کاشی صبا

کاشی صبا
تعداد بازدید هفته: 0
تعداد IP هفته: 10

شرکت کاشی صبا تولیدکننده کاشی و سرامیک


درباره ما
شرکت صبا کاشي در تاريخ 1368/02/02 با نام شرکت سراميک بروجن به ثبت رسيده است . مرکز اصلي شرکت در اصفهان ، ميدان آزادي ، خيابان سعادت آباد ، ساختمان هرم ، واحد 12 مي باشد . کارخانه صبا کاشي با ماشين آلات پيشرفته و مدرن در سال 1379 تجهيز وراه اندازي شد . صبا کاشي که يکي از با سابقه ترين کارخانجات کاشي ايران است افتخار دارد که تحت استاندارد ايران با ارائه صدها طرح و سايز متفاوت با کيفيتي مطابق با کيفيتهاي جهاني مورد توجه و استقبال فروشنده و مصرف کننده واقع شده و به همين سبب به منظور توسعة توليد ، واحد 2 صبا کاشي نيز به لطف خداوند متعال در سال 87 به بهره برداري رسيده و وارد عرصه بازار شد .

به اميد روزي که ايران سربلند يکي از بزرگترين صادر کنندگان کاشي و سراميک در جهان وصبا کاشي کوچکترين عضو اين خانواده باشد .

صنعت کاشي و سراميک از قديمي‏ترين ساخته‏هاي دست بشر مي‏باشد. فراواني مواد اوليه و سهولت ساخت توليد باعث شده است تا اشياء سفالين از قديمي‏ترين يافته‏ها از انسانهاي نخستين مي‏باشد.
توليد صنايع سراميکي تا سال ???? به صورت دستي در کشورمان رواج داشت. در اين سال با افتتاح کارخانه کاشي ايرانا، توليد کاشي ماشيني به صورت صنعتي و با ماشين‏آلات و تجهيزات جديد شروع شد.
سابقه تاريخي، ذخاير کم نظير مواد اوليه، بازار گسترده و مناسب داخلي و وجود نيروي انساني ماهر سبب رشد و توسعه اين صنعت در ايران شد به طوري که در ?? سال گذشته با سرمايه‏گذاري دو ميليارد دلاري بخش دولتي و خصوصي، ظرفيت توليد از نيازهاي داخلي فراتر رفته و بازار داخلي را اشباع کرده است.
تا پايان سال ????، صنعت کاشي و سراميک ايران با رشد معقول و متوازن، ظرفيت خود را تا مرز ?? ميليون مترمربع در سال رساند. اين صنعت در فاصله سال‏هاي ????-?? با متوسط رشد ?/? درصدي در جايگاه مناسب و مطلوبي قرار داشت و علاوه بر تامين نيازهاي داخلي به صادرات نيز پرداخت. با آغاز دهه هشتاد به دليل تسهيلات دولتي، اعتبارات صندوق ذخيره ارزي، صدور موافقت اصولي، پرداخت تسهيلات بانکي و اقبال سرمايه‏گذاران اين صنعت رشد زيادي را تجربه کرد.
اما با آغاز دهه هشتاد با رشد سريع صنعت کاشي و سراميک همراه بود ولي ديري نپاييد که در نيمه دوم سال ????، با بحران بازار عرضه مواجه شد، پر شدن انبارها، تعطيلي مقطعي برخي از کارخانه‏ها، صادرات زير قيمت تمام شده و کاهش متوسط سودآوري اين صنعت از جمله عواقب کوتاه مدت اين بحران به شمار مي‏رود. پيش‏بيني مي‏شود اين بحران حداقل تا سال ???? ادامه خواهد يافت و بديهي است تنها شرکت‏هايي مي‏توانند پيروز اين ميدان باشند که توانايي تحمل يک دهه بحران را داشته باشند. کارشناسان و مسئولان دليل افزايش بي رويه توليد کاشي و سراميک درداخل کشور را صدور بي رويه مجوز ايجاد واحدهاي توليدي مي‏دانند و مي‏گويند تنها راه‏حل اين مشکل ظرفيت‏سازي براي بازارهاي صادراتي است که اين امر از طريق نوآوري و روي آوردن به سبک‏هاي جديد و الهام گرفتن از هنر و فرهنگ ايراني امکان‏پذير است.
يکي ديگر از اقدامات مسئولان براي جلوگيري از افزايش بي رويه ظرفيت توليد در اين بخش دادن مجوز به واحدهايي است که محصول جديد روانه بازار مي‏کنند ويا بيشتر براي فعاليت صادراتي برنامه‏ريزي کرده‏اند. صنعت کاشي و سراميک در بخش صنايع ساختماني از لحاظ ميزان سرمايه‏گذاري، ارزش توليدات و اشتغال‏زايي بعد از صنعت سيمان در رتبه دوم قرار دارد و اين جايگاه نياز به حمايت و توجه بسيار مسئولان دارد.

استفاده از سراميک در کف سازي و نماسازي يا در توليدات وسايل بهداشتي و مصالح ساختماني نظير انواع آجر سفال هاي تزئيني داخل و خارج ساختمان سفال هاي بام ساختمان ، کانالهاي فاضلابي ، سفالهاي ضد اسيدي همه از سراميکهايي است که از ديرباز تهيه و مصرف مي شده همچنين کاربرد سراميک در صنايع مختلف نظير تهيه وسايل مقاوم در برابر حرارت و الکتريسيته ، فيوزهاي الکتريکي ، شمع اتومبيل ، ريخته گري ، تهيه المانهاي حرارتي بسيار دقيق ، وسايل فضايي ، سمباده ، براده برداري ، تراشکاري ها ريخته گري فوق دقيق ، آجرهاي نسوز ، مقره هاي الکتريکي ، المانهاي تصفيه آب ، پوسته موتور ، گرافيت ، بتن ، مواد نسوز ، بدنه سفينه هاي فضايي ، انواع سيمانها ، محصولات شيشه اي و هزاران کاربرد ديگر که روز به روز بر اهميت سراميک مي .افزايد .

در سالهاي اخير کارخانجات توليد کاشي و سراميک ديوار و کف زيادي در ايران ايجاد شده اند و تحول بزرگي در اين صنعت بوجود آمده است و همچنين در مورد توليد وسايل بهداشتي و ظروف چيني و کارخانه مقره سازي که در ايران فعال مي باشند و توانسته اند ظرف سي سال اخير توليد کاشي و سراميک را ازتوليد کم و سنتي و نيمه .صنعتي به حدود 70 ميليون متر مربع برسانند .


تماس با ما
 
آدرس: اصفهان - بلوار آزادی - خیابان سعادت آباد - ساختمان هرم - طبقه 4 - شماره 12
تلفن: 03136688664
ایمیل: sabatile2@yahoo.com
زمینه های فعالیت ما
ارسال پیام به ما
نام : *
ایمیل :
پیام : *

حاصل جمع یازده و هفت چقدر می شود؟(به عدد) *

محصولات شرکت
از محصولات دیدن فرمایید