دسته بندی ها

جک فادینی (جک درب اتوماتیک فادینی)

فروشندگان و مجریان جک فادینی درب Fadini

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل های جک فادینی

امروزه برای باز و بسته کردن درب های پارکینگ عموما از جک های برقی استفاده می شود. جک های پارکینگی در چند سال اخیر استفاده های زیادی دارند و عموما برای درب ساختمان های اداری و تجاری و البته ساختمان های مسکونی از آن ها استفاده می شود. استفاده از این وسیله موجب می گردد که باز و بسته شدن درب تنها با فشردن دکمه و به صورت اتوماتیک امکان پذیر باشد. علاوه بر صرفه جویی در انرژی، موجب صرفه جویی در زمان هم خواهند شد. جک فادینی نمونه ای از جک های برقی می باشد که در ادامه به معرفی آن و مزیت هایش می پردازیم.

ادامه مطلب

جک فادینی چیست؟

شرکت فادینی در اواخر دهه 60 در ایتالیا تاسیس شده است و با رشد قابل توجهی که در تولید محصولات داشته امروزه به کشور های زیادی کالا های تولیدی خود را صادر می کند. خیلی ها شرکت فادینی را به کیفیت و البته دوامی که محصولاتش دارد می شناسند. جک فادینی نمونه ای از جک های پارکینگی برقی است که سیستم کارکرد آن ها الکتروهیدرولیکی یا الکترومکانیکی است. در الکتروهیدرولیکی ها موتور نیرو را به روغن منتقل می کند و با گذشتن چند مرحله دیگر، فشار پیستون ها و درب را حرکت می دهد. مزیت سیستم های الکترو هیدرولیکی این است که علاوه بر تولید قدرت زیاد استهلاک کمی هم دارند. به طور کلی جک های هیدرولیکی برای درب هایی که وزن بالا دارند و پر تردد می باشند مناسب هستند. البته دارای قیمت بالاتری هم به نسبت جک های الکترومکانیکی هستند و به طور مفید بین 10 تا 15 سال عمر می کنند.

تنوع جک فادینی

شرکت فادینی امروزه جک های پارکینگی را در مدل های متنوع نظیر جک پارکینگی لولایی، جک پارکینگی ریلی یا کشویی، زیر سطحی و راهبند فک تولید می کند. بر اساس نیازی که برای مصرف کنندگان وجود دارد، این کمپانی محصولاتش را در مدل های هیدرولیکی و الکترومکانیکی به بازار روانه کرده است. این جک ها به صورت ریلی و بازویی در بازار موجود می باشند.

جک فادینی چه ویژگی هایی دارد؟

از این نوع جک می توان برای درب های دو لنگه استفاده کرد. حداکثر طول مجاز هر لنگه 2 متر و وزن هر کدام از آن ها 200 کیلو گرم می باشد.

این جک ها دارای موتور هیدرولیکی بسیار پیشرفته ای می باشند که موجب عملکرد بهتر آن ها می شود.

اگر شرایط اضطراری پیش بیاید این جک ها دارای خلاص کن دستی می باشند.

این محصولات علاوه بر زیبایی ظاهر که دارند، بی صدا بوده و بسیار مطمئن می باشند.

از آلومینیوم آنادایز شده برای قاب آن ها استفاده شده است.

این جک ها بسته بندی های استاندارد و محکم و باکیفیتی دارند.

سرویس و نگهداری آن ها کاری آسان است.

جهت نگهداری بهتر جک فادینی چه کارهایی انجام دهیم؟

چشمی جک فادینی حساس است لذا بهتر است که در تابستان برای جلوگیری از تابش مستقیم نور آفتاب به آن، یک سایه بان تهیه کنید. هم چنین در زمستان ها هم چون امکان یخ زدگی وجود دارد بهتر است که با کمک پشم شیشه موتور را بپوشانید.

باید در زمان مناسب باتری ریموت کنترل را تعویض نمایید.

مهم است که درب ها به طور کامل تراز باشند تا صدای اضافی نداشته باشند و عملکرد شان هم خوب باشد. بنابراین در صورت مشاهده هر حالت غیر عادی حتما بایستی به آن توجه کرده و در صدد تعمیر آن باشید.

در زمان مناسب و به صورت دوره ای قسمت های مختلف را روغن کاری کنید.

قیمت جک فادینی

از آن جایی که جک فادینی توسط کمپانی ایتالیایی به بازار عرضه می شود لذا در مقابل کیفیت و دوامی که گفتیم ویژگی اصلی آن می باشد، دارای قیمت بالایی هم هست که شاید به آسانی نتوان آن را تهیه کرد. اما هزینه ای که برای خریدن این جک ها صرف می شود باعث می شود که شما محصول باکیفیت تری داشته باشید. جک های هیدرولیک فادینی خود دارای نمونه های مختلفی می باشند لذا قیمت های شان هم نوسان دارد. عواملی که روی قیمت این محصول اثر می گذارد عبارتند از طول مجاز برای لنگه ها، توان جا به جایی، گارانتی و ... به طور کلی مهم است که جک را برای ساختمانی با چه کاربری می خواهیم. مثلا در ساختمان هایی که تعداد واحد ها زیاد است باید از جکی با قدرت بالا استفاده کنیم که همه این ها عواملی هستند که در زمان انتخاب باید به آن ها توجه داشت.

خدمات پس از فروش جک فادینی

شرکت فادینی به کیفیت محصولاتی که ارایه می دهد اطمینان دارد لذا عموما برای محصولات این کمپانی گارانتی چهار ساله وجود دارد. همین موضوع سبب می شود که شما با خیال راحت تری مبلغ بالای این جک ها را بپذیرید و اخالاف قیمت را منطقی بدانید. به این نکته هم باید توجه داشت که هر چه خدمات پس از فروش و گارانتی بیش تر باشد به نوعی مهر تاییدی بر اعتبار آن شرکت است.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون