. اگر بالا بردن استحکام در سازه ها مد نظرمان باشد باید از آجر های ماشینی استفاده کنیم. از این آجر ها می توان برای ساختن دیوار های باربر استفاده کرد.

آجر سنتی قزاقی: این آجر ها به وسیله دست ساخته می شوند. برای ساختن آجر های قزاقی، خشت را در برابر تابش مستقیم نور خورشید خشک می کنند. البته امروزه برای پختن آجر های سنتی قزاقی از کوره استفاده می شود تا به این ترتیب مقاومت آجر بالاتر رود و البته مقاومت آن نیز در برابر عوامل محیطی بیشتر باشد. این آجر ها رنگ های گوناگونی دارند نظیر زرد، قرمز، آتشی، حنایی، اخرایی و پیازی.

آجر سنتی را چگونه می سازند؟

این آجر ها را با پختن خاک رس می سازند. به همین دلیل است که کیفیت خاک رس در کیفیت آجر های سنتی اهمیت زیادی دارد. اگر بخواهیم آجر های سنتی ساخته شده کیفیت خوب و قابل قبولی داشته باشند باید حتما از خاک رس مرغوب استفاده کنیم. در مرحله اول آب را به خاک رس اضافه می کنند تا گل تولید شود. در مرحله بعدی نوبت قالب گیری یا خشت زنی است. پس از این مرحله باید خشت ها را با نور خورشید خشک کرد. تا به اینجا به آجر ساخته شده خشت خام گفته می شود. در مرحله آخر باید خشت های خام را به کوره منتقل کرد. محصولی که از کوره بیرون می آید آجر است.

نحوه خرید آجر سنتی به چه صورت است؟

علاوه بر توضیحات جامعی که فروشندگان آجر سنتی در تهران درج نموده‌اند، توصیه می‌کنیم "راهنمای انتخاب آجر سنتی" را مشاهده نمایید، تا بهترین انتخاب را در میان انواع آجر سنتی با توجه به کارایی لازم آن برای شما، بین فروشندگان استان تهران، شهر تهران داشته باشید. این که فروشندگان در تهران چه نوعی آجر سنتی و با چه مشخصاتی را موجود داشته باشند، عاملی تاثیر‌گذار در خرید خواهد بود. همواره می‌توان در سایت ساختمون قیمت انواع آجر سنتی را در بین فروشندگان شهرهای استان تهران با هم مقایسه کرد و بهترین انتخاب را در بین انواع مختلف این محصول در شهر تهران انجام داد. همچنین می‌توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی پیرامون انواع محصولات ساختمانی به قسمت مطالب وبلاگ سایت ساختمون مراجعه و اطلاعات کاملی را در این زمینه کسب نمایید.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون