دسته بندی ها

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه دکوراسیون داخلی

اتاق خوابی با ترکیب های رنگی خنثی

logo
Sakhtemoon
اتاق خوابی با ترکیب های رنگی خنثی

اتاق خوابی با ترکیب های رنگی خنثی فضایی سرشار از آرامش و سکون پدید می آورد. فضایی که در آن هیچ رنگ قوی و تندی ریتم دکوراتیو فضا و آرامش موجود در آن را مختل نمی کند و سبب اذیت چشم نمی شود.


سقف یک اتاق خواب خنثی باید با رنگی به ملایمت و آرامی دیگر رنگ های موجود در این فضا رنگ آمیزی شود اما نکته بسیار مهم اینجاست که در چنین فضایی هرگز نباید سقف را با رنگ سفید رنگ آمیزی کنید، زیرا این مساله فضا را بسیار سرد و بی روح می کند. بنابراین استفاده از رنگ سفید خالص را برای سقف اتاق خوابتان به کلی فراموش کنید.

برای اینکه تاثیر آرامش و سکون رنگ های خنثی در فضای اتاق خواب بیشتر احساس شود و فضا سرد و بی روح نشود باید در این فضا از رنگ های خنثی با تناژ گرم کمک گرفت. رنگ هایی با تمی چون زرد، صورتی یا زنگاری انتخاب هایی مناسب برای این منظور هستند. اما این نکته را نیز همواره در ذهن داشته باشید که برای رسیدن به بهترین نتیجه باید یک رنگ زمینه ثابت و مناسب را در سرتاسر دکوراسیون فضا به کار برده و حفظ کنید.

در یک اتاق خواب با تم رنگی و دکوراسیونی خنثی بیشتر باید روی عناصر متعلق به این بخش سرمایه گذاری کنید. به این منظور از روتختی های پنبه ای ساده، چندلایه و پف دار با رنگ های خنثی کمک بگیرید و تعداد قابل توجهی بالش و کوسن پفکی و خنثی روی آن قرار دهید. برای افزایش جذابیت بصری در  این نوع دکوراسیون باید از بافت ها و اشکال متنوع کمک بگیرید. اما در عین حال باید اطمینان حاصل کنید که این دکوراسیون در عین زیبا بودن کاربردی و راحت نیز باشد.

برای مثال می توانید لایه رویی تخت خواب را از جنسی چون موهر و مخمل انتخاب کنید تا چنین بافت های لطیف و آرامش بخشی با ترکیب رنگی خنثی و ملایم حسی دلنشین و آرام را به دکوراسیون فضا وارد کنند. به عنوان یک ترکیب رنگی خنثی و مناسب برای لایه های روتختی در اتاق خواب خنثی می توان ترکیبی از رنگ های عاجی، مومی و زرد حصیری را مورد استفاده قرار داد. رنگ هایی که احساسی راحت با گرمایی دلچسب  را در فضا خلق می کنند.

یک اتاق خواب ایده آل می تواند بدون نیاز به استفاده از اشیا و عناصر متعدد مامنی دنج و آرام سرشار از رنگ های ملایم باشد. آنچه برای رسیدن به چنین اتاق خوابی حرف اول را می زند هماهنگ سازی و ایجاد تعادل بین تمامی عناصر است.

تهیه و تدوین توسط تحریریه ساختمون
ارسال دیدگاه یا سوال در مورد این مطلب
 
 
 
 
امتیاز از ۰ رای