دسته بندی ها

تیرچه کرومیت

فروشندگان و مجریان تیرچه کرومیت

 • اجرای اسکلت های بتنی و انواع سقف، اجرای انواع سقفها: سقف فوم لس، سقف های پیش تنیده، سقف شاردک، سقف عرشه فولادی، تولید و اجرای سقف کرومیت و اجرای ساختمان با سیستم ICF
  آدرس: بلوار امین
 • مشاوره.محاسبه.طراحی سازه واجرا از مرحله فنداسیون تا پایان سفت کاری با مصالح وبدون مصالح.(تهاتر) مهندس حسین احسانی کارشناس عمران ،کارشناس ارشد مهندسی و مدیریت پروژه
  آدرس: مهرویلا
 • تولید تیرچه سقفی و بلوک دیواری با دستگاه تمام اتوماتیک در شهر ارومیه با بیش از ۴۰ سال سابقه
  آدرس: شهرک صنعتی فاز۲
 • ارئه دهنده کرومیت در گیلان تولید کننده تیرچه کرمیت در گیلان مجری عرشه فولادی در گیلان تولید کننده تیرچه بتنی در رشت تولید کننده انواع بلوک سیمانی
  آدرس: استان گیلان

راهنمای بررسی و انتخاب تیرچه کرومیت

این نوع تیرچه یکی از محصولات مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی می باشد. طراحی و ساخت تیرچه کرومیت موضوع مهمی است و باید مطابق با استانداردهای تعیین شده باشد تا محصول نهایی عملکرد مناسب و مورد انتظارمان را داشته باشد. خوشبختانه نرم افزارهایی که برای طراحی این محصول وجود دارد امکان خطاها را به پایین ترین میزان ممکن رسانده است. این نرم افزار بار وارد شده به تیرچه را در هنگام طراحی در نظر می گیرد در نتیجه محصول نهایی تحمل آن بار را خواهد داشت. از سوی دیگر استفاده از این نرم افزارها برای طراحی موجب می شود که این کار به بهینه ترین حالت ممکن انجام شود و فولاد بیش از اندازه معمول استفاده نشود.

ادامه مطلب

تیرچه کرومیت فلزی

جنس این تیرچه ها فلزی است و پیش ساخته می باشند. در پاشنه این تیرچه ها از ورق های فولادی با ضخامت ۳ میلی متر یا ۴ میلی متر استفاده شده است و در بال فوقانی شان نبشی قرار داده شده است. در طراحی و ساخت سقف های ساختمان ها از این محصولات استفاده های زیادی می شود و جز کاربردی ترین محصولات می باشند.

تیرچه کرومیت در سازه های بتنی

برای استفاده در سقف سازه های بتنی می توان به جای تیرچه های سفالی،‌ بتنی و پیش تنیده از تیرچه های کرومیت نیز استفاده کرد. امروزه برای بسیاری از پروژه های تجاری و مسکونی،‌ اداری و درمانی و ... از این محصول استفاده می شود چون مهم ترین مزیت استفاده از تیرچه کرومیت مقرون به صرفه بودن آن است. البته این نکته را باید یادآور شد که ممکن است در کل هزینه هر یک تیرچه کرومیت بیش تر از مثلا تیرچه پاشنه بتنی باشد و قیمت تمام شده بالاتری داشته باشد اما خب تعداد آن ها کم تر بوده و در زمان بتن ریزی اختلاف هزینه ها و قیمت ها مشخص می شود و مقرون به صرفه بودن این محصول را ملموس تر خواهد کرد.

تیرچه کرومیت چه مزایایی دارد؟

نیاز به جک و شمع بندی زیر سقف وجود ندارد

یکی از ویژگی های مهم تیرچه کرومیت خود ایستا بودن آن است. به دلیل همین ویژگی است که نیازی به شمع بندی در زیر سقف وجود نخواهد داشت. در اجرای سقف ها با تیرچه بلوک سنتی این شمع ها هستند که نیروی وارد شده بر سقف را در زمان بتن ریزی منتقل می کنند که اگر بتن سقف طبقه پایینی به خوبی خشک نشده باشد احتمال ریزش هم وجود دارد اما در زمان استفاده از تیرچه های کرومیت این مشکلات وجود نخواهد داشت چون آن ها را طوری طراحی می کنند که تحمل وزن بتن خیس را به خوبی داشته باشند.

بتن ریزی چند سقف ساختمان

همان طور که گفتیم در استفاده از تیرچه کرومیت نیازی به شمع بندی نیست پس می توان عملیات بتن ریزی چند سقف را تنها در یک مرحله به انجام رسانید. این کار خودش مزایای زیادی دارد از جمله این که هزینه های بتن ریزی، تجهیزات مورد نیاز و نیروی کار به طرز قابل ملاحظه ای کم تر می شود.

اجرای سقف با سرعت بالا

تیرچه های کرومیت سبک هستند و می توان عملیات تیرریزی را برای طبقات در یک مرحله انجام داد. در نتیجه اجرای سقف به مدت زمان کم تری نیاز خواهد داشت که در پروژه های عمرانی امری مهم به شمار می آید.

کم تر استفاده شدن بتن

اگرچه نمی توان برآورد خیلی دقیقی از اختلاف میزان مصرف بتن با استفاده از تیرچه کرومیت ارایه داد اما به طور تقریبی با استفاده از این محصول مصرف بتن حدودا بین ۲۵ تا ۳۰ درصد کاهش می یابد که دلیلش فاصله بیش تر تیرچه ها است که حدودا ۷۰ سانتی متر می باشد. در نتیجه هزینه ها هم کم تر خواهند شد. همان طور که می دانید قیمت مواد اولیه و متریال مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی بسیار بالا است پس هر چقدر که بتوانیم میزان مصرف بتن را بدون کم کردن کیفیت، کاهش دهیم، میزان قابل توجهی از هزینه ها را کم کرده ایم.

کاهش وزن سازه

استفاده از تیرچه کرومیت برای سازه ها موجب کم تر شدن وزن آن ها می شود.

آسان تر شدن اجرای داکت ها

چون فاصله بیش تری بین تیرچه های کرومیت وجود دارد در نتیجه فضای بیش تری برای عبور کردن لوله های تاسیسات و یا کانال های کولر و حتی لوله های مخصوص شومینه خواهیم داشت که این هم مزیت مهمی به شمار می آید و نیازی به قطع کردن تیرچه ها نخواهد بود.

قیمت تیرچه کرومیت

قیمت این محصولات تا اندازه زیادی بستگی به قیمت روز آهن آلات و میلگرد دارد و بر این اساس تعیین می شود. ورق و نبشی های مورد استفاده برای ساختن تیرچه های کرومیت اهمیت زیادی دارند و باید حتما از نمونه های باکیفیت و استاندارد باشند تا عملکرد محصول نهایی هم قابل قبول باشد. استفاده از متریال باکیفیت تر و بهتر روی قیمت محصول نهایی هم تاثیر خواهد داشت.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون

مطالب مفید درباره تیرچه کرومیت