دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

تاثیر و نقش رنگ مبل ها در دکوراسیون داخلی

logo
Sakhtemoon
تاثیر و نقش رنگ مبل ها در دکوراسیون داخلی

مبل ها از مهم ترین المان های اتاق نشیمن (پذیرایی) هستند که رنگ آن ها تاثیر چشمگیری در نمای دکوراسیون داخلی فضای اتاق نشیمن دارد.


رنگ ها تاثیر بسیار زیاد و غیر قابل انکاری بر روی نما و دکوراسیون داخلی فضا های مختلف ایجاد می کنند. این نکته در انتخاب رنگ المان های مختلف موجود در فضای مورد نظر، مخصوصا اگر آن ها حجم و فضای بیشتری را اشغال کنند، اهمیت بیشتری پیدا می کند. یکی از این المان ها، مبلمان می باشد. مبل ها از المان های اصلی شکل دهی اتاق های نشیمن و پذیرایی هستند و علاوه بر این، به خوبی در فضا سازی و ایجاد نواحی محوری عمل می کنند. مبلمان اتاق نشیمن و پذیرایی علاوه بر طرح و فرم، از لحاظ رنگ و طرح نیز در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن و یا پذیرایی، نقش مهمی دارند و نمی توان رنگ و طرح آن ها را بی تاثیر در نمای نهایی فضا دانست. نقش، تناسب فرم هندسی، شلوغی و خلوتی طرح ها و نوع مبل ها برای هماهنگ بودن با سبک دکوراسیون و ایجاد تعادل و بالانس، اهمیت زیادی دارد. رنگ مبلمان نیز از موارد دیگری است که علاوه بر اینکه باید با هوشمندی انتخاب شود، می تواند بر روی تم موجود، حجم بصری فضا و تاثیر روانی بیننده تغییرات بسیار مهمی ایجاد کند. در این مقاله وبسایت ساختمون می توانید تاثیر و نقش رنگ مبلمان در دکوراسیون داخلی را مشاهده کنید.

5548

مبلمان با رنگ های لوکس، نمایی اشرافی در دکوراسیون داخلی

رنگ هایی مانند آبی کله غازی، بنفش تیره، سبز زمردی تیره، رنگ های تیره و سنگین و رنگ های طیف کرم در مبلمان کلاسیک، نمایی اشرافی و شیک به دکوراسیون داخلی اتاق می دهند. این رنگ ها که در مبلمان سلطنتی و اشرافی نیز قابل مشاهده هستند، در صورتی که مدل و طراحی مبل نیز سنتی و کلاسیک باشد، برای دکوراسیون های کلاسیک بسیار مناسب می باشند. اما نباید این رنگ ها را محدود به فضای کلاسیک کرد. طرح های بسیار زیبا و امروزی از مبلمان مدرن با این رنگ ها وجود دارد که آن ها را برای دکوراسیونی با تم امروزی نیز مناسب می کند. در انتخاب رنگ های آبی کله غازی، بنفش تیره و سبز زمردی تیره، به علت سنگین بودن آن ها و تم تیره ای که دارند، بهتر است در فضایی قرار بگیرند که روشنایی محیطی و همچنین رنگ های روشن متناسب در آن وجود داشته باشد تا تعادل رنگ ها و مطلوبیت بصری را برای شما حفظ کند.

مبل هایی با رنگ شاد، متناسب با طراحی داخلی مدرن و پر انرژی

رنگ های اصلی و فرعی در مبل هایی با سبک مدرن، به خوبی می توانند شادی و نشاط را به فضای مورد نظر بیاورند و نمایی زیبا و استثنایی ایجاد کنند. در مورد انتخاب مبلمانی با رنگ های شاد، بهتر است به تناسب آن با معماری و تم دکوراسیون، وجود رنگ های خنثی و مکمل به اندازه متناسب در فضای مورد نظر و در نهایت تاثیر این رنگ بر روحیات افراد توجه کنید.

رنگ هایی مانند نارنجی و قرمز انرژِی و پویایی را به دکوراسیون داخلی فضای شما اضافه می کنند و در عوض رنگ هایی مانند آبی و سبز می تواند به ایجاد فضایی با طراحی داخلی آرامش بخش و ایستا تر، کمک زیادی کنند. رنگ بنفش نیز بسته به میزان نسبت قرمز و یا آبی بود آن، همین تاثیر ها را دارد. در صورت استفاده از رنگ زرد می توانید از داشتن دکوراسیونی جسورانه و روشن با تاثیر مثبت بر روحیه و میزان تمرکز افراد حاضر، اطمینان کسب کنید.

تاثیر استفاده از مبلمان با رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی

استفاده از مبلمان با رنگ های طیف خاکستری، انتخابی با جسارت کمتر برای داشتن مبلمانی با بیشترین میزان تناسب با رنگ های مختلف دکوراسیون فضای نشیمن و یا پذیرایی است. مبلمان خاکستری تمی ایستا و به دور از هر هیاهوی رنگی می دهد. بیشترین جذابیت به کارگیری این رنگ در مبلمان و انتخاب مبلمان خاکستری رنگ، تنوع بالای ترکیب هایی از رنگ های مختلف است که می توان در کنار آن ها به کار برد. این رنگ ها می توانند در دیوار و کفپوش های (کفپوش اپوکسی) فضا، اکسسوری های جانبی اتاق و حتی در مورد کوسن های مورد استفاده بر روی این مبلمان باشند.

5549

دکوراسیون داخلی شیک با مبلمان مشکی

رنگ مشکی دارای تم سنگین و در عین حال نمای شیکی است. این رنگ خاص می تواند به خوبی به عمق دهی بصری فضای شما کمک کند و نمایی منحصر به فرد به اتاق پذیرایی و یا نشیمن شما ببخشد. در صورت انتخاب این رنگ برای مبلمان تان، بهتر است تم کلی دکوراسیون داخلی و رنگ سایر وسایل موجود در اتاق مثل پرده ها (پرده زبرا، پرده کرکره)، فرش ها، اکسسوری های موجود، دیوارپوش ها و موارد دیگر دارای رنگ هایی روشن باشند تا بتوانند با توجه به میزان تاثیر گذاری بالای این رنگ، تعادل و بالانس رنگی اتاق را به حد متعادل برسانند.

طراحی داخلی جسورانه با مبلمان سفید و روشن

این مبلمان انتخاب های جسورانه ای می باشند که نمای تمیز و روشن و دلنوازی به فضا می دهند. رنگ روشن مبلمان به دل باز تر و بزرگ تر نشان دادن فضا کمک زیادی می کند. در صورت استفاده از رنگ سفید برای مبلمان، وجود رنگ های دیگر برای غیر یکنواخت سازی دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی دارد. در مورد مبلمانی با رنگی روشن نیز تناسب سایر رنگ ها با رنگ به کار رفته در مبل ها نیز مهم است. نکته مهم در مورد این رنگ در مبلمان، تمیز نگه داشتن آن ها است، چرا که هر مبلمانی هر چه قدر هم که زیبا باشند، در صورتی که کثیف و لکه دار باشند، نمای جالبی نخواهند داشت.

راحتی در دکوراسیون داخلی با مبلمان قهوه ای

مبل های طیف قهوه ای دارای محبوبیت زیادی می باشند. این رنگ در مبلمان کلاسیک و مدرن قابل استفاده است و می تواند به خوبی در هر دکوراسیونی با هر سبک معماری به کار گرفته شود. نکته مهم انتخاب رنگی از بین طیف های موجود است که دارای میزان سردی و گرمی، روشنی و تیرگی متناسب با فضای مورد نظر باشد. مبل هایی با این رنگ می توانند حس راحتی و تعلق خاطر را در دکوراسیون داخلی به وجود بیاورند.

5550

نکات مهم جانبی در انتخاب مبلمان

علاوه بر طرح و سبک مبلمان و لزوم تناسب آن با رنگ و دکوراسیون داخلی موجود، تناسب سبک و طرح با جنس مبلمان نیز اهمیت زیادی دارد. جنس مبلمان نیز به خودی خود می تواند مبلمان را فارغ از رنگ و فرم آن، در دسته مبلمان مدرن و یا کلاسیک قرار دهد. بهتر است در انتخاب مبلمان علاوه بر موارد ذکر شده، به جنس رویی مبل و متریال استفاده شده در آن نیز توجه کنید.

راحتی تمیز سازی مبلمان با توجه به رنگ آن نیز اهمیت زیادی دارد. بهتر است در انتخاب مبل هایی با رنگ تند و یا روشن، به ویژگی میزان لک گیری و راحتی تمیز سازی آن توجه کنید و در این مورد با ارائه دهندگان این محصول مشورت کنید.

ابعاد فضا و تناسب رنگ مبل با آن نیز نکته مهمی است. در فضا های بزرگ رنگ های تیره تر و در فضا های کوچک رنگ های روشن تر به متعادل سازی و حجم دهی مناسب فضا کمک زیادی می کند.

ترکیب رنگ ها را فراموش نکنید. در مبلمان مدرن با رنگ های قوی و سنگین، ترکیب آن با رنگ های متناسب می تواند مبلمانی با نمای زیبا و منحصر به فرد به شما بدهد. این ترکیب رنگ ها را می توانید در واحد های مبل ها، بخش های پشتی و یا حتی کوسن های روی مبل به کار ببرید.

تناسب کاربرد و تم فضا با رنگ انتخابی شما اهمیت زیادی دارد. معمولا برای اتاق های نشیمن محدودیت کمتری وجود دارد اما برای اتاق های پذیرایی با توجه به نوع متفاوت کاربرد فضا و تم رسمی تر آن، بهتر است از رنگ های ملایم تر و رسمی تر استفاده شود تا بتواند به خوبی تم مورد نظر شما را القا کند.

5551
تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای