دسته بندی ها

لیست قیمت و فروشندگان انواع سنگ مرمریت در شهر قروه و استان کردستان

فروشندگان و مجریان سنگ مرمریت و مرمر در قروه

راهنمای انتخاب و خرید انواع سنگ مرمریت در شهر قروه و استان کردستان

مرمریت‌ ها یا سنگ‌های آهکی متراکم، حاصل تراکم رسوبات کربنات کلسیم، یا آراگونیت ناشی از فشار طبقات رویی هستند. این نوع سنگ‌ها در اصطلاح تجاری در ایران، مرمریت سنندجی هم نامیده می‌شوند. یکی از ویژگی‌های مرمریت، دانه‌بندی ریز یا متوسط و بافت شکری آن است. مرمریت به ‌دلیل زیبایی، استحکام و مقاومت در برابر آتش و فرسایش، سنگ با ارزشی محسوب می‌شود و به دلیل سختی بیشتر و تخلخل کمتر، برای استفاده در نماهای داخلی و خارجی کاربرد دارد؛ پیشنهاد می‌شود، سنگ مرمریت در فضاهای داخلی ساختمان، راه پله، پارکینگ و کف واحد ساختمانی استفاده شود.


اگر تصمیم خرید سنگ مرمریت را دارید به شما توصیه می‌کنیم، در صورتی که ساکن استان کردستان هستید، از بین انواع مختلف سنگ مرمریت در شهر قروه، سنگ با ویژگی‌های مدنظر خود را جستجو نموده و درصورتی‌ که نمایندگان فروش آن در قروه موجود هستند، با آن‌ها تماس بگیرید. ضمنا لطفا خاطر نشان شوید که اطلاعات مربوط به فروشنده این محصول را در وبسایت ساختمون  مشاهده نموده‌اید.


خرید سنگ مرمریت در شهرقروه استان کردستان


اگر قصد خرید سنگ مرمریت را دارید، بهتر است بدانید، سنگ مرمریت با وجود نقاط قوت، دارای چند نقطه ضعف است که عبارتند از، قیمت بالا (به‌خصوص نوع سفید آن)، به‌دلیل چگال‌تر بودن مرمریت (وزن مخصوص بالاتر به علت وجودکربنات منیزیم) نسبت به تراورتن. لذا با توجه به اصول ساختمان‌سازی نوین، مبنی بر سبک‌سازی سازه‌ها، بهتر است برای نمای بیرونی از این نوع سنگ استفاده نشود.
از دیگر معایب این سنگ، وجود درزه (crack) در برابر یخ‌زدگی و در نتیجه مقاومت کم در برابر عوامل جوی است. همچنین به‌دلیل تخلخل، لکه‌پذیر است و با قرار گرفتن در معرض مواد رنگی، تغییر رنگ می‌دهد و تنها با استفاده از پولیش دوباره، یا عوض کردن سنگ، می‌توان نقص وارد شده در نما را اصلاح کرد.


به علاوه این نوع سنگ، در مقابل آفتاب در دراز مدت تغییر رنگ می‌دهد و به‌دلیل ساختار آهکی‌ برای استفاده در فضاهایی که در مجاورت رطوبت قرار دارد مناسب نیست.
مرمریت خالص به رنگ سفید است، ولی به‌دلیل داشتن ترکیبات کانی‌های رنگی مثل: هماتیت، لیمونیت، کربن و غیره به‌رنگ‌های قرمز، زرد روشن، سیاه، صورتی، و ترکیبی از سایر رنگ‌ها هم دیده می‌شود. سنگ مرمریت، در طیف‌های رنگی وسیعی در ایران تولید و فرآوری می‌شود. از سنگ مرمریت با زمینه طوسی می‌توان سنگ مرمریت پرشین سیلک یا سیلک امپرادور، با زمینه رنگی قهوه‌ای مهکام، مرمریت با زمینه رنگی کرم، مرمریت دهبید شایان و مرمریت با زمینه رنگی مرمریت سبزوار و کاشمر و مرمریت با زمینه مشکی از مرمریت نجف آباد، سنگ مرمریت گلدن بلک، سنگ مرمریت مشکی دهبید و سنگ مرمریت مشکی بیرجند و از سنگ مرمریت با زمینه رنگی قرمز سنگ مرمریت بوانات، انارک و بجستان را نام برد.


قیمت سنگ مرمریت، به عوامل متعددی از قبیل؛ ضخامت برش، کیفیت ساب و برش، مواد مورد استفاده در فرآوری، دقت در سورت‌بندی و سایز سنگ مرمریت تولید شده بستگی دارد. هر قدر سایز سنگ مرمریت تولید شده بزرگ‌تر باشد، قیمت آن نیز با توجه به تفاوت در روش تولید و فرآوری آن بیشتر است. به‌طور کلی محدوده قیمت سنگ مرمریت تولید شده در ایران، از مترمربعی 12 هزار تا 300 هزار تومان متغیر است.


علاوه بر توضیحات جامعی که فروشندگان در قروه درج نموده‌اند، توصیه می‌کنیم "راهنمای انتخاب سنگ مرمریت" را مشاهده نمایید، تا بهترین انتخاب را در میان انواع این محصول با توجه به کارایی آن برای شما، بین فروشندگان استان کردستان، شهر قروه داشته باشید. این که فروشندگان در قروه چه نوع مرمریتی را موجود داشته باشند، عاملی تاثیر‌گذار در خرید این محصول خواهد بود. همواره می‌توان در سایت ساختمون قیمت انواع مرمریت را در بین فروشندگان شهرهای استان کردستان با هم مقایسه کرد و بهترین انتخاب را در شهر قروه انجام داد. همچنین می‌توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی پیرامون انواع محصولات ساختمانی به قسمت مطالب وبلاگ سایت ساختمون مراجعه و اطلاعات کاملی را در این زمینه کسب نمایید.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره سنگ مرمریت