دسته بندی ها

پادری آلومینیومی

فروشندگان و مجریان

راهنمای خرید و انتخاب انواع مدل های پادری آلومینیومی

پادری، نوعی فرش یا گلیم یا موکت صاف است، که برای استفاده در بیرون یا درون محیط می‌باشد. پادری برای جلوگیری از انتقال آلودگی به هنگام تردد افراد و حفظ نظافت و بهداشت، مورد استفاده قرار می‌گیرد. پادری آلومینیومی، نوعی پادری مدرن و شیک است، که به عنوان سیستم ورودی ساختمان، جهت جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل و در نتیجه تمیز ماندن داخل ساختمان و به دنبال آن کم کردن هزینه نظافت می‌باشد. در ادامه به بررسی بیشتر ویژگی‌های این پادری می‌پردازیم. 

ادامه مطلب

پادری آلومینیومی چیست و چه مزایایی دارد؟

پادری آلومینیومی، نسل جدیدی از پادری هاست که قابل استفاده در بخش‌های مختلف ساختمان است و به عنوان عضو همیشگی و ثابت خانه و ساختمان در قسمت ورودی‌ها می‌باشد. در پادری‌های آلومینیومی از شاسی های نگه دارنده استفاده می‌شود. این شاسی های نگه دارنده از جنس آلومینیوم آنادایز شده هستند و برای پوشش بخش رویه آن‌ها از موکت تمام پروپیلن استفاده می‌شود. این موکت ها در بازار به صورت pp معروف هستند. جنس الیاف این موکت به صورتی است که آلودگی کف کفش را به درون خود نفوذ نمی‌دهد از این رو با ساده ترین مواد شوینده تمیز می‌شود. این پادری‌ها به علت ساختاری که دارند، از مقاومت بالایی برخوردار می‌باشند. پادری‌ آلومینیومی در ورودی‌های مختلف با تردد بالا و تردد پایین استفاده می‌شود و به منظور کم کردن و کنترل آلاینده ها به داخل ساختمان و جلوگیری از لیز خوردن افراد و ایجاد یک سطح ایمن مخصوصا در زمان بارش برف و باران در اختیار افراد قرار می‌گیرد. این محصول به علت رنگ بندی های مختلفی که دارد، نمای فوق العاده زیبایی به آن مکان می‌بخشد. از جمله کاربردهای پادری آلومینیومی، می‌توان به استفاده در هتل‌ها، مجتمع تجاری و مسکونی، ادارات و ارگان‌ها، رستوران‌ها، بیمارستان‌ها، استخرها و ... اشاره کرد. ظاهر اصلی پادری‌های آلومینیومی به صورت پروفیل‌های آلومینیومی افقی هستند که با مغزهایی از جنس پی وی سی به یکدیگر متصل شده اند و قسمت رویه آن‌ها با استفاده از موکت بلژیکی پوشانده شده است. وجود پروفیل در این نوع پادری، باعث بالا رفتن دوام و ماندگاری آلومینیوم در شرایط منحصر به فرد می‌شود. آلیاژ استفاده شده در پادری، آلیاژ 6060 می‌باشد که برای افزایش مقاومت و ماندگاری آلومینیوم در شرایط محیطی برای سالیان طولانی در نتیجه خروجی آلومینیومی، سخت کاری شده است. به پادری آلومینیومی، پادری صنعتی نیز گفته می‌شود که نسبت به سایر پادری ها مقاومت بسیار بالاتری دارد و در بیشتر مکان ها قابل استفاده است. از جمله مزایای یک پادری آلومینیومی استاندارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جذب آلودگی کف کفش از قبیل خاک و گل و انتقال آن به زیر خود
  • جذب نم و رطوبت کف کفش
  • رول شدن آسان پادری جهت جمع آوری خاک و آشغال جذب شده
  • ایجاد یک ورودی ایمن با افزایش اصطکاک بین کف کفش و سطح پادری نسبت به سطح سنگ و سرامیک در زمان بارش برف و باران
  • طول عمر بالا به دلیل استفاده از پروفیل‌های آلومینیوم استاندارد و موکت ویژه با خاصیت خود ترمیمی
  • تغییر رنگبندی موکت پس از گذشت زمان
  • قابلیت شستشو و نظافت آسان

پادری آلومینیومی موکتی چیست؟

این پادری ها، که اغلب به پادری موکتی با رمپ دور دوز معروف هستند، از همان موکت‌های استفاده شده در پادری ساخته می‌شوند. علت این نامگذاری به خاطر لاستیک شیبداری است که اطراف پادری دوخته می‌شود و باعث افزایش مقاومت، ماندگاری و زیبایی آن می‌شود. این پادری مخصوص فضاهایی با تردد متوسط و داخلی مانند فضاهای داخلی ادارات، مجتمع مسکونی، مراکز آموزشی و ... می‌باشند. این پادری ها وظیفه گرفتن گرد و خاک و نم کفش را برعهده دارد. جنس موکت پادری با رمپ دور دوز، پروپیلن است که با نام های موکت راه کبریتی، موکت ضد کوبش و موکت پی وی سی در بازار عرضه می‌شود. معمولا بهترین حالت برای اجرای پادری آلومینیومی، به صورت سه مرحله ای است. مرحله اول پادری زداینده یا شیاردار که تماما پی وی سی شیار دار است و این شیارها به عنوان ساینده عمل می‌کند و موادی که به کف کفش می‌چسبند را می‌کند. مورد بعدی تلفیق موکت و پی وی سی است که هم خاک گیر هم رطوبت گیر و هم زداینده است. معمولا از پادری پی وی سی و موکت در فضای بیرونی استفاده می‌شود. آخرین مرحله نیز پادری موکتی با رمپ دور دوز است که تماما موکتی بوده و نقش انتهایی نظافت کف کفش را بر عهده دارد و تا 85 درصد از آلودگی را به خود جذب می‌کند.

پادری آلومینیومی یک سانتی چیست؟

پادری یک سانتی همانطور که از اسمش پیداست، دارای ارتفاع تمام شده یک سانتی متری می‌باشد. شاسی اصلی آن فلز آلومینیوم است و قسمت رویه آن از موکت و یا پی وی سی پوشیده می‌شود. معمولا پادری یک سانتی به صورت روکار اجرا می‌شود. اتصال بین پروفیل ها به وسیله مغزی پی وی سی درجه یک به رنگ طوسی و مشکی صورت می‌گیرد. از جمله کاربردهای آن می‌توان به استفاده در ادارات، ساختمان‌های مسکونی، آپارتمان‌ها، دفاتر کاری، مجتمع آموزشی و ... اشاره کرد. رنگبندی موکت‌های موجود کاملا سلیقه ای است و به صورت تک رنگ و یا با ترکیب رنگ های مختلف قابل اجرا است.

پادری آلومینیومی دو سانتی چیست؟

پادری آلومینیومی دو سانتی همانطور که از اسمش پیداست با ارتفاع دو سانتی تولید می‌شود. اسکلت اصلی پادری، فلز آلومینیوم آنادایز شده و رویه موکت بلژیکی و یا پی وی سی است. این پادری هم به صورت توکار هم روکار تولید می‌شود. با توجه به ضخامت آن، این پادری مخصوص مکان‌های پرتردد است. از جمله کاربردهای این مدل می‌توان به ادارات، بانک‌ها، فروشگاه ها و هتل ها اشاره کرد. از جمله تفاوت این نوع پادری با پادری یک سانتی می‌توان به ارتفاع تمام شده ی محصول اشاره کرد اما در پوشش موکت با هم یکسان هستند.

قیمت پادری آلومینیومی چگونه است؟

قیمت پادری آلومینیومی نسبت به دوام بالا و مقاومت ویژه ای که دارد بسیار مناسب است و از لحاظ اقتصادی به صرفه است، اما قیمت متغییری دارد و به علت آلومینیوم به کار رفته در آن، وابسته به نوسانات بازار است.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون