دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

جانمایی جزیره در دکوراسیون آشپزخانه

logo
Sakhtemoon
جانمایی جزیره در دکوراسیون آشپزخانه

یک قانون کلی در مورد فضاهای کوچک وجود دارد : در این نوع فضاها از تنوع ارتفاع، مصالح و رنگ بپرهیزید زیرا چشم در این صورت عناصر دکوراسیون را تک به تک و در کنار هم خواهد دید و در نتیجه فضا کوچکتر از آنچه که هست به چشم می آید.


جزیره هایی با سطح صاف ( در مقابل جزیره های چند طبقه) راه حل بسیار ساده و شیکی برای آشپزخانه های مدرن و جدید هستند.

یک جزیره می تواند به نقطه کانونی آشپزخانه تبدیل شود. برخی از جزیره های آشپزخانه بسیار حرفه ای طراحی شده و کامل با بدنه ای از جنس کابینت های موجود در آشپزخانه و سطحی از جنس گرانیت ساخته می شوند به گونه ای که حتی سطح پخت و پز روی کانتر (پیشخوان) در نظر گرفته می شود.

ساده ترین و رایج ترین جزیره آشپزخانه نوعی است که سطحی وسیع و واحد دارد که می توان از آن برای سطح کار و همچنین میز غذا خوری استفاده کرد. اگر درازای کانتر به اندازه ای نباشد که بتوان از آن برای صرف غذا استفاده کرد، می توانید کانتر را به صورت دو طبقه در نظر بگیرید؛ به گونه ای که بشقاب ها در پله زیرین و غذاها در طبقه رویی قرار بگیرند.

می توانید برای آشپزخانه های بزرگ جزیره های متعدد با کاربرد های مختلف مانند جزیره مخصوص آماده سازی و طبخ غذا، جزیره سرو غذا و ... در نظر بگیرید. در چنین فضایی می توان کانتر را در وسط طول آشپزخانه در نظر گرفت و از هر طرف 120 سانتیمتر فضای ورودی در نظر گرفت یا اینکه از یک سو ورودی و از سوی دیگر کانتر را تعبیه کرد.

دلیل اصلی مفید بودن و خوشایند بودن استفاده از جزیره در آشپزخانه باز بودن اطراف آن است. شما می توانید به آسانی از هر نقطه از آشپزخانه به آن دسترسی داشته باشید.

فاصله و فضای بین جزیره در آشپزخانه با کابینت های اصلی و ثابت موجود در آشپزخانه حداقل باید بین 90 تا 105 سانتیمتر در نظر گرفته شود. اگر جزیره آشپزخانه خود را کنار دیوار قرار دهید 90 سانتیمتر فاصله از دیوار تا جزیره کافی است. اگر جزیره در مقابل وسایلی مانند اجاق گاز، یخچال و فریزر، ماشین ظرفشویی، فر و دیگر وسایلی که درشان باز می شود قرار می گیرد، حتما باید 105 سانتیمتر فاصله  جزیره و آن وسایل باشد.

ارتفاع جزیره آشپزخانه می تواند مطابق با ارتفاع کانترهای کابینت های دیگر در آشپزخانه باشد. اگر قرار باشد از سطح جزیره به جای میز غذا خوری نیز استفاده شود بهتر است ارتفاع کمتری در نظر بگیرید.

جزیره های متحرک گزینه های بسیار مناسبی برای داشتن دکوراسیونی منعطف برای آشپزخانه هستند. این نوع جزیره ها را می توان به آسانی حرکت داد و به بخش های دیگر آشپزخانه انتقال داد. با این کار می توان از فضاهای مختلف آشپزخانه استفاده کرد.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای