دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

دکوراسیون سقف | ساختمون

logo
Sakhtemoon
دکوراسیون سقف | ساختمون

طراحان دکوراسیون داخلی به خوبی می دانند که نحوه دکوراسیون سقف هر فضا (به عنوان یک سطح وسیع و بزرگ در اتاق) می تواند تاثیر زیادی در جلوه و زیبایی فضا داشته باشد.


کاغذ دیواری
می توان برای سقف هم مانند دیوارها از کاغذ دیواری استفاده کرد. طرح کاغذ دیواری برای دیوار پنجم یا همان سقف منزلتان می تواند تعیین کننده سبک دکوراسیون فضای شما باشدبرای مثال، طرح های چهارخانه یا خطوط مختلف، برای کاغذ دیواری سقف تداعی کننده سبک سنتی در فضا هستند.

ورقه های چوبی
ورقه های چوبی را علاوه بر کفپوش می توان برای سقف هم استفاده کرد. پوشش چوبی سقف ها باعث نزدیکی سبک دکوراسیون خانه به سبک روستایی می شود و گرما و جذابیت آرامش خاصی به فضا خواهد بخشید.

نقاشی
اگر بتوانید برای دیوارها و یا سقف از طیف صحیح و مناسب رنگ ها استفاده کنید، راه حلی ارزان و به صرفه برای از بین بردن نواقص و محدودیت فضا پیدا کرده اید. برای مثال، استفاده درست و صحیح از یک رنگ، می تواند یک فضای کوچک را باز و وسیع و یک فضای خیلی بزرگ را گرم و صمیمی جلوه دهد. رنگ سفید یا رنگ هایی با طیف روشن تر از رنگ دیوارها برای سقف، فضا را بزرگ تر و دلبازتر به نظر می رسانند، همچنان که استفاده از رنگ های تیره برای سقف، فضا را گرم و صمیمی تر جلوه می دهد و برای فضاهای بزرگ مناسب تر است.

پتینه کاری
اکثر تکنیک های پتینه روی سقف قابل اجرا هستند و زیبایی و شکوه چشم گیری به جلوه دکوراسیون سقف و در پی آن به دکوراسیون کل فضا می بخشند .

آسمان پرستاره در سقف
نورپردازی زیبا، به تنهایی می تواند یک دکوراسیون کامل  و چشم گیر برای سقف محسوب شود. لوسترهای شکیل و باشکوه می توانند زیبایی افسون کننده ای برای سقف های وسیع و بلند ایجاد کنند. برای سقف های کوتاه و پایین، نورپردازی صفحه ای، نتیجه ی بهتری می دهند. منظور از نورپردازی صفحه ای، تعداد زیادی منبع کوچک نور روی صفحه ای است که وقتی هنگام شب روشن می شوند، سقف رابه آسمانی پرستاره تبدیل می کنند.
همینطور می توانید از سقف کشسان و آسمان مجازی استفاده کنید؛ که از انواع مدل های سقف کاذب هستند.

گچ بری ها
از گچ بری ها بیشتر به عنوان دکوراسیونی کلاسیک برای سقف های فضاهای سنتی استفاده می کنند و به هیچ عنوان برای فضاهای مدرن توصیه نمی شود.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای